Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a fontosabb? A...

Szerintetek mi a fontosabb? A pénz vagy a szerelem?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 23:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Kinek mi...Szerintem egy normalis erzelmes embernek sokkal tobbet jelent a szerelem,mint a penz. Nekem egyertelmu,hogy a szerelem. Nincs annal jobb erzes,szebb ahh :) Penz nem boldogit kicsit se. En inkabb elnek egy hid alatt a szerelmemmel,mint maganyosan egy palotaba. :)
2017. máj. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Mondhatjatok az, hogy az anyagiak nem szamitanak, de megneznem ki lakna az utcan semmi nelkul, csak hog a szerelmevel legyen. Nalam 50-50
2017. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
pénz, a szerelem is olyan mint az isten
2017. máj. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen civilizációjuk társadalomban történik.


Nyilván más egy esőerdőben élő bennszülött törzsnél, és más egy infrastrukturális társadalomban.


Vegyük Európát.


Mind kettő fontos, amit kérdeztél.

Képzelj el egy házat.


Az alapja és a falai: a szerelem (később szeretet)ill. fix kapcsolat.

A ház teteje a pénz: a biztonság.

Ennek felcserélése nem: ok.


Ha egyik is hiányzik, akkor nem túl civilizált helyzet állhat fenn. (instabil)

- De mindig vannak kivételek. Kontinensnyi méretekben gondolkodva.

2017. máj. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Nalunk parom penzmanias.folyton dolgozik,mert sosem eleg neki amit keres.mindig mindenen sporol.soha nem megyunk sehova,mert draga.soha nem vesz nekem semmit,mert "nincs ra".

Persze...jol keres a munkahelyen,sajat lakas van,hitelmentes autoval.oke,meg ujjitjuk,de attol meg nekem hianyoznak a programok,az apro kedveskedesek(pl virag,vagy a kedvenc sutim hebe hoba).

O penzes csaladban nott fel.ezt a mintat latta.en mindig szerenyebb korulmenyek kozott eltem,megis ugy gondolom nekem volt szebb gyermekkorom.vele sosem foglalkoztak a szulei,nem ultek le egyutt meset/filmet nezni egy tal sultkrumplival.nem kartyaztak,setaltak,beszelgettek.

Nalunk ezek rendszeres programok voltak.emellett mi sokat jartunk kirandulni orszagon belul.ok sosem voltak,max par evente kulfoldon.

Igaz,hogy a szuleinek most van x haza es lakasa,de a 3 gyerekbol 1 egyeltalan nem tartja veluk a kapcsolatot,a masik 2vel is olyan hideg a kapcsolatuk.en mai napig,napi szinten beszelek a szuleimmel,sokszor megyek at hozzajuk.egyszoval sokkal jobb a kapcsolatunk.

Sok a feszultseg koztunk emiatt,mert en a mi gyerekeinket is ugy szeretnem nevelni ahogy engem,o meg csak a szigorban hisz.nem kell edesseg,nem kell fagyi,nem kell seta mert akkor senkik lesznek.

Sokszor probaltam mar megertetni vele,hogy a penztol en nem leszek boldog.nekem o kell,nem a penze.setaljunk,beszelgessunk,neha menjunk kettesben valahova.vagy legalabb a gyerekekkel.de nem.

Szerinte halatlan vagyok,mert nem ertekelem mennyit dolgozik,hogy nekunk kenyelmes legyen.mar nagyon elhidegultunk egymastol.rovidesen vallas lesz,ha nem ter eszhez.

van penzunk....de szerelem az nincs mar.

Szoval szerintem a szerelem fontosabb.inkabb elnek egy kis kunyhoban,futenek faval amit az erdoben szedek,de a parom ereztesse velem,hogy szeret.foglalkozzon velem,ha rossz kedvem van oleljen meg....

2017. máj. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A szerelem kockázatosabb.


Lehet élsz halsz feláldozol a szerelmedért aki aztán elhagy.

Lehet élsz halsz feláldozol a pénzért de felépitettél belole valamit amit csak te hagyhatsz el..


A tárgyakban jobban lehet bizni talán ezert kisebb az értékuk mint egy társnak barátnak családnak.de amikor a boldogságod másoktol függ es nem tőled,az csak a szerencsén mulik hogy meddig tart es nem tőled.

2017. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerelem kell, mert anélkül semmi értelme az egésznek. De pénz is kell, mert a pénz hiánya előbb-utóbb általában megmérgezi a kapcsolatokat, elégedetlenné teszi az embereket. Anyagias világban élünk, ez sajnos tény. Akinek nincs pénze, nehezen tud boldog lenni. És itt most nem milliókra gondolok havonta, csak annyira, hogy kényelmesen meg tudja az ember venni, ami kell, költhessen szórakozásra, magára, a hobbijára is, és évente 1-2x el tudjon utazni valahová pár napra.
2017. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Pénz.
2017. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálam, egyértelműen a szerelem nyert. Ház, autó, nő helyett választottam egy másik nőt, akivel közösen, egy reklámszatyornyi ruha volt a vagyonunk. Ez az érzés adott annyi erőt, motivációt, egymásért tenni akarást, hogy meg szereztük azt, ami egy nyugodt családi élethez kell.
2017. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Pénz.
2017. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!