Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életemnek?

Mi értelme van az életemnek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen szörnyű az életem. Belegondolni is rossz hogy már milyen sok embert elveszítettem pl. volt osztákytársaimat az általános suliból, rokonokat stb. Régi képeket nézek 2009-2010 környékéből hogy akkor mennyivel másabb volt minden. Megbántam hogy akkor nem szerettem iskolába járni. Sokkal jobban is lehettem volna azokkal akiket elveszítettem. Mostanában meg múltbéli álmaim vannak. Sokat gondolkozok azon ha egyszer mindenkit elveszítek idővel, meg egyszer ugyis mindenki elfelejt stb. akkor meg egyátalán minek élek??

22/f



2018. júl. 18. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt a kérdést teszem fel magamnak naponta kb 5x ...
2018. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Mi emberek már egy jó ideje így érzünk..


Arany János | Ha álom ez élet


Ha álom ez élet: mért nem jön az óra,

Mely fölébresszen egy boldogabb valóra?

Mért hogy ennyi rémes, gyötrő álomlátás

Eszméletre nem hoz, csattogás, villámlás?

S ha élet ez álom: miért oly zsibbatag?

Kimerült, kifáradt, egykedvű, sivatag?

Bánatból, örömből az örömrész hol van?

Tűrést a cselekvés mért nem váltja sorban


Ne nevezd halálnak, mert hazugság lenne:

Nincs a nyugalomnak boldogsága benne;

Kínja vonaglásban adja jelenségét,

S bár reménye nincsen, megmaradt a kétség.

Volna hát legalább a fájdalom élénk,

Hogy érezve kínját, ez érzésben élnénk.

2018. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Át tudom érezni..
2018. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van persze, de ez a lemorzsolódás természetes és szinten lehet tartani azzal hogy új emberekkel ismerkedsz meg, ami meg elég nehéz manapság. Ja és nem mennyiségre kell menni hanem minőségre.
2018. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem leginkább az emberek viselkedése ábrándít ki az életből. Az hogy becsapnak,hazudnak,átvernek, csalódást okoznak. És amikor a legnagyobb szükséged lenne egy kis lelki támogatásra,még az is cserben hagy,akit a legjobb barátodnak hittél eddig.
2018. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Teljesen egyetértek veled

2018. júl. 18. 20:51
 7/9 Kardos Alexandraa válasza:
Azt gondolom mindenkinek vannak rosszabb és jobb évei, ahogy az velem is történt még 16ban amikor jóformán mindenkit elveszítettem. De ahelyett hogy panaszkodnál örülj annak, hogy már nem részese egyiksem az életednek, hiszen ezek nem igaz barátok akik ilyen könnyen "lekopnak". Sajnos túl kell élni nincs más lehetőség, erősnek kell maradni. Menj szórakozni, ismerkedni, tegyél magadért és a jövődért, idővel újabb barátságokat fogsz kötni akiket sokkal jobban megfogsz hálálni, mint eddig bárkit és bármit. Fel a fejjel, hiszen a mai nap is oly' gyönyörű!:) 17/l
2018. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Maradj nyitott és érdeklődő az új emberek felé, és fogsz találni társaságot, onnan is ahonnan nem számítanál rá. Persze ehhez az is kell, hogy fizikailag se zárkózz be, ha már van egy két türhetőbb ismerősöd, haverod, járj ki velük, menjetek el dolgokat csinálni. A múlt emlékei pedig csalókák: a múlt már megtörtént, már ismert, az emlékezet pedig torzítva adja vissza, hajlamosabbak vagyunk a jobb dolgokat felidézni az elmúlt évekből. A jelen és a jövő pedig fenyegető, ismeretlen, és gyakran tűnik reménytelennek. De ez is elmúlik. Csak legyél aktív alakítója a sorsodnak, és ne hagyd el magad.
2018. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös ez nagyon így van, annyi különbséggel, hogy nálam a legjobb barátaimra mindig számíthatok.
2018. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!