Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha újra 20 éves lennél, mit...

Ha újra 20 éves lennél, mit csinálnál másképp?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Messziről elkerülném azt a helyet,ahol megismerkedtem életem legnagyobb csalódásával.
2018. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindent ugyanúgy. Nem tudnám akkor se előbb megérteni és máshogy nézni az életem, ehhez 15 év kellett, hogy rájöjjek, hogy mi a gond vele. Ha agyonvernek, se értettem volna meg a problémát 20 évesen. Így elment az idő, ez van.
2019. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kb mindent. Mást tanulnék, más kapcsolatot keresnék, jobban hajtanék az anyagiakra, stb.sokkal tudatosabban élnék, nem csak gy bele a nagyvilágba, hogy majd valami lesz.
2019. márc. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ÉN a tanulást semmiképp sem bánom.


Sok sok év után találtam rá olyan módszerekre, amit nem oktatnak a közoktatásban. Pedig alapja a jó döntéseknek, minőségi életnek.

Értékelemzés, intelligencia tantárgyak, döntés tudománya, tanulásmódszertanok, koncentrációs, akaraterő fejlesztés, hasznos szokások kialakításának a menete.


Ezek alapjaiban teszik hatékonnyá az embert. Sajnos ezeket nem oktatják a suliban.


Viszont rájöttem, hogy ami a gondolkodást illeti, a legfontosabb tantárgyak a magyar és a matek bizonyos részei. Középiskolai szinten.


Erre megint ráfekszem.


Akkoriban bántam, hogy nem volt barátnőm, pedig meg volt rá a lehetőségem, de anyagias és önbizalom hiányos voltam.


Így visszapillantva nem is voltam rá kész. Sokszor az ember siránkozik olyasmi miatt, ami valójában nem is ő maga. Mert nem ismeri önmagát, csak a körülötte lévőket utánozza. A társadalom a minta, nem ő maga. Ezért fontos az önbizalom, az önszeretet, nem gondolati szinten.


Az elkövetkező években az élet, ami az anyagiakat illeti olyan lehetőséget adott, ami által több milliót eltudtam szórni. Így volt lehetőségem kiélni a buta vágyaimat. Így már minőségi életet tudok élni.


Szóval, ami bántam, arra nem is voltam kész, de akkor a suli utáni pár évben, ezt még nem láttam, nem fogtam fel.

2019. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!