Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert ilyen bunkok itt az...

Miert ilyen bunkok itt az emberek?

Figyelt kérdés
Olvastam nehany kerdest, ahol a kerdezo segitseget ker az emberektol.. Az oke h a valaszolo leirja a velemenyet, de azt nem ertem hogy miert illeti a masikat tragar, mocskos kifejezesekkel?? Mar en rosszul ereztem magam pedig csak olvastam
2017. máj. 31. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Mert bátrabbak az emberek, ha nem látják őket, és csak írnak, bár ez sablon válasz volt, bocsi. Mert a kérdés enyhén szólva is ostoba, és nem kell hozzá válasz, mert csak magát járatja le, ugyanez igaz a mocskos pofájú válaszolókra, most én is gyönyörűen beszéltem. Vagy nincs értelme a kérdésnek, vagy a kérdező hálátlan.
2017. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ebben a témakörben nem egy ember van aki már hónapok és évek alatt bejáratott provokátora lett egy-egy alkategóriának. Aki régebb óta itt van és ismeri, akár 1 darab jellegzetes kifejezésről felismeri (haszonelvűség, bombanő, csókos tyúk/liba) azok az emberek már automatikusan tudják hogy a provokátornak nincs valós kérdése és nem is segítséget kér.


Ez része a GYK-rutinnak, amikor mindenki tudja mi a helyzet és csak 1-2 újonc lepődik meg hogy nem a kérdésre válaszolnak hanem durva személyeskedés megy. Ennek az egyik célja hogy a rendszeresen kitiltott kérdező újra eltűnjön egy időre.


Ez az egyik oka hogy "bunkók" az emberek, mert erre szocializálódnak sok esetben. A másik a kamu kérdések tömege ami jellemzően iskolai szünetekben kiugró és csak ingerli a többi embert. A harmadik pedig a triviális kérdések tömege, amikor egy típuskérdést már nincs kedved több tíz alkalom után is megválaszolni, mikor maga a válasz megkeresése 5 másodperc lenne Google-ben és jellemzően az első 5 találatban ott a válasz - ez az objektív kérdések 99%-ára igaz. És arra is hogy ha előbb keresnének az emberek mint kérdeznek akkor 50-60%-kal kevesebb kérdés lenne az oldalon.

2017. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert szerintük menő, ha randa szavakkal fejezik ki magukat. :D más kérdés, hogy mennyire messze vannak a valóságtól.🤔
2017. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek. Én is kiírtam egy kérdést mert szerettem volna ha valaki segít, akinek van ez ügyben tapasztalata. Hát mindent kaptam csak választ nem. Kiírtam ugyanazt a kérdést egy angol oldalon is és minden egyes hozzászóló valami új hasznos információt mondott nekem. Egyáltalán egy bunkó kommentet sem kaptam ott.
2017. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

2 #-es aki te vagy maga a moderátor, nincs igazad. Rengeteg olyan kérdést láttam, ahol nem volt okuk rá, mégis bunkóbbnál bunkóbb érzelmi analfabéta válaszok volt rá a reagálás.

Sokszor még a tagok között is.

2017. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy nincs igazam, mert úgy általánosítottam ahogy te is a kérdésben. Leírtam milyen gyakori felvállalható indokai vannak ha egy kérdés alatt bunkó válaszok lehetnek. Ezt nyilván nem lehet minden kérdésre ráhúzni, és természetesen vannak indokolatlanul támadó válaszok is, de akkor is megfigyelhetőek ezek a trendek.
2017. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert anonim, és bárki fikázhat bárkit, névtelenül.
2017. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert sok a gyökér, akik idejönnek oltani másokat, mert arc nélkül bátrak, és máshol úgysem élhetik ki magukat, mert ki lennének lógatva az ablakon.
2017. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Azokon a válaszokon/embereken, akiket Te bunkónak ítélsz, tovább kell lépni. Nem érdemes velük foglalkozni, reagálni az írásaikra. Minek is tennéd? Miért is jeleznél vissza? Még véletlenül félreértenének és azt hinnék, számítanak egy icipicit is. Ráadásul elvesztegetnéd az időd, ők meg ugyanolyanok maradnának, mint voltak.


Hát, nem számítanak.


Ha felteszel egy kérdést, szinte minden alkalommal kapsz egy-két hasznos, értelmes választ, akiktől jön, azokkal próbálj priviben beszélni. Ennyi a tanácsom.


Ha nem akarod felhergelni magad, az Emberek, Felnőtt társas kapcsolatok, és Politika kategóriákba csak óvatosan lépj be. Ha beléptél, ne csodálkozz.


Azok szoktak általában "bunkók" lenni, akik nem tudnak jobban viselkedni. Ajánlom, nézd meg a Szörny Rt. c filmet, csodálatosan mutatja be a pozitív és a negatív gondolkodás közti különbséget.


Üdv Ԙ

2017. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!