Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarják az idősek hogy...

Miért akarják az idősek hogy a mai fiatalok sorkatonák legyenek? Mikor ők sem "vígan" vonultak be anno.

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 09:40
 61/105 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen pont ő hiányzik. Táncórákat akarsz venni? : [link]
2017. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
67%
Én voltam katona de már csak 9 hónapig. Elvesztegetettt idő volt. Értelme semmi hisz azzal a kiképzéssel és technikával ami volt van semmire nem mentünk volna. A fegyelemre meg tisztességre nevelésről annyit hogy azt otthon kell megtanulni a szülőktől. Ha valaki bunkón vonult be úgy is ment haza. Álltalában a legbunkóbbak voltak az életben a legnagyobb nullák. Itt valakinek érezhették magukat ha 3 hónapnál előbb bevonultak mint én. Közben egy semmi nulla ember volt az ilyen. A katonaság csak mégjobban kihozta az állatot abból akire ez amúgy is jellemző volt. Az emberek 80% csóró volt mert akinek lett volna lehetősége hogy félretegyen egy kis pénzt bevonulás előtt az se tett félre. 9 hónapot éhezett szomjazott ha nem felelt meg az étel legtöbb katonatársam. Pedig a kantinban volt étel is. Aztán ha megjött a zsold két este elverték a kantinban hulla részeg volt legtöbbjük. Nálunk árultak sört.
2017. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim válasza:
60%

A sorkatonaság felszámolása gazdasági céllal történt, mert az az 1 év kiesés, vagy akármennyi évszámtól függően, a párszázezer fiatalra kiszámolva egy rakás kiesés anyagilag az országnak, emellett nincs is rá szükség most.


Sőt, akár megsértek valakit, akár nem, szerintem katonának lenni a lehető legtiszteletreméltatlanabb szakma. Kifizetünk nekik fejenként 100-200 ezret hogy lövöldözhessenek a gyakorlópályán, majd fussanak egy kört, és egy évben egyszer (ha szerencsétlenül jön ki) a megannyi önkéntes mellett besegítsenek zsákot pakolni árvíz ellen.


A katonaságnak akkor van értelme, ha az ország fel is használja a katonaságot. Például Amerika gazdaságának nagy részét a háborúzás pörgeti, Magyarországon felesleges.

2017. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim válasza:
0%

"Ausztriában kötelező a sorkatonai szolgálat. Ott is vannak pávák. Meg még egy szakállas nő is. Körülbelül ennyire működik. "



Az osztrák az tróger egy népség.

2017. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim válasza:
32%
Mert az időseknek még van eszük.
2017. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
60%

'Az osztrák az tróger egy népség.'


Mert a magyar mindenek felett áll, nem igaz? :D

2017. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
60%

'Mert az időseknek még van eszük.'


Mert a fiataloknak nincs?

2017. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
94%

Leszögezem, Én ugyan nem voltam sorkatona, de mindenki akkoriban úgy tartotta, hogy a sorkatonaság olyan életrenevelő férfias kötelesség, melyen aki nem esik át, azt nem is tekintették igazi "férfinak" a falukban, vidéken, de Bp-en sem az emberek.


Nekem az egyetemi tanárom mondta el, hogy >>>az életre nevelés fontos színtere a sorkatonai szolgálat<<< és akit eddig nem nevet meg az iskola vagy az anyuka, annak az utolsó esélye, arra hogy életrevaló legyen.


Nem tudom, hogy ebből mi igaz vagy sem, de mindenki úgy tekintett azokra, akik valamiért kiestek a sorozáson, mint selejtes emberekre. Nekem szerencsém volt, mert sokáig tanultam és egyetem után már éppen az utolsó évüket nyögték a sorkatonaság intézménye, így kimaradtam.


1. Biztos, hogy jó hatással volt a makacs pesti srácokra, akiket be kell törni valahogyan, mert különben lázadnak és nem lettek volna képesek beilleszkedni a rendszerbe. Valahol ez pártállami érdeket is szolgált.


Ma ezek az emberek, akik selejtesek lettek volna sátánisták,emósok, gothosok=ugyanaz más néven, PÁWÁK, meg állástalanok, mert antiszocialitásuk révén nem tudnak beilleszkedni közösségekbe. Tudnillik, ha hozzá tudtál a tisztedhez igazodni, azzal a mentalitással egy munkahelyre is be tudsz illeszkedni !! Ez fix.


2. Nem hiszem, hogy a gyengébb nemmel másképpen viszonyulnának a sorkatonaságot megjártak. Nem egy ilyen embert ismerek, aki velem együtt a gyengébbik nem hódolója és sokan boldog 30-40 éves házasságban élnek.


3. Nem hiszem, hogy rossz lett volna. Nem azért vitték oda az embert, hogy megöljék, kínozzák, hisz kellettek az emberek a rendszerbe. Meg kellett törni az antiszociális punkokat és skinhedeket ezt aláírom, de ők azzal a mentalitással nem voltak képesek beilleszkedni egy munkahelyre. Meg kellett a betöretlen egosita gyerekeket nevelni. Ma a sorkatonaság jó lenne a Jobbikos,neonáci, PÁWA, sátánista, emos fiataloknak, mert olyan viselkedésmintát sajátíthatnának el, amivel be tudnának illeszkedni a társadalomba és nem annak peremén lennének.

2017. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
30%

'de mindenki akkoriban úgy tartotta'


Mit takar az az akkoriban? Mely évtizedről van szó?

2017. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 jani273 ***** válasza:
73%
Azert akarjak, mert tul sok a hulye gyerek.
2017. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!