Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Friss jogsisok, először...

Friss jogsisok, először egyedül az autóban?

Figyelt kérdés

2 gyerek mellett letettem a jogosítványomat. Viszont van bennem félelem a vezetéssel kapcsolatban. Nem is feltétlenül a vezetéstől félek, hanem a hirtelen akadályoktól és a türelmetlen emberektől.

Írnátok néhány jó tanácsot, hogy egyedül is (oktató nélkül) nyugodtan merjek elindulni kisebb utakra?

Olyan hozzászólásokat nem kérek, hogy ne vezess, mert ha tehetném akkor vitetném magam, de nem tehetem meg.



2018. jún. 12. 10:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Vezess sokat, csak úgy fog menni. Én 3 éve tettem le a jogsit, egy 30 000 fős városban. Azóta nem vezettem. Úgy 2 hónapja vettem autót, Pesten. A lényeg, hogy nagyon be voltam tojva, hogy Pestről kell levezetnem elsőre 150 km-t. Aztán erre még jött, hogy esett, köd volt és be is esteledett. Így hogy ez sikerült, már másnap teljes magabiztoasággal ültem be.
2018. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

GPS tényleg jó ötlet. Bár én már jóval jogosítvány szerzés és autóvásárlás előtt is sokat használtam, ezért teljesen természetes volt hogy az autóban is felpattintottam, de visszagondolva tényleg sokat segített. Azon nem kellett agyalni hogy merre is menjek, csak azon hogy szabályos legyek.

Mondanám hogy először a környékeden vezess, de az ismerősi körben lévő tapasztalataim alapján ez ahoz vezet hogy lesz egy terület ahol magabiztos vagy, de ha azt el kell hagyni akkor ismételten előjön a mostani érzés. A legjobb lenne ha gyakorolnál, de mennél mindenfelé. Mindig kicsit távolabb. Először menj el a közeli tescoba, máskor vidd el a gyerekeket suliba, utána menj be vele dolgozni. Mindig ha jön valami alkalom akkor élj vele. Felpattintod a telefonodat, a waze még az akadályokat is mutatja, a google meg mutatja a sávokat is... Ennél többet sajnos nem lehet segíteni.

Először rossz lesz, míg bele nem jön az ember, míg meg nem szokod az autót és a forgalmat. De ez hamar elmúlik.


Hírtelen akadály? Tartsad a sebességkorlátot. Lehet szídni a rendszert, de én azt vettem észre hogy nem véletlen rakják ki a táblákat. Az 5 meg 10km/h táblákon kívül a többi körülbelül reális, akkora sebességekkel el lehet kerülni ami kivédhető. Ha úgy közlekedsz az úton hogy alapvetőnek veszed hogy mindenki más hülye, akkor készülsz majd előre mindenre.


Türelmetlen emberek? Azok vannak nagy számmal. Csak tudod, velük semmit nem lehet kezdeni, mindig is lesznek. Viszont a te gondolkozásmódodon lehet változtatni. Te lehető legjobb tudásod szerint próbálod elkerülni hogy hátráltasd őket. Innentől kezdve leszphatnak. Rám is szoktak villogni mikor már a 70-es táblánál 75-el megyek, hogy húzzak bele. Na még mit nem. Azért nem fogok se kockáztatni sem pedig büntit fizetni mert a sggfej így gondolta. Felőlem meg is pukkadhat. Persze ne baloldali sávban csináld ezt, de ha jobboldalt mész a többsávos úton akkor mindenki vagy rádelőzhet vagy kinyalhatja. Ne hagyd magad letaszítani vagy felidegesíteni. Ha esetleg zöld lámpánál elöl lefulladsz az is kellemetlen. Nem is örülünk mikor ilyet látunk. De egy alkalommal ki lehet bírni.

Amíg betartod a szabályokat, nem veszélyeztetsz senkit és nem a baloldali sávban mész fele sebességgel addig ne zavarjon ki miért türelmetlen.


Amúgy meg engem csak a magukat vérprofinak gondoló "Más ne is vezessen, csak akinek olyan tehetsége van mint nekem" típusú sofőrök veszélyeztettek eddig. T betűs autó sose vágott be elém, sose kellett hárítanom miatta.

Ettől függetlenül a T betű kirakását nem ajánlom. Nekem volt egy ideig az autón. Mindenki rád szeretne majd előzni, mindenki veled szemben lesz nagy ember hirtelen. Az pont arra nem jó amire eredetileg ki van találva.

2018. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!