Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy elrontott...

Szerintetek ez egy elrontott élet?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm aki most az ötvenes évei közepén jár, bevallotta, hogy nem azt az életet éli, ami őt boldoggá tenné. Szigorú, erkölcsös neveltetést kapott, ahogy szerintem szinte minden hozzá hasonló korú nő. Férjhez ment, ahogy elvárták tőle, lediplomázott és szült két gyereket, akiket tisztességesen felneveltek. Azt már korábban is tudtam, hogy az intimitást a férjével nem élvezi, inkább csak hagyja. 27 év után most merte bevallani, hogy leszbikus. Soha meg sem fordult volna a fejemben és őszintén megdöbbentett a dolog, de nem ítélem el ezért. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem választás kérdése. Inkább jóértelemben vett sajnálatot érzek, mert ha a helyébe képzelem magam, akkor úgy érzem ez egy jórészt elrontott élet. Még akkor is, ha ott vannak a gyerekek.
2017. aug. 20. 16:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, félig elrontott. Csak a gyerekei miatt nem. Jobban járna, ha keresne egy új szerelmi kapcsolatot, mert akkor még megtalálhatja a boldogságot, amit a gyerekeitől eltekintve sohasem érzett. Én voltam egy ilyen nővel való klubbeszélgetésen, ő, miután felnőtt a 3 gyereke, elvált, társat talált, és most boldog. Mondjuk, a férjet sajnálom, de az is lehet, hogy ő sejt valamit, vagy hogy nem olyan jó a házasságuk, hogy ki kéne tartaniuk egymás mellett. Ennél még bizarrabb eset, mikor az apuka egyszercsak átcsap nőbe vagy az anyuka férfiba. Történik ilyen.
2017. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó és komoly kérdés.


Én is afelé hajlok, hogy ez úgymond egy "elrontott" élet, de ez attól is függ, hogy hogyan definiáljuk a boldogságot, kinek mit jelent ez a szó. Szerintem ez nem egyedi eset (legfeljebb a leszbikus szál benne, de ez szerintem annyira nem releváns), mert rengeteg olyan ember van, aki szintén csak elvan a párja mellett, mert "így szokás". Az ő életük legalább annyira elrontott.


Valószínűleg (sőt, kábé biztos) a párkapcsolatok területén sosem találta meg a boldogságot, de úgy gondolom, hogy valójában ez nagyon ritkán sikerül egy embernek. Viszont még nem kell temetni, még csak az ötvenes éveiben jár. Lehet, hogy most nem akar lépni, de sosem tudhatja, hogy mit fog gondolni erről évek múlva. Sosem késő.

2017. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom a válaszokat, úgy érzem csaponganak az érzelmeim. Egyszer azt érzem, hogy jó döntést hoz azzal ha a férjével marad, aztán meg megvilágítja valaki a másik oldalt, amikor is azt kezdem érezni, hogy van szegénynek egy olyan oldala, amit soha nem élt meg. Én személy szerint annak örülnék ha a férjével maradna, de ha másképp dönt én akkor sem fogok haragudni rá. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy folytatni fogja az életét úgy, ahogy eddig.
2017. aug. 20. 17:43
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig megtette a kötelességét. Megfelelt a vele szemben támasztott elvárásoknak, megházasodott, felnevelt 2gyereket közben elnyomva a vágyait. Most viszont hogy a gyerekek kirepültek, igenis megfordulhatna a fejében hogy magát helyezze előtérbe. Hogy saját magának saját maga legyen a legfontosabb és mindent ennek rendelni alá. Nem azt mondom hogy fel kell rúgja a házasságát, csak ha nem lép akkor sosem fogja megtudni mit is hagyott ki. Sajnálom és ismeretlenül is büszke vagyok rá.
2017. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!