Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki hogy kitettem...

Szerintetek ciki hogy kitettem a fekete profilképet?

Figyelt kérdés
Feketére cseréltem én is a képem,a busz balesetben elhunyt gyerekek miatt.De nem ismerem őket,ezért nem ciki -e?

2017. jan. 22. 12:59
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
0%

"Ilyenkor ráeszmél az ember mennyire nem igaz az egoista 'én irányítom az életem' tévképzet. Szóval valójában saját félelmeinket éljük át ilyenkor,nem a gyászt."

Dehogynem.

Nincs olyan baromság, hogy sors, nincs megírva semmi. Amiről te beszélsz, az az, hogy egy ember élete két tényezőtől függ igazából, ha nagyon le akarjuk szűkíteni: Saját magától és a környezetétől :)

Ha én most akarok, holnap leugrok a 10. emeletről és meghalok vagy elvágom a torkom. Mert megtehetem. Én tettem meg, nem a környezet hatására volt. Lehet itt fas.zságokat magyarázni, hogyha öngyilkos lettem akkor biztos a környezet hatására. És? Minden rajtam múlott, hogy dolgozom fel a helyzetet. Ha a környezetem zaklatását így tudtam feldolgozni, vagy mittudomén egy családtagom elvesztését akkor így tudtam, de én tettem meg, nem valamiféle felsőbbrendű sors irányította a tettemet.


Ez csak elmélet volt, de NEM csak a környezetem irányítja az életem.


Olvastam picit erről a buszbalesetről, valamelyik cikknél, hírportálon írták, hogy aki nagyon elől volt annak esélye sem volt túlélni a balesetet. Én belegondoltam, hogyha ott lettem volna fix, hogy hátul ültem volna :D

Nem, nem azért mert én itt most eldöntöm, hogy abban a helyzetben azt csináltam volna, egyszerűen megszokásom, hogy buszon, autóban, villamoson hátul vagyok s nem elől, ezt jól tudom magamról :D S nekem mondhatod, hogy pl. barátaim elölre ültek volna és akkor nekem is ott kellett volna lennem, mert makacs típus vagyok s nem könnyen engedek senkinek, szóval én akkor sem ültem volna elölre :D

De ez megint csak egy példa volt, hogy nem egészen a környezet dönt mindenről. Azért az is számít, hogy te magad milyen vagy, milyen döntéseket hozol.

Nem mondom, hogy nincs nagy beleszólása a sorsnak is. Ha Észak-Koreába születsz akkor nagy valószínűséggel nyomor egy életed lesz örökre, de azért a SAJÁT döntéseink is sokat számítanak az életünk során.

2017. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem ciki, ha tényleg őszintén gondolod és nem ömlengsz a birkákkal.


A Pesten Hallottam Fb-csoportban van egy srác, aki állítása szerint reggel óta zokog, mert annyira megviselte a tragédia. Mécseseket fotózgat, óránként posztol valami közhelyet. Borzasztóan visszatetsző az ilyel lájkvadászat.

2017. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
30%
Honnan tudod, hogy annak a srácnak valamely ismerőse nem utazott a buszon?
2017. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
83%
Ő írta, hogy nem ismert senkit.
2017. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
42%

Ez olyan, mint amikor az ember sztárokba szerelmes, mert még kicsi a valódi érzésekhez. Aztán megnő, és valós emberekre áttevődik az érzés.


Én egy évig depis voltam, miután Sirius Black meghalt, aztán jöttek a valós halálok, és "felébredtem".


Szó szerint az a bajuk, hogy nem történt nagy baj az életükben.

2017. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
95%
30-es ez aranyosan naiv volt :) te hátra ültél volna ...csakhogy lehet majd lesz olyan baleset ahol a hátul ülők fognak csak meghalni,mert mondjuk nekik rongyol egy elalvó kamionos fék nélkül. Akkor majd mit írsz ,hogy ja akkor biztos előre ültél volna? Minimális befolyásod van csak,az igaz hogy dönthetsz ,arról ,hogy meg akarsz halni és kiszálsz a játékból (bár sokan elrontják azt is) de arra vajmi kevés befolyásod van hogy mit hoz a holnap. Nagy vonalakban csak esélyekkel játszol, mint a szerencsejátékban,de végül a bank (halál) így is -úgy is mindent visz.
2017. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Bocsánat.31-esnek szólt.
2017. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Nem ismertem az érintetteket, ennek ellenére tegnap kicsit úgy egész nap bennem volt ez a dolog és olvasgattam a híreket. Aztán túlléptem rajta, akik meghaltak sajnálom, akik megsérültek pár kivétellel ma hazajöttek. Már csak az érdekel, hogy mi okozta a balesetet. Nyilván aki érintett annak lesz jóval nehezebb ezt megemészteni.


Szóval én nem raknék ki fekete profilképet, de írtad, hogy már lecserélted. Holnap gyásznap akkor már hagyjad kinn a formaság kedvéért, de keddtől cseréld vissza. Balesetek sajnos történnek. Ha mindnél kiraknád, örökre fekete maradhatna.

2017. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

"Holnap gyásznap akkor már hagyjad kinn a formaság kedvéért, de keddtől cseréld vissza."


Már bocsi,de ne parancsolgass! Az én facebookomra azt teszek ki, amit akarok...

2017. jan. 22. 17:05
 40/57 anonim ***** válasza:
Akkor mi a francért tetted fel a kérdést?
2017. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!