Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarják az idősek hogy...

Miért akarják az idősek hogy a mai fiatalok sorkatonák legyenek? Mikor ők sem "vígan" vonultak be anno.

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 09:40
 71/105 anonim ***** válasza:
81%

Voltam katona, az utolsó 351-es vonulás, az utánunk vonultak velünk együtt szereltek le, grat a honvédségnek érte:((( kaphattunk volna legalább 2 hetet minuszban mi is ha már ők 3 hónapot kaptak.


A katonaság egy olvasztótégely. Ott én a teljes társadalmi réteggel találkoztam, volt ott frissen végzett orvos, vállalkozó akinek saját egyedüli aláírása volt a cégénél és hetente hozták neki az aláírni valót, triatlonista, szakács, cigány akire egy fogpiszkálot se biznál és rohadt a bőre, idióta kőművesek és sorolhatnám. Itt megláttad a társadalom ha nem is teljes de elég széles spektrumát, amit normál körülmények között nem.


Baromság aki azt mondja nem kell, nincs szükség rá és nincs nevelő értéke. Egy normálisan felnevelt embernek nem is kell, de ott láttam, hogy a többség igenis a mama szoknyája alól bujt ki. Komolyan mondom időnként sirni lett volna kedvem egyeseken. volt olyan 18 éves 160 centis suhanc a laktanyaparancsnok keresztfia, kopasz létére úgy el volt szállva mint a győzelmi zászló. Én voltam épen a konyha ügyeletes, én feleltem a területért, erre ez a kis kopasz vacsorakor bejött CIVILBEN az étkezdébe, ráadásul rikitó citromsárga kabátban ami úgye tilos. Finoman rászóltam, hogy huzzon vissza a körzetébe, mire visszaszólt hogy csak kajálni jött (ami egyébként akik kimenőn vannak és ezért lehetett civilben nem jár). Erre ültömben úgy leugattam, hogy sírva ment ki a kajáldából, még talán be is vizelt, na az ilyen kis pondronak igenis KELL a sereg.


Nem nevel? Dehogynem, alaki kiképzés, reggeli kelés, borotválkozás, körletszemle, budi takaritás, sorakozó, menetelés, lehetne sorolni. Szerintem, a többség 1000métert még az életében nem futott előtte. Bevonulás előtt futottam az utolsó maratonomat, pedig olyan térd sérüléseim voltak hogy ihaj, és még így hogy huztam a lábam 1000 méteren az elsők között voltam, szánalmasan rossz kondiban van a nemzet!!!!! Lövészgödör ásása novemberben a fagyos földben, szerintetek akinek életében akkor volt ásó a kezében annak hogy sikerült. Volt ott nevelés bőven, persze a sok bunkó volt felül de ez van.

2017. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
78%

Én egy évre vonultam,de közben derült ki,hogy csak 9hónap lesz.A sereg előtt mindig is sportoltam,de buliztam is eleget :).Katonai rendőr voltam,volt hogy a rendőrségen volt eligazitàsunk.Koszorúztam köztàrsasági elnökkel,miniszterelnökkel,nato orientàciós hadgyakorlaton is részt vettem 6hétig,sok màs nemzet katonàival.Nappal 52kilós kalodát cipeltem,éjjel pedig gumibotos jàrőrséget adtam az északi Bakonyban szakadó esőben,miközben előtte műtöttek két héttel vakbél műtéttel:)Szét is nyílt a sebem.Az erdőben a szabad ég alatt borotvàlkoztam ,a madàr ott csicsergett fölöttem:).Mivel katona voltam,màsokat vettek előre a kórhàzban(civileket),amikor falfehéren perforált vakbéllel guggoltam a kórhàzi folyosón.Savat hànytam két eligazítás között.Éjjel bealudtam kis időre a szakadó esőben beásva magam egy bokorba,miközben az ellenőrző üti màszkált mindenhol.Nem buktam le.Volt hogy a laktanyàból hazaszöktem(76km)csak hogy meleg vízben fürödjek,és egyek egy tàl meleg ételt,utàna azonnal indultam is vissza.Az állomáson egy katonai rendőr szàzados,tőlem kért tüzet.Kicsit remegett a kezem,miközben égett a làng amit odanyújtottam neki,erre ő elkapta megfogta a kezem,és úgy gyújtotta meg a cigijét.Egyik haver a jegyért àllt sorba,leguggolt a visszafogott röhögéstől,csak a könnyei potyogtak.Megannyi kaland,megannyi sztori.Gyakorlatilag egy idegen nagyvàros arra vàrt hogy felfedezzem,és mellette 9km-re ott volt egy màsik is.Túlélés volt ez,mégis minden percét ÉLVEZTEM.Tudtam hogy ezen túl kell lenni,és hàtrànyt előnnyé fordítani.Rengeteg dolgot tanultam.A szüleim jól neveltek,mégis sok tudásom elméleti síkú volt,ami itt gyakorlati tudàssá fejlődött.A sereg jó útmutató volt.Megtanított tàrsaságban élni,alkalmazkodni.A fegyelmet màr ismertem.A szüleim keményen fogtak.Apám korai ökölvívàs edzései is megfelelő önbizalmat adtak nekem.Lehet hogy ezért is,de engem nem "szivattak" annyira.Rengeteg élményben volt részem,amik nélkül ma nem lennék ugyanaz az ember.Sereg utàn pl elkezdtem ejtőernyőzni.Ez is egy olyan dolog,amit azt megelőzően sosem tettem volna meg.

Írta itt valaki,hogy aki katona volt,az nem tud normàlis párkapcsolatban élni.Nekem volt közvetlen sereg utàn egy 4éves kapcsolatom,egy rendőrnővel.Ennek vége lett,utàna egy 5éves kapcsolat következett egy ápolónővel...(nem katonai :D ).Àm ennek is vége szakadt.Jelenleg pedig 8éve tart egy szép szőke hajú,kék szemű hölggyel a szerelem,aki egyben a feleségem is :) A mai napig làngolunk egymàsért...sőt az idő előrehaladtàval csak erősödik mindkettőnkben az érzés.

2017. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim válasza:
100%
Azért az jelent valamit, hogy ilyen rekord mértékű a hozzászólások száma. Ezek szerint ez érdekli a társadalmat. Én is lehúztam a magam 2 évét, és így utólag nem panaszkodom. Tudtam volna mást is csinálni helyette. A kérdésre, hogy legyen-e vagy ne sorkatonaság - a válaszom, hogy legyen! Mondjuk egy év, DE NE OLYAN amiben mi voltunk. Ne az értelmetlen szívatás domináljon, hanem a szakmaiság, a bajtársiasság, és akkor nem baj a fegyelem, meg a megpróbáltatás, ha a felettesektől is ezt látnám. Végezetül feltennék egy kérdést a sorkatonaságot elutasítóknak: Nézzétek végig, csak a XX. századot. Háborúk, felkelések, forradalmak, idegen hadseregek keresztűl, kasul az országban: német, orosz, szlovák, román, szerb, francia, angol bombázás. A XXI, században ránktör a világbéke??? Mért van minden nagyobb nemzetnek komoly hadserege? Izraelben még a nőket is besorozzák, eü szakszolgálat meg más hasonlóra.
2017. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
86%

"Ezek szerint ez érdekli a társadalmat"

A pro-érvelők csak arra támaszkodtak, hogy a pávákat meg kell nevelni. A contra-érvelők meg arra, hogy a szivatás az nem nevelés, egyébként se tudsz megnevelni senkit felnőtt korban (vagy talán pszichológus vagy)? Felmerült még továbbá a gazdasági ok, mint negatív tényező, de a pro-érvelőbázist nem nevezném hatalmas érdeklődésnek.


Másrészt a zsoldosokra való igény jelen pillanatban hatalmas. Jelentős mennyiségű 'Private Army' létezik, akik pénzért harcolnak, nem a hazáért (mert azt a magyar katonát akit kiküldik Afganisztánba azt marhára motiválta a hazája nem?). Azt be kell látni, hogy a katonák jelentős része intervenciós szolgálaton van, ahol nem igazán jelent előnyt a hazafiasság. Emiatt nincs is szükség sorkatonaságra. A háborút az nyeri meg, akinek több pénze van, nem az, aki fenntartja a sorkatonai szolgálatot. Erős tendencia mutat továbbá a robotika felé, ezért egyre kevesebb humán erőforrásra lesz szükség.


Izraelből pedig bárki felmentheti magát vallási okokra hivatkozva (a zsidók ~30%-a nem vonul be soha és a kisebbségek se), illetve a nyilvánvaló palesztin nyomás miatt ez egy nagyon népszerű intézmény, az eltörlése egy politikai pályafutás végébe kerülne. Tehát nem kéne ennek példának szolgálnia Magyarország számára.


Magyarország pedig híres abban, hogy semmit nem költ a katonákra, a NATO kötelező előírásaiból alig a harmadát teljesítjük. Egész egyszerűen azért, mert a kormány úgy gondolja, hogy sokkal jobb, ha az adófizetők pénzét a professzionális (nem a kényszerből besorozott!!) hadsereg helyett népszavazás kampányra költjük. És azt elhiheted, hogy ha bevezetnék újra a sorkatonai szolgálatot, akkor arra sem a kampánypénzből fognak spórolni.


Nem tudom van-e katona ismerősöd? Szokott-e röhögni azon, hogy leszerelték őket költségvetési okokra hivatkozva és most próbálják betölteni az űrt amatőrökkel (lsd határvadász)? Ha Magyarország ütőképes hadsereget akar, akkor nem a pávákból kell toborozni viccosztagot, hanem modernizálni kellene a honvédséget.

2017. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
100%
77-es, amíg magyar hon a korrupció melegágya, addig nem lesz itt komoly modernizáció, hacsak valakinek nem lesz benne üzleti érdeke.
2017. jan. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom van-e katona ismerősöd? Szokott-e röhögni azon, hogy leszerelték őket költségvetési okokra hivatkozva és most próbálják betölteni az űrt amatőrökkel (lsd határvadász)? Ha Magyarország ütőképes hadsereget akar, akkor nem a pávákból kell toborozni viccosztagot, hanem modernizálni kellene a honvédséget."



Tavaly Novemberben vonult be egyik mostmár volt kollégám (hála az égnek :D).27évesen,tehát sorkatona nem volt.Nála hurkàbb kis okoskodó gyereket nem làttam(miközben sötét mint az éjszaka).Kis nyávogós ,rosszindulatú szarkavaró kis szűzfiú,elment határvadásznak a nagy fizetés reményében (anyjàt eladná amúgy 100-FTért).Ráadásul vagyonőr kolléga volt,de csak égetett minket,és a szakmàt,ami szerintem ilyen alakok miatt hígult így fel.Még ő maga mesélte,hogy általànos iskolàban ő központi szivatás tárgya volt.Plöckölgették a fülét stb,de ő szúrós szemmel visszavàgott...woow ...és ilyen őrzi most a határunkat...éjjelente most már nyugodt lesz az àlmom XD :D

2017. jan. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim válasza:
Én is elküldeném őket rendre,fegyelemre tanítani.Ha a szülők nem is tanították meg,legalább saját maguk tanulnának belőle.Eszméletlen ami most itt megy a fiatalok között.Nem beszélve a higiéniáról.Nagy tisztelet a kivételnek.Az én fiam is férjem is volt katona.Voltak pozitív,és negatív élmények.És ők is kibírták.Ja és szigorúan tiltanám a mobil telefont is.Tudom most soknak nem tetszik,de éppen fiatalok között dolgozom,és nagyon tudom mi folyik közöttük.Na,és akkor ezután jöhetnek a sárdobálások!
2017. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
36%
Eszméletlen ami most itt megy az idősek között. Nem beszélve a higiéniáról. Nagy tisztelet a kivételnek. Az szüleim és nagy szüleim is idősek voltak. Voltak pozitív és negatív élmények. És ők se bírták. Ja és szigorúan tiltanám az internetet 50 fölött. Tudom most soknak nem tetszik, de éppen idősek között dolgozom, és nagyon tudom mi folyik közöttük. Na, és akkor ezután jöhetnek a sárdobálások!
2017. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim válasza:
89%
78-as! 52 évesek vagyunk,még nem öregek drága!És szegénységben nőttünk fel,de emberek lettünk meg a gyerekeink is!Nem nyígtunk,meg majomkodunk!!
2017. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
52%
2017. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!