Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme folytatni egy...

Van értelme folytatni egy olyan életet, amiben nem lehetek boldog?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva 28 éves leszek. Sokak szerint még előttem az élet. De ők nem a valóságban élnek, fogalmuk sincs mennyire el van rontva (végérvényesen) az életem. Régen elszúrtam mindent. Egy sz.a.r vagyok. Egy f.o.s. Egy szánalmas, undorító trág.yahalmaz. Elszúrtam mindent, amit lehet: karrier, siker, egzisztencia kialakítására semmi esélyem. Alapvető dolgokra nem vagyok képes. Ami viszont örökké kísérni fog: az emlékek. A kudarcok. A sikertelenségeim, amiről másoknak fogalmuk sincs és mások el sem tudnak képzelni, a tapasztalatról már nem is beszélve. Gyűlölöm magam. Utálom ezt a f.o.st. Jó lenne meghalni - de még ezt is elszúrtam, még a halálvágyamat is lecsökkentettem azzal, hogy elmentem pszichológushoz. Pedig folytatni nagyon nem akarom. Olyan jó lenne meghalni. Vonat elé lépni, gyanútlanul hazafelé sétálni egészen addig, amíg valaki el nem üt. Ha nem lettek volna a pszichológusi látogatásaim már nem élnék - épp ezért bánom, hogy elkövettem azt a hibát, hogy egy újabb esélyt adtam ennek a sz.a.rnak. Az elmúlt évek eltűntek - nem haladtam sehová, csak a problémáimat szerettem volna megoldani, mindhiába. Így ennek az egésznek nincs értelme. Csak szívás, szenvedés, csalódás vár. Még ha meg is fordulna a szerencsém, az emlékek, a megélt kudarcok úgyis tesznek arról, hogy ne legyek boldog. Így pedig mi értelme van? Mi értelme leélni egy ilyen életet?

28F



2017. febr. 3. 12:41
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem veszem fel a sértegetésed, hiszen valóban: számomra egy senki vagy, nulla kötődéssel, tisztelettel, vagy érzelemmel. Miért érdekelne amit méregből írsz? - Ebben igazad van, és valóban lepereg. Idióta akkor lennék, ha nem peregne le. ;)


Neked is le kellett volna peregnie, hiszen ahogy mondta,, valóban nem ismerlek. Én külön tudom szedni, hogy néma adok idegen emberek véleményére, ha számomra nincs segítő tartalma. Akkor kit érdekel?


Amúgy én nem megbántai akartalak, csak picit más nézőpontot mutatni. És nem most jöttem rá, hogy ne nem segítséget vársz, hanem még mielőtt az első választ írtam, mikor csak elolvastam a kérdést ( de ezt írtam is már akkor, sebaj).


Szóval élj, ahogy szeretnél.

2017. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

TL/DR


A boldogság lehet egyfajta végállapot, egyfajta "révbe ért" helyzet. A valóságban a végállapotok a lényeg halálával egyenlőek. Az élet él és élni akar. Minden mozgásban van. Vakíthatod magad bármivel, ez így van, és kész.


A boldogság lehet a lélek alaptónusa is. Amikor látod, hogy minden a helyén van, nincs üzemzavar, csak az emberi megítélés nevez számára kellemetlen dolgokat hibának. Jól is fel lehet adni mindent, ha a cél a tényleges valóság megértése. Az a fura, hogy amint döntöttél, és teszed mindazt, ami kicsit is elvezethet ahhoz, hogy a maga tényleges, teljes valójában tapasztald a saját életedet, akkor még aki nem akar, az is legjobb tudása szerint hozzásegít a tisztánlátáshoz.

2017. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
44%
A jelzőid szajkózása helyett belenézhetsz ebbe: Bob Proctor: Gazdagnak születtél. Nem meglepő módon a gondolatokon van a hangsúly, mint ezer más helyen is próbálják felhívni a figyelmet rá. (Csak gondoltam ilyet is említek, mivel kiemelted a kérdésed, még fortyogsz gondolom:) ..Napoleon Hill.. Persze cselekedned is kell, csak a hozzáállásodnak szerintem jót tesznek. Még legalább ugyanennyi van az életedből, érdemes kihasználni a lehetőségeket. A bukásból pedig levonhatod a tanúságot, végső soron minden az érdekedet szolgálta.
2017. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
89%
Másfajta életet kell választani, soha nem késő. Nem kell visszariadni a nehézségektől, sőt azokat az élet természetes velejárójának kell tekinteni, a legtöbb esetben nem is kell velük szembeszállni, mert kikerülhetőek.
2017. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
63%
Persze, mások idióták, meg retardáltak. Ilyen hozzáállással nem is fogod vinni semmire sem.
2017. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

De most akkor mi a problémád konkrétan? Az egy dolog hogy depressziós vagy,én is az vagyok.De ne mondj már ilyet hogy megéri-e így élni! Akármibe le merem fogadni hogy az emberek 80 százalékától jobb életet van,ha már gyakorin birsz írogatni.

Ha segítséget kérsz,segítünk.De ha panaszkodsz akkor ne hurrogd már le a válaszolókat,ha segíteni akarnak vagy megmondják az igazat. Ha nem fogadsz el tanácsot,minek kérdeztél itt?

Arról amit írtál,hogy 30 évesen nem jöttek be a terveid,az pedig nem a világ vége. Még nagyon ráérsz. Nekem van egy rakás 28-30 éves barátom,akik a szüleikkel élnek,fizikai munkából,nincs párkapcsolatuk,és mégis boldogok. Vannak terveik,és tesznek érte hogy minél hamarabb változzon az életük.Ennyit tehetsz. Elhiszem hogy frusztrált vagy,én is ilyen vagyok,de attól még hülye kérdés hogy mi értelme van.

Tudod azt te is.

2017. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Elsz még?
2017. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Elég elkeseredett volt anno remélem még él és vàltozott a helyzete
2023. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!