Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy most megy/ment...

Úgy érzem, hogy most megy/ment tönkre minden. Hogyan lehetne visszamászni ebből a gödörből?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy 23 éves vagyok, egyetemen végzős. Hónapok óta próbálok magamnak állást találni, de nem megy. Rengeteg helyre elküldtem a jelentkezésemet, kb 5% volt, aki válaszolt, és csak egy-kettő, akihez elmentem állásinterjúra. De a lényeg mindenhol ugyan az, esélyt sem kaptam. Hosszú éveken át tanultam szorgalmasan, és hát eredménye nincs.

Barátnőzésben hasonlóan "sikeres" vagyok, tulajdonképpen mondhatjuk, hogy egyedül maradtam.

Nem igazán látom, hogy a jövőben mi lesz velem, semmim sincsen.

Barátaimat elvesztettem, hogy rossz egyeteme választottam, mert ők más városokban tanulnak és már ők sincsenek.

Mi tartsa még bennem a lelket? Mások 22-23 évesen már valakik és letettek valamit asztalra. Én nem, tök feleslegesnek érzem magam.


2017. nov. 19. 09:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A cikk stílusa alpári, de a mondanivalóját figyeld, ne a nagy pofáját :)
2017. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

ma 12:31

Feltehetően azért nem vesznek fel olyan helyekre, ahova jelentkezem, mert nincs releváns tanulmányom és tapasztalatom. Nem azt tanultam, ami érdekel magyarul.


Persze ennél az említett cégnél egyiket sem kértek az álláshirdetésben, ezért is adtam be bátran. Úgy érzem, hogy simán megtanulható lett volna, főleg, hogy érdekel is. De nem, az interjún csak szakmai kérdéseket tettek fel, amikre csak tippelni tudtam, hiszen sosem tanultam erről, ennek ellenére szeretném megtanulni. Tudták ezt jól, és ezért nem érzem fairnek...


Én is volt, hogy azért mentem el, hogy egyáltalán megnézzem mi is az az interjú. Ahogy egyre több alkalommal voltam, úgy lett tapasztalatom. Sok kérdéssel találkozok, amit már hallottam és számítok is rá.


Most is beadom az önéletrajzomat egy állásra. Tegyük fel, hogy behívnak. Fogalmam sincs, hogy hogyan győzzem meg róla a HR-eseket, hogy én kellek nekik. Egyébként is önbizalmam 0, színésznek is rossz vagyok, tehát nem igazán tudom megjátszani, annak ellenére, hogy ez a munkalehetőség is érdekel.


A cikkek elolvastam. Hát igen, ez megközelítés kérdése.


Neked körülbelül meddig tartott állást találnod? Azért egy infós szerintem sokkal jobb helyzetben van, nagyon keresett szakma. Diploma megszerzése után mennyi idő telt el a munkába állásig?

2017. nov. 19. 13:09
 13/17 anonim ***** válasza:
nyugi, sógorom 33 éves, de egy tetves napot se dolgozott még életében, pedig diplomás és állítólag melót keres.
2017. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem a szakmától függ, hogy kapsz-e állást vagy sem. Én már diákként is dolgoztam, de a szakmámban (informatika) több évvel a diploma után sikerült elkezdenem valamiféle értékelhető referenciát szerezni. Egyetlen hibám, hogy nőnek születtem, és eleve sok helyre ezért be sem hívtak, ahol pedig megpróbáltam cégen belül érvényesülni a szakmában, ez nem egy helyen szúrta a férfikollégák szemét, vagy bár az én érdemem volt valami, mégis férfikollégák kaptak érte elismerést. Viszont valamit dolgozni kellett, úgyhogy elmentem dolgozni oda, ahova éppen felvettek, de mindig kerestem a jobb lehetőségeket, hátha. Több munkahellyel a hátam mögött és több évvel diploma után én még mindig nem adtam fel, és hamarosan végre szakmai állásinterjúra is bejuthatok.
2017. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én is dolgozom jelenleg is diákként, már kb. 17 éves korom óta. Hát szakmai tapasztaltról nem beszélhetünk, hiszen ezek sajnos nem olyan jellegű munkák, hogy egy állásinterjún sokat számítana nekem.

Mivel ezzel a diplomával és tudással valószínűleg nem fogok menni semmire, ezért mást kell néznem. Vagy egy rövidebb felsőfokú képzésre megyek, vagy hagyom és inkább tanulok egy szakmát és egy életre elfelejtem a diplomát, mert nagyon szégyenlem, hogy ezt lett belőlem.

2017. nov. 19. 14:21
 16/17 anonim ***** válasza:
#14 nálunk plusz pont a felvételin, ha nő vagy (telco). FYI
2017. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
"#14 nálunk plusz pont a felvételin, ha nő vagy (telco). FYI" - Kár, hogy ezt sehol nem tapasztaltam, de lehet, hogy ez újdonság, és amikor én pályakezdőként próbálkoztam, meg a válság idején próbáltam talpon maradni, akkor nem ez volt.
2017. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!