Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyultok az...

Ti hogyan viszonyultok az erdélyiekhez?

Figyelt kérdés
Csak azért érdekel, mert feltettem itt a napokban egy kérdést, és igen csak meglepődtem egy válaszon, szóval nagyon érdekel, ti mit gondoltok.

2018. júl. 31. 22:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Nincs bajom velük. Viszont mikor voltam Erdélyben a velem egyidős fiatalok nagyon bunkók voltam. Mondtak hogy húzzak vissza Magyarországra és egyebek. Nekem csak a románokkal van bajom, na meg ezekkel akikről írtam.
2018. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ilyen is előfordul. Anyukám húga kiköltözött innen Erdélyből Magyarországra, most ott él a férjével és a lányával. A lányával a régi iskolájában nagyon rosszul bántak, folyton hülye románozták.

Persze, ilyen fordított esetben is megtörténik.

2018. júl. 31. 22:41
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Savanyú a szőlő nekik. Kettővel is együtt dolgozom és tanulok itthon, folyamatosan csak húzzák a szájukat, hogy náluk minden jobb. Ha meg megmondjuk nekik, hogy akkor menjenek haza, ők sértődnek meg illetve megalázkodnak, hogy hiszek ők erdélyiek.. Túlhájpolt dolog itthon ez a "szegény elnyomott erdélyiek" dolog szerinten.
2018. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek egyet sem. De ha ismernék, akkor is csak arról tudnék írni, hogy ahhoz az egyhez hogyan viszonyulok.
2018. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Természetesen van olyan itteni is, aki túlzásba esik.

Sosem tud béke lenni :)

2018. júl. 31. 22:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggö!
2018. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pálinka feledtet minden konfliktust 😄
2018. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindent a személyes szimpátia dönt el.

Ez alapvetően mindig is így volt.

2018. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát én például saját magamhoz elég jól! :-D
2018. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Az erdélyiekkel az a probléma, hogy annyi év (kb. 100 év) román elnyomás után megtörtént egy erős erózió. Bocsánat, ki kell mondanom: román és cigány szokások átvétele. Ezt erősítette az értelmiségi réteg kivándorlása.
2018. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!