Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dönthetem el, hogy egy...

Hogyan dönthetem el, hogy egy kéregető, kolduló embernek valóban szüksége van-e segítségre?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mikor vonaton, villamoson, utcán vagy bárhol kéregető, látszólag nehéz sorsú emberekbe futok. Mindig elbizonytalanodok hogy valóban segítségre szorul e vagy csak pénzt csal ki az emberekből különböző ürügyek alapján, esetleg másnak adva ki magát. Ezáltal kihasznlva a jóhiszemű, segítőkész embereket. Mert sajnos erre is van példa és sajnos én is tapasztaltam ezt.. Ezért már sokszor nem szívesen adok mert félek hogy csak kihasznlnak, gyakran válok gyanakvóvá. Pedig nagyon szeretnék segíteni azoknak akik valóban rászorulnak. Viszont gyakran emiatt a gyanakvó érzés miatt elmulasztok segíteni hajléktalanokon, amitől pedig frusztrált és bűntudatos leszek. Úgy érzem cserben hagyom az embertársaim. Mégis félek hogy rossz kezekbe kerül amit adok és hogy újból átvernek. Mit tehetnék hogy észrevegyem a különbséget a rászorulók és csalók között? Nektek mi a meglátásotok ezzel kapcsolatban? Hogyan oldanátok fel ezt a problémát?

2018. ápr. 4. 21:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%

Én ezt egyszerűen megoldom és nem segítek nekik. Nekem sem segített soha senki, miért pont én tegyek valamit? Ha összeesnék az utcán, akkor is lesz_rna az összes arra járó ember.


Mellesleg gondolhatták volna azok, akik koldulásra alapozva elkezdték idegesíteni az embereket, hogy ezzel a viselkedésükkel valójában azokkal csesznek ki, akiknek a legjobban szükségük lenne a segítségre.

2018. ápr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel úgy vagyok, hogy nem találgatom. Ha kéregetővel találkozom és van "fölös apróm", adok neki. Úgysem fogom megtudni, hogy mire hasznalja, én viszont egy kicsit jobban érzem magam.
2018. ápr. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű eldönteni, mivel nincs szükségük segítségre, csak így akarnak ingyen pénzhez jutni, amit aztán elisznak, elcigiznek. Én nem adok senkinek semmit.

Akinek segítségre van szüksége, az megtalálja a megfelelő szervezeteket, ahol segítséget kaphat.

2018. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
ált ne adj senkinek, lehet koldusmaffiózok, a pénzt utald az ökomenikusoknak máltaiaknak etc. ott biztos jó helyere kerül
2018. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom nekem nincsenek már jó tapasztalataim. Ha adok, kevesli, és vagy morog, köszönés helyett, vagy azt mondja bajban van és utána látom, hogy a haverjaival jókedvűen trécsel...
2018. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Manapság már vannak népkonyhák, ahol adnak enni a rászorulóknak, nem kell senkinek éhen halni. Vagy úgy látod, ezek a kéregetők mind alultáplált, csontsovány emberek? Na ugye. Két dolgot nem adnak nekik ingyen: piát és dohányt. Itt jössz a képbe te, akitől pénzt koldulhatnak ezekre. Soha nem szabad adni koldusnak pénzt, saját érdekedben, sőt az övében is. Függőségei kielégítésére fogja költeni, ami által még lejjeb csúszik csak a gödörbe. Amíg ő maga nem akar kikecmeregni onnan, addig te sem fogsz tudni segíteni ebben. Így aztán lelkifurdalás nélkül levegőnek kell nézni őket. A koldulást egyébként is bünteti a törvény.
2018. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

érdekes, mert én látom az emberen, hogy csaló, vagy igazán szüksége van a pénzre. Nem is értem, ti hogy nem látjátok.

Amúgy én férfinak elvből nem adok, csak ha nagyon öreg. Vagy ha nagyon igyekszik, pl. zenél, táncol.

Leginkább kisnyugdíjas szerencsétlen néniknek adok, akik ott állnak az aluljáróban. Öregektől szoktam virágot, diót is venni.

Aki fiatal(abb), menjen el dolgozni. Ha én nőként szorgalmasan dolgozom, nehogy már nekem kelljen eltartani az ereje teljében levő 20-as 30-as 40-es férfit. Nem is értem, hogy nem szégyellnek odamenni ilyen kis törékeny nőhöz pénzt kérni.

2018. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%

Én többször segítek, de mostanában jobban 'szelektálok'.

Az nekem is megvolt, h. friss, azelőtt vásárolt péksütit szinte előttem dobta ki egy hajléktalan férfi, egyszer egy másik meg elkezdett kiabálni, h. hogy gondolom, mikor megkínáltam almával (piacról mentem épp' haza).

Pár éve az Árpád hídnál a metróban pizzaszeletért állok sorba (kemény 200 Ft volt), látom ott 'bandázik' egy kerekesszékes nő (kb. 50-60 között lehetett), megkérdeztem éhes-e, mondta, h. igen.

Rákérdeztem, h. milyet szeretne, elmondta, megkapta, megköszönte.

Gyroszostól (Keleti) rendeltem, mikor épp'akkor ért oda, kb. velem egy vonalba egy kerekesszékes idősebb férfi nem a legjobb bőrben (egyébként nem kéregetett). Megsajnáltam, kérdeztem kérne-e ő is, mire kicsit teketóriázott, erre mondtam, h. meghívom, akkor igent mondott. Mikor odaadtam neki, nagyon-nagyon megköszönte, és könny szökött a szemébe...

De nagyon sokan a koldusmaffia 'szolgálatában' vannak, azaz kényszerítik, verik, megfélemlítik őket (gyerekeket, nőket), a pénzből semmit sem látnak, őket is sajnálom, de nem adok nekik.

Külföldön (Párizs, Olaszo.) is vannak ilyenek - sajnos.

Magyar v. román, de magyarul is beszélő romák többségében.

2018. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó válaszoló! Írtad, hogy szelektálni próbálsz és, hogy a koldusmaffia kiszolgáltatottjainak nem adsz. Arra vagyok csak kíváncsi, hogy miből szűröd ki, hogy például melyik kolduló az aki ennek a szervezetnek a része?

2018. máj. 1. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!