Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kéne most tegyek?

Mit kéne most tegyek?

Figyelt kérdés

A konkét helyzet, hogy 2 férfibe vagyok szerelmes. Ha időrendi sorrendbe vesszük, akkor volt egy pasi, akivel fél évet együtt voltunk, ami után se veled se nélküled kapcsolatunk volt. Pár hónapra rá elköltözött, és már 3 éve nem láttuk egymást, mindkettőnknek már volt más valakije, de valahogy egymáshoz tértünk vissza (beszélgetni, legalábbis). Most is szeretjük egymást.

Csakhogy időközben, mikor egyszer nagyon összevesztünk és hónapokig nem beszéltünk összejöttem egy barátommal. Kiderült, hogy nagyon figyelmes, kedves, megértő, támogató és egyáltalán nem veszekszünk, ellentétben a másik pasival. Mindezek miatt nagyon megszerettem és szerelmes is kezdtem lenni bele. Időközben néha írtunk a volt barátommal is, és tudtam hogy nem szép részemről, a szívem odahúzott.

A mostani barátomról kiderült, hogy nem az esetem, de szeretem még így is. A régiről kiderült, hogy messze nem olyan figyelmes, de sokkal inkább az esetem.

Hülyeség lenne azt kérdeznem, hogy kit válasszak. Az az igazság, hogy a saját fejem után mennék úgy is. Inkább az a kérdésem, hogy hogyan foghatnám úgy fel a helyzetet, hogy jó döntést hozzak és a lehető legkevésbé bántsak meg másokat?



2017. jún. 2. 03:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Valójában egyikbe se vagy szerelmes, mert kettőt egyszerre nem lehet szeretni.
2017. jún. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is így gondoltam hosszú ideig, hogy egy ember egyszerre csak egy valakibe lehet szerelmes, de nem így van. És szörnyen rossz helyzet
2017. jún. 2. 03:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Multifunkcionális szeretet hiány (finoman fogalmazva) plusz a nemi hormonok.


Lehet szeretni több személyt. Csak más-másért.


Ha viszont Te kerülnél olyan helyzetbe, hogy a párjaid újabb párokra kacsingatnának, vajon eltűrnéd e?

2017. jún. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nehéz ügy. Most mondhatnék olyat, hogy azt válaszd, aki nélkül nem tudnál élni, vagy hogy ki mellett tudnád elképzelni magad 10-20 év múlva is, vagy hogy képzeld el, akivel szakítottál, ő összejönne egy szuper csajjal, melyiküknél viselnéd ezt jobban, de úgy érzem, te már döntöttél. Tuti le fognak engem húzni, de azt gondolom nem feltétlenül kéne választani kettejük között legalábbis még egy ideig. Úgy értem, van a világon többnejűség, sőt ritka de van pl tibetben olyan családmodell, hogy 1 nő, több férfi, plusz nem te lennél/vagy a világon az első, aki szerelmi háromszögbe bonyolódik. Kérdés hogy a 2 srác tud e a másikról és bele mennének e egy ilyen dologba. Aztán lehet hogy csak a vágyak beszélnek belőlem :) De szerintem egy nyitott kapcsolat után, vagy két végén égetett gyertya utan hamar kiforrná magát a dolog, hogy ki maradjon.
2017. jún. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bárhogy is döntesz, valószínűleg lesz rá példa, hogy azt érzed: más döntést kellett volna hozni. Szóval lényegtelen. Egyébként a sztori alapján nekem egyik sem tűnik úgy, hogy nagyon illene hozzád.
2017. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy ők belemennénk, hogy mindkettejükkel legyek, de azért köszi az ötletet :D

És igen, biztos azon fogok rágódni mit csinálhattam volna jobban. Az a helyzet, hogy nagyon előretervező embertípus vagyok, ami itt kétélű. Egyrészt valószínűnek látom, hogy a jövőben valaki olyannal legyek, akiben a kettejük jó tulajdonságai, vagy jobban mondva, ami vonz bennük, meglegyen. Másrészt félek visszakerülni abba a bizonytalan állapotba, amikor nincs senkim és esetleg nem is érzek semmit. Nameg félek megbántani őket. A mostani barátommal egyszer szakítottam, miután egy évet együtt voltunk. Én nagyon energikus, jókedvű és szociális lettem (bár hiányzott), ő viszont ellenkezőleg. Azóta kibékültünk. Az érdekes, hogy hogyha együtt vagyunk nagyon boldog vagyok, de ha nem érzem, hogy valami nincs rendben, és soha nem tudtam megmagyarázni honnan ez az érzés konkrétan.

2017. jún. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!