Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magukat elvontnak tartó...

Magukat elvontnak tartó kamasztársaim! Melyek a kedvenc művészeti alkotásaitok? Írhattok filmeket, zenéket (akár együtteseket, akiket nagyon kedveltek), könyveket, festményeket, de akár mást is.

Figyelt kérdés
Még egy kérdésem lenne: Van-e példaképetek, és ha igen, ki az?

2017. márc. 16. 21:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
Szörnyű butának és műveletlennek érzem magam ezeket a válaszokat olvasva...remélem nem én vagyok az egyetlen
2017. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Fruzsa8 válasza:
100%

Hogyha elvont/művészfilmet keresel akkor nagyon ajánlom a Fekete hattyút. Zenében: a Milky chancet, Chet fakert és LP-t. Könyvekben főként Janne Teller Semmi,Minden című könyveit, Nathan Filter A zuhanás sokkja és az egyik nagy kedvencemet A zabhegyezőt.

15L

2017. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

Könyv: Corlos Ruiz Zafón: A szél árnyéka

Sorozat: Hannibal

Festmény: Arnold Böcklin: A holtak szigete

Zene: Szomorú vasárnap

2017. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Film: A hetedik pecsét

Könyv: Simon Márton: Polaroidok, Ady versei, Heltai Jenő: A 111-es.

Zene: Lana Del Rey, Courtney Love (Hole), Twenty One Pilots, Thy Art Is Murder.

2017. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
Nah.. Énis megérkeztem e érdekfeszítő kérdéskéhez."magukat elvontnak tartó kamasztársaim"... Ez stimmel, szóval megválaszolom.. Tehát, a könyvekhez nem húz a szívem.. A művészethez igen, abból sokat nem ismerek, de mivel apám direkt emiatt a festő miatt adta nekem ezt a második nevet: Frida Kahlo. A zenei ízlésem elég tágy, csakugyan a stílusom... Twenty øne piløts fog szólni még a temetésemen is SKELETON CLIQUE FOREVER. Öltözködésben próbálok mindig kitűnni.. Tyler is nagy benyomást tett rám ezzel a hosszú zoknival, meg úgy magamtól is jött ez szóval harisnya zokni, hosszú zokni nálam minden napos.. Azokon kívül minden nap mást veszek fel, bár még vannak bennem gátlások de 2017-ben teljesen ki akarol szabadulni öltözködésileg... Köszönöm ha valaki elolvasta, amúúúúggggyh 14/L
2017. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
31%

sokan mondták már hogy elvont vagyok.


a zenék tudják a legerősebb hatást kiváltani belőlem. nehéz kifejezetten kedvencet mondtani, inkább írok 3 számot különböző stílusokban

gabba front berlin - lacrima mosa est [speedcore]

limewax - jupiter [dark dnb]

psykovsky - call of beauty [darkpsy]


könyvek közül talán heinrich böll - egy bohóc nézetei és stanislaw lem - az úr hangja illetve a visszatérés amik tetszenek


kedvenc filmeim sion sonotól a love exposure és a crank 2 ;)


festmények, szobrok, színdarabok nem érdekelnek

2017. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem tartom magam elvontnak, viszont szeretem a művészetet. Szeretek festeni, rajzolni és természetesen olvasni. Kedvenc könyveim leginkább Stephen King alkotásai. Egyébként rengeteget olvasok. Csáth Géza munkásságát is kedvelem, természetesen József Attila versei sem maradhatnak ki. Filmekben leginkább a lélektani thrillereket szeretem pl. ANNA (ez jutott eszembe hirtelen). Tervezem, hogy a lehető legtöbb múzeumba, kiállításra eljussak a párommal.


22L

2017. máj. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy csodás kérdés! :)))

A kedvenc könyv... Hát... :D Nem szépirodalom, hanem szakirodalom: Erdős Pál-Surányi János: Válogatott fejezetek a számelméletből, mert látszik benne, ahogyan megközelítik maguk a szerzők a számelméletet, mint tudományterületet, ez pedig áthatja az egész kötet tárgyalásmódját. Nagyon szeretem.

Másik... Eukleidész: Elemek, ezt talán nem is kell indokolnom. Axiomatikus felépítés már akkor, hihetetlen. :)

De ha már szépirodalom, akkor az Antigoné.

Nagyon szeretem Márai Sándort, Móricz Zsigmondot.

Lírát illetően Ady Endre a személyes kedvencem.

Filmből... Ez már fogósabb kérdés... :)

Sorozat lesz. Dr. House; nagyon kevesen látják a lényegét. Ha látják, akkor sem tudják átérezni.

Festményből Csontvárynak van egy kevéssé ismert képe. Nem is tudom a címét. Akkor festette, amikor a valósággal való kapcsolata már kezdett megbomlani.

Zene: Chopintől bármi.

Példaképem van több is:

Az első helyen vitathatatlanul Erdős Pál áll.

Aztán ott van még Hegel.

A környezetem szerint a gondolatvilágom tükrözi Ady Endrét, szóval bizonyos szintig ő is.

És amin nagyon sokan szoktak nézni: III. Ince pápa.

És nem azért, mert az eretnekség elleni megtorlás rendszerét ő hozta létre. Bár teszem hozzá, tévesen tanítják. Ez már III. Luciusz pápa idején is fontos volt, volt egy deklarátum "Ad abolendam" (magyarul talán úgy lehetne fordítani: hogy eltöröltessék) címmel. Szóval visszatérve azért példakép, mert olyan tekintélyt adott az egyháznak, mint soha senki azelőtt. Ha a módszereit nem nézzük, csodálatos teljesítmény volt.

Aztán van még egy melegjogi aktivista: Juhász Gábor.

Ő képes felfogni, hogy bizony mi is hibásak vagyunk, mert küzdünk és nem hallgatjuk meg az ellenvéleményeket. Én szeretem, ha ellenségesen kérdeznek. Ha kérdeznek, az jó, mert lehet kommunikálni. :)

16/f

2017. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Dante Inferno-ja az aktuális kedvencem.
2017. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Huhúúú, Dante... :D

Őszinte elismerésem, az Inferno még egész olvasható, de a másik kettőhöz, a Purgatóriumhoz és a Paradicsomhoz már kell "némi" teológia. :D

Idén tervezem magam kicsit kicsípni magam teológiából, aztán nekiveselkedem az utóbbi kettőnek is. :D

2017. júl. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!