Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sajnálják le azokat az...

Miért sajnálják le azokat az embereket, akik diplomával takarítanak?

Figyelt kérdés
Én is ebben a szituációban vagyok jelenleg. Amikor ismerősök kérdezik, hogy mivel foglalkozom és megmondom nekik, látom rajtuk, hogy majd' elájulnak. Próbálnak tanácsokat osztogatni, hogy hogyan lehetne "jobb". Aztán jönnek a kérdéseikkel, hogy "De ugye ez csak ilyen átmeneti dolog?". Szüleim is állandóan ezzel rágják a fülem. Egyébként lenne több lehetőségem, de én ennél a munkánál maradok egyenlőre, mert ugyanannyit keresek mint a "nagyok", és még felelősségem sincs semmiért. Nem büfészakos diplomám van, hanem elég komoly, viszont csak átbukdácsoltam. Önbizalom növelőnek szántam, hogy elmondhassam magamról, hogy diplomás vagyok. Bezzeg gyerekkoromban mindenki azt harsogta, hogy egy takarító ugyanolyan egyenlő mint egy atomfizikus. Most valamiért másképp gondolják.

2017. febr. 28. 12:13
1 2
 11/17 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Egy csomó diplomás nem a szakterületén helyezkedik el, ennyi erővel olyan mindegy, hogy a takarításért "pazaroltál" x évet, vagy valami totál más melóért, ha amúgy annak semmi köze a diplomádhoz. Azért nézik le, mert az emberek a takarítást jellemzően alantas munkának tekintik. Hiába mondják, hogy ugyanolyan ember, mint az atomfizikus, azt nem gondolják komolyan, csak azért mondják, mert jól hangzik :D
2017. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos itt is jelen van a kettős mérce. Amíg az ember egyetemista, addig sokan azt mondják neki, hogy "a diploma csak egy papír." Sikeres diplomázás után érdekes senkitől nem hallottam ezt. Mindenki azt várta (várja) tőlem, hogy milliomos legyek, miközben szerintük "a diploma csak egy papír". Az is mekkora hazugság, hogy "a tudás számít nem a papír". Ezt is rengeteget hallottam diploma előtt, miután megszereztem érdekes módon senki nem mondta ezt, csak elvárná, hogy a papíromhoz passzoló munkám legyen. Pedig az ő logikájukat követve a papír egyáltalán nem számít.
2017. febr. 28. 18:13
 13/17 anonim ***** válasza:

Én inkább azokat sajnálom le, akik a diplomával magasabb helyen dolgoznak-próbálnak és büszkék rá úgy, hogy munkájukhoz kegyetlenül sötétek, produktumuk meg egy kalap sz@rt sem ér és jönnek a szakikhoz észért, mert nekik még az használata sem megy.

Alig van kivétel a diplomások közt, aki ér valamit.

A szakmai világban mára inkább gáz a diploma, mint előny.Cégeknél csak papírforma miatt kellenek, de sokszor belefáradnak az okításukba, károkozásaikba...

Remek kis összefoglalás ez:


https://www.youtube.com/watch?v=3gur_Rj2UCs


Persze, vannak példák a "zsenikről" még:


https://www.youtube.com/watch?v=PyMhBoqjAvk


S ezek hordják magasan az orrukat, lenézve a melóst..., akitől kérnek kivitelezéseket persze, de az meg vastagon fogó ceruzát használ számla írásakor-nem véletlen:))))

A takarítás is csak egy meló és nem több, de az ember attól még lehet értékes és akinek az számít, azzal kell foglalkozni ;)

Viszont lehet a fent említettek miatt is néznek le egyesek, mert bizony sok diplomás kutyagumit sem ér.Az a diplomás, aki ezt még nem tudja, majd megfogja idővel;)

2017. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Én egy kicsit azért, mert mielőtt az ember áldozatot hoz valamiért, meg kell néznie, hogy annak az áldozatnak van-e értelme. Esetedben arra, hogy van-e kereslet az adott diplomára. Ha a diploma kizárólag hobbi célt szolgált, akkor nem érvényes a kijelentésem. Van olyan eset is, amikor jobban fizet a nem diplomás állás, akkor is más a helyzet.
2017. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az emberek ezzel az atomfizikus dumával csak álszenteskednek. Elég kevés gondolja csak tényleg így. Én a legutóbbi ilyen embert, aki diplomája volt lenéztem. Nem azért önmagában, hogy kinek-milyen végzettsége van, hanem mert nekem folyamatosan osztotta az észt és próbálta velem azt éreztetni, hogy felsőbbrendű, mert neki diplomája van én pedig egy senki vagyok a szakmunkásommal. Aztán végül valahogy munkaügyileg sikerült összegabalyodnunk és egy helyen dolgoztunk. Amíg ő az igénytelen állatoknak akik mókásnak gondolták, hogy a mosdóban a falat összekenik egy kis "végtermékkel" az odaszáradt és ő a felsőbbrendű diplomájával azt kapargatta addig nekem sarkosítva annyi volt a dolgom, hogy kiosszam ki-mit csinál. A probléma, hogy nem egy ilyen esettel találkoztam. Azóta próbálom kerülni az ilyen "diplomájuktól felsőbbrendű és intelligens" embereket. Nekem van egy olyan érzésem, hogy nálad ez azért működik így, mert te ennek a sztorinak az inverz része vagy. Ismerőseid elpletykálgatták, hogy diplomás és intelligens ember és aztán, ha megkérdezik mit dolgozol ciki kinyögni, hogy takarító vagy. Mert hát ugye egy takarító nem ér annyit, mint egy diplomájában dolgozó ember, de a szájukat tudják húzogatni, amikor a mosdóban nincs papír vagy maradt egy picike sárcsík ami egyébként ha nem a hibát keresve méred fel a padlót fel sem tűnik.
2017. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem hobbiból csináltam, hanem azért, mert elvi kérdés magammal szemben, hogy diplomás legyek. Ez az én agybajom. Ugyanúgy ahogy nem engedem meg magamnak, hogy pl. kövér legyek, azt sem engedem meg hogy ne legyek diplomás. Tudom, hogy ez az én hülye felfogásom, de senki sem tökéletes. Már általános iskolás koromban is egy diploma volt az álmom. Természetesen más végzettsége nem érdekel, a legtöbb ismerősömről nem is tudom, hogy mi a legmagasabb iskolai végzettsége. Én hirdetem a legjobban baráti összejöveteleken, találkozókon, hogy teljesen mindegy, hogy valaki diplomás, vagy általános elsőben kibukott. Szomorú, hogy sokan másképp látják. Saját magammal szemben van megfelelési kényszerem, amibe egy takarítói állás belefér, de a diploma hiánya nem.
2017. febr. 28. 23:53
 17/17 anonim ***** válasza:

Te nagyon fura vagy :) Dehat mindenkinek lehet hobortja...

Nem a diplomatol lesz tobb az ember!

2017. márc. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!