Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért az ilyen ismerősök...

Miért az ilyen ismerősök nyaggatnak gyerekvállalással?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel lassan öt éve vagyunk együtt, ő sem és én sem szeretnék gyereket, de ha szeretnénk sem tudnánk, mert egy szobás lakásban élünk.

Érdekes, hogy a gyerekkel rendelkező, családos barátaim, ismerőseim zöme nem okoskodik, csak az ezek a típusok:


-barátnőmet a gyerekkori barátnője, akinek komolyabb párkapcsolata sem volt, de nagyon tudja kinek mi a feladata nőként, férfiként

-egyik barátom, aki szinte beleült a jóba, gazdag lányt vett el, kaptak házat a lány szüleitől, most fognak gyereket vállalni, egyfolytában tolja ezt a témát közös bulikon

-unokatestvérem, bár náluk már van gyerek, szintén szülőktől kaptak közel 100m2 lakást, az összes babacuccot, tehát több százezres babakocsit is ismerősöktől kapták ingyen. Ő okoskodott azzal, hogy egy szobás lakásba is lehet gyereket vállalni, mivel nem a pénz a fontos és egy gyerek nem foglal nagy helyet.


A kérdés kicsit költői, inkább az érdkelne, másnak van olyan ismerőse, aki minden támogatást megkapott és úgy, vagy éppen gyerek nélkül okoskodott ebben a témában. Köszönöm a válaszokat.


2018. jan. 23. 13:47
 1/9 A kérdező kommentje:
elnézést, ő sem és én sem szeretnénk MÉG gyereket, a még szócska kimaradt
2018. jan. 23. 13:47
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Először általánosítasz, hogy a gyerekesek nem zaklatnak ezzel, aztán felsorolsz három példát, abból 2 gyerekes/hamarosan gyerekes...

Tehát bebizonyítottad, hogy ez független a családi állapottól

2018. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem általánosítottam, mivel nem írtam azt, hogy a gyerekes ismerőseim...hanem "a gyerekkel rendelkező, családos barátaim, ismerőseim zöme nem okoskodik, csak az ezek a típusok". :)
2018. jan. 23. 13:54
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert az egyik okoskodó, akir mindent jobban tud, a többi meg a saját izgatottságát ragasztja rád.
2018. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként erre lehet valami értelmes pszichológiai választ adni?


Szerintem az egyik legkönnyebb talán az lenne, ha ezeknél az ismerősöknél direkt rákérdeznél, hogy miért csinálják ezt.


Én arra tudok tippelni, hogy az emberek többségében benne van az, hogy csillogtassa azt, amije van. Érzékeltetni szeretnék, hogy ők "képesek" arra, hogy gyereket vállaljanak. Ők ezt megtehetik. Ti meg nem. Ez alapból nem szép. Nem is gondolom azt, hogy ebből az okból vállalnának gyereket, ez csak egy extra jó, hogy növeljék az egójukat. Az már őket nem érdekli, hogy ti nem akarjátok.


Csak az egóra tudok gondolni, mert egy értelmes, egészséges baráti kapcsolatban ilyen nem fordulhat elő.

2018. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

"A gyerek nem foglal nagy helyet."


Hát ez egy komplett idióta. Persze, az első pár hónapban nem, de aztán elkezd járni, és máris kezd "helyet foglalni". Aztán illene neki egy külön szoba, hogy egészséges ember legyen belőle, ne kelljen anyjáékkal egy légtérben szocializálódni.


Egy hasonlóan agyonkvalifikált ismerősöm mondta:


"A kisbabákkal könnyű, ha sír, csak adsz neki enni aztán kész."

2018. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

HA a későbbiekben akartok majd gyereket, akkor miért ez a nagy felháborodás?

Mondjátok, nekik, hogy majd nektek is lesz gyereketek, de még nem most. Ennyire egyszerű. Annakidején tőlem is sokan megkérdezték, akarok-e gyereket, de mivel tudtam, hogy 6 év múlva akarok, azt válaszoltam, hogy igen, 6 év múlva.

2018. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen, apukám húga ilyen. Már 40 felé van, soha életében nem volt egy kapcsolata sem, és ahogy ismerjük, nem is lesz. Mégis ő kezdett el papolni arról, hogy a nagy korkülönbség (12 év van köztünk a párommal, 3 éve együtt vagyunk) meg a távolság szét fog minket választani, vagy hogy ekkor és ekkor vállaljunk gyereket, max így maradunk majd együtt. Csak néztem őt, nem mertem kimondani azt a csúnyát, ami a nyelvemen volt.
2018. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenben adni mások szavára és vitázni sem kell. Kifejezitek, hogy tudomást vesztek a témáról és ennyi.
2018. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!