Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttek, ti nem...

Fiatal felnőttek, ti nem szorongtok folyamatosan a szülőktől való leválás kapcsán?

Figyelt kérdés

Egyszerűen aggaszt a jövőm és folyamatos szorongok miatta. Sok kortársam már levált a szüleiről és önálló életet él. Én még itthon lakok szüleimmel. Keresek kb 130-140 nettót. Ezt jelenleg teljesen magamra tudom fordítani/félre rakosgatom a nagyobb részét a szüleim támogatnak ebben, de semmi biztató jövőképet nem látok magam előtt. Albérleti díjat végképp nem akarok fizetni, akkor inkább lakok itt a kis szobámba. Mondjuk 10-15 év múlva össsze tudok kuporgatni egy kis lakásra, és akkor 30-35 évesen el tudok költözni a szüleimtől. De utána? Fizethetem a rezsit, szolgáltatásokat, étkezésem, már a fizetésem egy jó része oda van. Alig marad valami pénzem amiből esetleg szórakozásra, kikapcsolódásra költhetnék és akkor még esetleg rakosgassak félre más nagyobb értékű dologra amit szeretnék. (teszem azt 40 évesen meg tudjam venni életem első autóját) Annyira nyomorultnak érzem ezt az egész helyzetet, bele gondolva, nem is akarok így élni.

De bármennyire is keresem a kiutat, egyszerűen nem lukadok ki sehova, csak oda hogy pénzből lehet még több pénzt csinálni. Méghozzá annyiból, amennyim nekem valószínűleg soha nem lesz.


Más fiatal, hogy boldogul el az életben?


2017. máj. 18. 15:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta számoltam vissza a napokat, hogy elköltözhessek (bántalmazó családból jövök, a szegénység volt a legkisebb gondom, de persze az is jelen volt apám alkoholizmusának köszönhetően). Érettségi után költöztem el egy hátizsáknyi cuccal, ekkor egyetemre mentem, felvettem a maximális diákhitelt, mellette évekig társbérletben gürcöltem, minden szabadidőmben dolgoztam vagy nyelvet tanultam, hogy jussak egyről a kettőre, tudtam, hogy ez később megtérül, ha kitartó maradok. Az egyetemet végül nem sikerült befejeznem, de sikerült pár év nyomorgás után egy jól fizető munkahelyet találni (leginkább a nyelvtudásom és a diákmunkás tapasztalatom miatt). Innen már felfelé ívelt az életem, pár évvel később jól kereső munkám van és kiegyensúlyozott életem, futja mindenre, amire akkoriban nem, évente többször tudok utazni, nem kell semmit számolgatnom, futja normális életkörülményekre, szórakozásra, minőségi ételekre, stb stb.


Ezzel azt akartam mondani, hogy aki akar, az tud. Neked kell eldöntened mit vagy hajlandó feláldozni az önállóság érdekében - én néhány év szórakozást adtam fel, nevetségesen kis áldozatnak tartom ahhoz képest, milyen életet építettem fel - és nem, nem segített a kutya sem. Ha nem vagy hajlandó semmit tenni az életminőséged javulása érdekében, akkor nem is fog változni semmi, de ilyen mentalitású emberek nem is érdemlik meg, hogy bárhová jussanak az életben. Előre akarsz lépni? Akkor abbahagyod az önsajnáltatást és ócska kifogások helyett megoldást keresel.

2017. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Évek óta semmi mást nem csinálok csak keresem a megoldást... sikertelenül.
2017. máj. 18. 16:56
 13/29 anonim ***** válasza:
Áldozat nélkül nem fog menni, valamit valamiért. Ha évek alatt nem találtál megoldást, ott veled van a baj.
2017. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
aki 15 év múlva is sz&aros fizetésből akar megélni az ne is csodálkozzon, hogy éhen fog dögleni.
2017. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

@17:38


Úgy mondod mintha te nem ugyan abból tennéd...

2017. máj. 18. 18:01
 16/29 A kérdező kommentje:
Amúgy szép hogy itt elhordtok mindennek, de mit mondanátok annak a volt osztálytársamnak, aki osztályelső volt, lediplomázott és most jóval kevesebb pénzért dolgozik rosszabb munkaidő beosztásban mint én.
2017. máj. 18. 18:07
 17/29 anonim ***** válasza:

Engem pl nem érdekel....

Sose voltam gazdag, sose kaptam támogatást, de eddig mindig elértem amit akartam....

Most fogok házat venni, egyedül hitel nélkül...

2017. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Mellesleg képezném magam, de egyszerűen fogalmam nincs hogy mi az amivel több pénzt kereshetnék, kereslet is lenne rá ér érdekelne is. Ugyan ezzel fürödtem be továbbtanuláskor is. Elvégeztem két szakmát, amik első ránézésre megtetszettek, aztán rájöttem hogy rohadtul semmi érzékem meg affinitásom nincs hozzá. Most is pont ugyan így vagyok. Hiába akarnák bármibe is bele kezdeni, ha fogalmam nincs hogy mi lenne az.
2017. máj. 18. 18:48
 19/29 anonim ***** válasza:
Eddig csak rólad volt szó (bár nem olvastam el minden választ), de arra nem gondoltál, hogy valami társsal könnyebb lenne? Ha lenne barátnőd stb., akkor a kettőtök fizetéséből már könnyebb lenne tervezgetni valamit.
2017. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Kezdek végleg letenni róla hogy valaha is megtalálnám életem párját, szóval ezzel nem nagyon számolok.
2017. máj. 18. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!