Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magukat elvontnak tartó...

Magukat elvontnak tartó kamasztársaim! Melyek a kedvenc művészeti alkotásaitok? Írhattok filmeket, zenéket (akár együtteseket, akiket nagyon kedveltek), könyveket, festményeket, de akár mást is.

Figyelt kérdés
Még egy kérdésem lenne: Van-e példaképetek, és ha igen, ki az?

2017. márc. 16. 21:16
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
49%

Azta ezek a válaszok:D mennyi érdekes ember:) nem tudom elvontnak számítok-e, szerintem nem, külső szemlélők mondták rám eddig hogy eléggé furcsa és elvont vagyok.

Hát szoktam olvasni öhm vörös pöttyös könvyeket, de nemrég a kezembe akadt egy József Attila verses kötet és awaw új kedvenc. Mindenféle zenét szeretek ami kicsit is megmozgat belül:3

2017. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
50%

Filmek:

Suicide Room

Halállista (1. és 2. rész)

A Bűn Éjszakája

-nem azt mondom, hogy jó filmek, de ezekben találtam eddig olyan jeleneteket/cselekményeket, amelyek nagyon sok filozofálásra késztettek.


Zenék:

Együttesekből/előadókból ezeket kedvelem:

Marylin Manson (tudom, hogy csak a fiatalok manipulálására alkalmas a zenéje, inkább emberileg tartom érdekesnek)

Disturbed (rengeteg társadalmat kritizáló számuk van, alapvetően nem foglalkoztat a téma, de bennük valami megfogott)

Joel Faviere (emberileg utálom, de a zenéjét szöveg és hangzás miatt is szeretem)

Leander Kills (a szövegekben rengeteg művészi értéket találtam)

IAMX (csak szimplán furcsa, kedvelem)

Die Antwoord (őket a különcségük miatt kedvelem, még ha a zenei stílus nem is az én listámba illő)

Omnia (folk zene, miattuk is sokat filóztam már)


Könyveket ritkán olvasok, de Goethe Faustja azóta mozgat, mióta elolvastam (kb. 4-5 hónapja).


Michelangelo Ádám Teremtése a kedvenc festményem, tükrözi a lázadást az egyház ellen.


Példaképemnek sokáig Charles Mansont tartottam (nem a gyilkosságok miatt), ma már a jövőbeli énem tartom annak, önmagam akarok lenni, és nem más.

2017. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc filmem talán a Sodoma 120 napja (csak a nő miatt, aki mesél; egyszerűen lenyűgözött)

Kedvenc festőim Van Gogh, Monet, Munch, de bármilyen impresszionista és szürrealista/absztrakt művel le lehet nyűgözni. Imádom a szobrokat, főleg a görög istennőket ábrázolókat... és lehet, hogy szerelmes vagyok egy festménybe.

Van egy komolyzenei mű - bár szinte bármit meghallgatok ebben a műfajban -, de ezt az egyet imádom, szinte rajongok érte.

Esti Kornél, Vad Fruttik, Kispál, Prodigy, Beatles, Queen, vagy bármilyen régi/elvont zene szóba jöhet.

Irodalom terén jöhet bármi, ami tényleges irodalom. Kosztolányi, Dosztojevszkij, Tolsztoj, Hugo, Krasznahorkai, Ady, Radnóti, orosz realizmus és minden szépirodalom.

Példaképem nincs igazán, szeretnék egyedit és időtállót alkotni (festek, de költészettel és regényírással is próbálkoztam). Elég szeszélyes tudok lenni, gyorsan változó hangulatom és egyéb különös dolgaim is vannak, ezeket próbálok a művészetben kifejezni.

Természetes élőhelyem a galériák, múzeumok, művészkellékes üzletek, kávézók (ugyan nem kávézok), a főváros gyönyörű utcái (belvárosi részek), templomok és bazilikák, de egy egyszerű kirakattal is be lehet csábítani akárhová.

2019. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
48%

Zene:

-Tankcsapda:Lopott könyvek ( de csak az ő előadásukban!)

-30y: Azt hittem, érdemes

-Elisa Day

-Logical Song

Könyv:

-A Kisherceg

-Róza, kishúgom Róza

-100 év magány (vigyázat, nagyon nehéz olvasmány!)

-Ami a szivedet nyomja

-Fenákel Judit: Az elhallgatás

-Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról

-Örkény egypercesek


Már nagyon régóta szeretném elolvasni A nyomorultakat és a Háború és békét


Társasjáték:

-Ego

-Lélekpillangó

Festmény:

Minden Joan Mirótól


Film:

-Holt Költők Társasága

-Kutyahideg

-Életem cukkiniként

-Monsieur Ibrahim és a Korán virágai

-A graffiti királya

-Sicario

-White Mouse

-Hair

Vers:

-Hetedik Ecloga

-Lackfi J.:Tudod, hogy nincs mentséged

2019. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!