Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a szüleime...

Hogy tudnám rávenni a szüleimet, hogy ne kelljen abba a nyomorult templomba mennem a táncversenyem helyett?

Figyelt kérdés
Szeretném továbbá teljes mértékben elhagyni (hivatalosan is) a mindenben meggátoló vallásgyakorlást és ezt a katolikus hitnek nevezett nem is mondom micsodát is. Hogyan lehetséges ez? Vasárnap lenne a táncversenyem, amire már korán reggel el kellene indulnom, mert az ország másik végében lesz. Megbeszéltem már mindent az edzőmmel, ő vinne le engem is, a koreográfiát is tökéletesítettük, rengeteg munka van benne, napi több órás gyakorlások. És ma tudtam meg, hogy nem mehetek, mert nekem a templomban kell lennem vasárnap délelőtt. Én pedig nem vagyok hajlandó egy ilyen pitiáner ügyért egyszerűen eldobni több hónap kemény munkáját. Ez a verseny az álmom. Az egyház meg elmehet a fenébe, az teljesen hidegen hagy, sőt, jelenleg gyűlölöm. Próbáltam meggyőzni anyuékat, hogy a versenyre készülök hónapok óta, semmivel nem tudom meghatni őket. Van még remény, hogy elengednek? Mivel vehetem rá őket? Ha nem sikerülne, megszököm, az biztos, hogy a rohadt templom közelébe nem megyek! Továbbá elhagyom ezt a vallást, többet nem járok a borzalmas misékre. Az biztos.

2018. jan. 26. 13:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
És akkor mi mit csináljunk? Járjunk helyetted? Nem értem a kérdést
2018. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem tudtok tenni semmit, tudom, de én sem.... csak ki kellett írnom magamból, jobb is valamivel, de még mindig nehéz.
2018. jan. 26. 19:56
 23/27 anonim ***** válasza:

Ok, értem.


Mégis próbálj velük beszélni! Nem hiszem el, hogy nem engednek el, ha tudják, hogy hónapokig odajártál, készültél a versenyre (akkor azt sem engedték volna meg, ha annyira szörnyetegek lennének, hogy táncolni járj). Szóval nem lehetetlen. Fűzd a fejüket egyfolytában, érvelj! Jobb ötletem nincs.

2018. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Mindent meg fogok tenni. Nagyon remélem, hogy sikerül kikönyörögni. De mindenképp elintézem.
2018. jan. 26. 20:26
 25/27 anonim ***** válasza:
90%

Mi lett végül? Amúgy, már bocsi, de a szüleid elég hülyék... :S

Én is vallásos vagyok, a szüleim is azok, igaz, hogy morognak, ha valami miatt (tanulás, verseny, stb.) passzolom a misét, de mindig engedtek és engedik, hogy döntsek.

Szerintem csak azért, mert a szüleid idióták, ne utáld meg a vallásod... na mindegy, ez csak személyes vélemény...


PS: Amúgy szombaton is el lehet menni, az ugyanúgy ér, mint a vasárnapi! ;)

2018. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Végül elengedtek és aranyérmes lettem.
2018. márc. 15. 16:39
 27/27 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2018. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!