Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme folytatni egy...

Van értelme folytatni egy olyan életet, amiben nem lehetek boldog?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva 28 éves leszek. Sokak szerint még előttem az élet. De ők nem a valóságban élnek, fogalmuk sincs mennyire el van rontva (végérvényesen) az életem. Régen elszúrtam mindent. Egy sz.a.r vagyok. Egy f.o.s. Egy szánalmas, undorító trág.yahalmaz. Elszúrtam mindent, amit lehet: karrier, siker, egzisztencia kialakítására semmi esélyem. Alapvető dolgokra nem vagyok képes. Ami viszont örökké kísérni fog: az emlékek. A kudarcok. A sikertelenségeim, amiről másoknak fogalmuk sincs és mások el sem tudnak képzelni, a tapasztalatról már nem is beszélve. Gyűlölöm magam. Utálom ezt a f.o.st. Jó lenne meghalni - de még ezt is elszúrtam, még a halálvágyamat is lecsökkentettem azzal, hogy elmentem pszichológushoz. Pedig folytatni nagyon nem akarom. Olyan jó lenne meghalni. Vonat elé lépni, gyanútlanul hazafelé sétálni egészen addig, amíg valaki el nem üt. Ha nem lettek volna a pszichológusi látogatásaim már nem élnék - épp ezért bánom, hogy elkövettem azt a hibát, hogy egy újabb esélyt adtam ennek a sz.a.rnak. Az elmúlt évek eltűntek - nem haladtam sehová, csak a problémáimat szerettem volna megoldani, mindhiába. Így ennek az egésznek nincs értelme. Csak szívás, szenvedés, csalódás vár. Még ha meg is fordulna a szerencsém, az emlékek, a megélt kudarcok úgyis tesznek arról, hogy ne legyek boldog. Így pedig mi értelme van? Mi értelme leélni egy ilyen életet?

28F



2017. febr. 3. 12:41
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, miért függ az életed a céljaidtól. Nem logikusabb azokat "eldobni", mint az életed? És akkor mi van, ha nem éred el? Csőlátó vagy, bezárva egy elfuserált (mivel magadat bántod vele) kényszerképzetbe. Nekem van miért felkelni, ami nem az, amit valaha is elképzeltem magamnak, de teszek róla, hogy mindig legyen. Ezért vannak kutyáim, akikkel sok mindent elértem, segítő foglalkozást választottam, hogy ha barátaim nem is, igazán 'emberi' emberi kapcsolataim legyenek, ugyan nincs az a tanyasi birodalmam, földem, amiért a fél kezem adtam volna, de van egy kertem, amiből a korlátain belül kihozom a legfantasztikusabbat. Miért hiszed, hogy jár az egzisztencia, vagy az álmok elérése? Senkinek sem jár, de van, akinek összejön. A többségnek nem... Miért hiszed, hogy ezzel kell mérni az értéked vagy a léted indokoltságát? A kettőnek valójában semmi köze egymáshoz, ezt a romboló gondolkodásod teremti.
2017. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a fontos: nekem a lakás, autó, jó kereset megszerzése. Mégsem sikerült, mert rossz döntéseket hoztam. Még egyszer nekifutni, úgy, hogy majd csak 3 év múlva, 30 éves vénemberként sikerüljön (?) nevetséges. Pl mások már 24 évesen ház tulajdonosok, én meg itthon élek. Mert egy sz.a.r vagyok.
2017. febr. 3. 14:24
 13/38 anonim ***** válasza:
Ha te ezt most komolyan írtad, akkor alig láttál valamit a világból. Előbb ezt kéne pótolnod...
2017. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Nem is érdekel a világ. Nem kell szórakoznom, nem érdekel a párkapcsolat (soha nem volt és soha nem zavart a hiánya), már nincsenek barátaim sem, elvesztettem őket (csúnyán hangzik, de a céljaimhoz nem is kellenek-persze nem zavarna, ha lennének).

Csak az előbb felsoroltakat szerettem volna elérni 30 éves korom előtt. De még ez sem sikerült.

2017. febr. 3. 15:45
 15/38 anonim ***** válasza:

[link]


Kicsit figyelj oda szerintem!

2017. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

És te elhiszed, hogy valóban ilyen boldog?


Másrészt: nekem miért kellene úgy gondolkodnom, mint ő?

2017. febr. 21. 23:02
 17/38 anonim ***** válasza:
Ezért írtam annyit, hogy figyelj rá.
2017. febr. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen élet. ))


Írj rám, kérlek.

2017. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

"Mi értelme úgy élni, hogy tudom: nem sikerül/sikerült elérni a céljaim?"


A "02-03 14:12"-es válaszoló megírta a lényeget.


A kudarcaid a bizonyíték arra, hogy kénytelen vagy felülvizsgálni a céljaidat.


Egyébként meg senki se az anyagi illúzióvilágért van itt, hanem okulni ebből, és rájönni, melyek a valódi értékek.


A valódi értékek belül vannak.

(Ettől még ALAP szinten fontos az anyagi világ, hiszen ez a tanuló terepünk. De csak alap szinten fontos tehát az anyagi-fizikai világban boldogulni.)


Talán hallottad az ismert Kis herceg idézetet: "Jól csak a szívével lát az ember.

AMI IGAZÁN FONTOS, A SZEMNEK LÁTHATATLAN."

2017. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Egy dolgot mondhatok célok,pénz,karrier nem tesz boldoggá vagyis minimális szinten igen de erre alapozni egy életett nem lehet.Lehet 100 milliárdod vagy a legmenőbb állásod mindhiába ha belül nem érzed jól magad.

Az élet döntések sorozata te hogy döntesz az a te kezedben van.


"Az emberek nem veszik észre ezt a felesleges versengést a semmiért mindent amit teszünk azért csináljuk,hogy tiszteljenek,szeressenek,elfogadjanak minket amihez nem kellennek értékek".Én sajnálom azokat az embereket akiknek tényleg ez okoz örömöt,hogy van egy almástelefonom,de jó és miután megvan 1-2 hónap és megunod,karrierrel is ez a helyzet sőt az összestárgyal emberikapcsolatok nélkül semmire se mész vele,mert élvezhetetlen."

2017. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!