Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha anyám érzelmi...

Mit csináljak ha anyám érzelmileg zsarol?

Figyelt kérdés

Mond ilyeneket az apám, és a testvérem is, de leginkább anyámra jellemző.

"Mi mindent megtettem értem, de te olyan hálátlan vagy." "Látod mennyi mindent megteszek érted."

A tesóm megbánt valamivel, és én akarok vele beszélni, és utána ezt mondja: "Hogy tudsz ilyen kis szemét lenni. A testvéred mindent megtesz érted, de te olyan hálátlan vagy."

Mondok anyámnak valamit, ami nem bántó, csak úgy mondok valamit, és arra ezt mondja:

"Nem látod, hogy beteg vagyok, miért zaklatsz a hülyeségeiddel, miért idegesítesz."

Én szoktam a tesóm után is takarítani, és megjegyzem neki hogy miért nem takarítja el maga után a dolgait, összeveszünk, és utána olyan, mint ha engem próbálnának bolondnak beállítani.

"Ennyit te is megcsinálhatsz a testvéredért. Ő mennyi dolgot megtett már érted. Téged elmegyógyintézetben kellene kezelni, szomorú hogy ilyen vagy."

"Feláldoztam érted az életem, te vagy az életem értelme."

Amikor felvetődik, hogy jobb lenne ha elköltöznék, akkor azt mondja:

"Úgy se tudnál magadba megélni. Mihez kezdenél egyedül? Hisz így is olyan életképtelen vagy."

"Látod milyen kis szemét vagy, nem sajnálod anyádat."

"Hogy te miért nem tudsz olyan ügyes, talpraesett lenni, mint xy.

"Lásd már be, hogy te nem vagy olyan, mint más, mert csak egy kis hülye vagy."


2017. nov. 30. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Menekülj, mert a saját sikertelenségét vezeti le rajtad!
2017. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Teged erdekbol tartanak ott esetleg fizetesbol. Koltoz el ha alkalmadba al mi hanarabb. Jo lenne amugy ha kort is irnal ide es konkret helyzeteket.
2017. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Első körben függetlenedned kell érzelmileg annyira, hogy ne érdekeljen a véleménye és a manipulálása. Ezzel kihúzod azt az időszakot, amíg nem tudsz elköltözni. Aztán amikor sikerült ténylegesen is önállósodnod, nem csak érzelmileg. akkor egyáltalán nem leszel köteles ezt eltűrni, minimalizálhatod vagy akár teljesen meg is szakíthatod a kapcsolattartást, de bármelyik mellett is döntesz, mondd el neki, hogy miért teszed. Szerencsés esetben észbe kap és elkezd normálisan viselkedni veled, de ha nem, akkor nem, őt megváltoztatni nem tudod, de a saját hozzáállásod nagyon is.
2017. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Es ha nem is teged zsarolnak erzelmileg, hanem tenyleg Veled van a baj? Vagy ilyen opcio nincs is?
2017. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4Es ne legyel mar lazado. Akkor orulnenek hogy el akar koltozni.
2017. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Én ha ilyet hallok, akkor azt mondogatom magamban, hogy "Töröl, töröl." Próbálom kizárni ezeket a dolgokat. Agykontrollos módszer:)
2017. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem tetszik, fogd a holmid es menj el.
2017. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4Es 7es valaszolo. Na igen, jelenleg ezt is szeretne a kerdezo.
2017. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csak az a helyzet, hogy nem tudom hogy igaza van-e. Nincs semmi önértékelésem, nem tudom milyen ember vagyok.
2017. nov. 30. 13:04
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem kell ossze-vissza panaszkodni ... amikor nem tetszik valami, akkor a lazadozas helyett el kell menni onnan.


Ha kicsi vagy, akkor a gyamhatosaghoz kell fordulni ... ha nagyobb vagy, akkor meg allj sajat labra.

2017. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!