Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért van az hogy a férfiak...

Mért van az hogy a férfiak olyan könnyedén kimondják, vetesd el?!

Figyelt kérdés
Mintha ők nem lennének felelősek egy kicsit sem a dologban. És hiába az hogy lehet nem is vagy terhes csak késik. Már akkor is kegyetlenül kíméletlenül letudják azzal. "Csak szólok előre nem tarthatod meg" Még véletlenül sem az hogy szépen tisztelve a másikat elmondja h hogy gondolja a továbbiakat ha esetleg felmerülne hogy valóban az vagy.

2018. júl. 28. 11:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%
#5, és ha nincs kapcsolatra kényszerítve, "csak" gyerektartás fizetésére, az talán elfogadható?
2018. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

Tegyük fel, hogy a férfi szépen leül a nővel, és szépen kedvesen elmondja, hogy még nincs itt az idő, hogy egy család legyenek. Elmondja szépen, hogy nem kéne még a baba, és felsorol pár olyan nyomos okot amiben igaza is van, hogy miért ne legyen baba. Pl: tinik vagyunk, egyikünknek sincs munkája, szülőkkel élünk, 3 hónapja ismerjük egymást etc.. Majd szépen elmondja, hogy mindent költséget áll ami az abortusszal jár, és végig támogatja, mellette marad.

Erre a nő:

- De én akkor is megtartom! Nem vetetem el!


Nos? Ilyenkor hol van a mindketten felelősek téma? Ilyenkor miért csak a nő dönt? Akárhogy viselkedik a férfi aki nem akar gyereket, mindig a nő dönt. Persze ha a férfi válasza nem, és a nő mégis megtartja a babát, akkor szintén a férfi a mocskos, szemét, mert elhagyta gyerekkel.

2018. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a kisujjamból szívom ki a dolgokat, kedves 7-es. De mennyire le lehet szűrni h ki a férfi, szánalmas. És az is hogy mindenki osztja az észt de az értelmezés nehéz néhány embernek. A 8-asban leirtam a véleményem. És nyilván a 12-esnek igaza van ha így történne a dolog a nő részéről. Én még mindig azt mondom hogy meglehet mindent szépen is beszélni és amelyik nő nem képes felfogni hogy nem csak a saját életéről van szó hanem a férfi életét is megpecsételi akár a gyerektartással maga a dologgal hogy gyereke lett amit nem akart. Itt még mindig arról van szó hogy mért kell ilyen védekező mechanizmussal neki esni a másiknak mint egy gyáva alak. Ahelyett hogy felelősséget vállal annyival hogy szépen leül és megbeszéli a dolgokat. Amelyik nő meg nem képes elfogadni a párja ellenvetését az megérdemli h egyedül nevelje fel a gyereket. Ennyire ne legyen senki önző. Itt a folyamatban van a hiba. És ezek után csodálkozik a férfi hogy bizalmamat vesztem benne ilyen durva reakció után.
2018. júl. 28. 12:51
 14/30 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Mivel több lehetőség is áll a férfiak részére, hogy védekezzenek a nem kívánt terhesség ellen, viselniük kell a következményét, ha ennek a felelősségét a nőre tolják. Akkor is, ha a nő szándékkal, akkor is ha "baleset" miatt maradt teherben. Amelyik férfi semmilyen körülmények között sem akar gyereket, az védekezzen.
2018. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%

Nem érsz neki annyit, hogy kelljen neki a gyereked. Egy szerelmes férfi örömmel vállalja a besikerült gyereket is, hidd el.

Így jártál. Majd legközelebb jobban figyelsz a választásodra.

2018. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Ez egy korrekt válasz. Bár még mindig lehetnek körülmények amik megcáfolják ezt.
2018. júl. 28. 13:25
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy ilyen téren a férfiak nagyon kiszolgáltatottság. Hiába a védekezés, mert egyik módszer sem 100 %. Pont egy hete óvszerrel védekeztünk, és lecsúszott. Orvos vagyok így egyszerű volt a helyzet felírtam, kiáltottam az esemény utáni. Partnerem be ette probléma megoldva. De mondhatta volna azt is hogy nem veszi be, aztán azt, hogy nincs abortusz, aztán azt, hogy fizessem a gyerektartást. És honnan is indultunk, egy védekezés szexből. Ha a nő tablettát szed a férfi még inkább kiszolgáltatottság, hiszen minden kontroll a nő kezében és minden őt védi. Innentől pedig szerintem nem kell csodálkozni azon, hogy a férfiak hogyan viszonyulnak a kérdéshez.
2018. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat harcolok az autokorrekttel. De azért remélem a lényeg érthető.
2018. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
45%

"5. És ha gyógyszerrel védekeznek és a nő "elfelejti" szedni?"


Ha a férfi abszolut nem akar gyereket, akkor ö IS védekezik, ahogy az elözö válaszoló is írta.

2018. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%

"#5, és ha nincs kapcsolatra kényszerítve, "csak" gyerektartás fizetésére, az talán elfogadható?"


HA valaki nem akar gyereket, akkor védekezik (igen a férfi IS, akkor is,ha a nö gyógyszert szed is!).


HA ugyanis ott a gyerek, akkor a gyerek nem láthatjaa kárát annak, hogy a szülei felelötlenek voltak.


Emellett az abortusz nem csak annyi, hogy nem akarok gyereket, hanem az a nönek egy mütét, aminek kockázatai vannak, emellett a legtöbb nönek a terhesség már egy emberke, és ezért lelkileg is nagyon megviseli, amit adott esetben egész életében nem hever ki - szóval az abortusz az, ami NEM megoldás ilyen esetben, erre a MEGELÖZÉS lehetne csak az.

2018. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!