Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Menő srácok és lányok! Beválla...

Menő srácok és lányok! Bevállalnátok ezt?

Figyelt kérdés
Bevállalnátok, hogy nem lenne rosszindulatú ember a világon, megszűnnének a háborúk, mindenki jószívű és segítőkész lenne, nem lenne több lopás, nem lenne több gyilkosság, nem lenne több erőszak, nem lenne iskolai/munkahely terror, nem lenne bunkó ember, nem köpködnének, ordibálnának részegen az utcán, viszont cserébe az emberek visszahúzódóak lennének, szótlanok, csendesek lennének, alig beszélnének, csak tőmondatokat mondanának, nem mennének bulizni, nem járnának koncertekre, diszkóba, leginkább otthon ülnének és valamivel elfoglalnák magukat. Nem lennének házibulik sem, inkább helyette templomba járnának az emberek. Alkoholt sem innának, és nem is dohányoznának. Menő, kemény srácok és lányok, bevállalnátok ezt? És azok, akik olyan környéken laknak, ahol hamar "eltűnnek" a dolgok, és éjszaka veszélyes kint lenni?
2018. aug. 21. 17:19
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
54%
Nem.
2018. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
75%

Templomba :'D

jó vicc.

Nem !

2018. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
9%
Én ilyen típus vagyok, amit felvázoltál, de nem. Mindenki úgy érezze jól magát, ahogy akarja -> egy bizonyos határig. Nyílván itt nem azt kell érteni hogy nem b*szhat be valaki a sárga földig, de azért ne bántson mást.
2018. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nálad a menő mit takar, de akkor menjünk sorban, mert tegyük fel (elméleti síkon, hiszen lehetetlen), megtörténhetne:


"nem lenne rosszindulatú ember a világon"

Ki a rosszindulatú ember? Hol van az ambíció és mások eltaposása közti határ?


"megszűnnének a háborúk"

Szép gondolat, bár kivitelezhetetlen, még egy olyan világban is, ahol csak jószívű emberek élnének.


"mindenki jószívű és segítőkész lenne"

Ismét egy kedves gondolat, de segítsek annak is, aki ártana nekem?


"nem lenne több lopás, nem lenne több gyilkosság, nem lenne több erőszak"

A lopás egy olyan dolog, amit még meg tudok érteni. A nyomorultak című musical-ben is azért loptak kenyeret, hogy ne haljanak éhen.


"nem lenne iskolai/munkahely terror,"

Igen, ezeket én is eltörölném, mert sok emberi lelket tesznek tönkre.


"nem lenne bunkó ember, nem köpködnének, ordibálnának részegen az utcán,"

Ehhez elég lenne illemet tanulni, avagy mértéket tartani az alkohollal.


"viszont cserébe az emberek visszahúzódóak lennének, szótlanok, csendesek lennének, alig beszélnének, csak tőmondatokat mondanának"

Isten ments, dehogy. Rémálom lenne, neked komolyan azzal van bajod, ha egy ember nem egy szótlan szürke kisegér?


"nem mennének bulizni, nem járnának koncertekre, diszkóba, leginkább otthon ülnének és valamivel elfoglalnák magukat."

Miért baj, ha valaki szórakozik? Bakker, te egy dobozban akarsz élni?


"Nem lennének házibulik sem, inkább helyette templomba járnának az emberek."

Miért gond, ha néha összejönnek az emberek bulizni? A templomos rész meg nem hívőnek, ahogy nekem is, rémálom lenne.


"Alkoholt sem innának, és nem is dohányoznának."

Amíg nem jelent magára, vagy másra veszélyt, nincs baj ezekkel se. Néha egy sör egy haveri találkozásnál nem árt senkinek.


Vannak benne dolgok, amiket valóban eltűntetnék, de nem akarom, hogy az emberek személytelen, egyforma robotok legyenek, így nem, nem vállalnám be.


17/L

2018. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Javaslom Orwell 1984 című regényét.
2018. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező te két végletet állítasz abszurd módon szembe.Én nem járok templomba,eljárok ide-oda mégse vagyok sem alkoholista sem hülye. Te valami utópiát képzeltél el ami a te lelkivilágodat tükrözi,amit megértek de azt nem hogy te a közösségi életet a templomban képzeled el.Elég durva.
2018. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ma ezt már lehetetlen lenne megvalósítani.
2018. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a (katolikus) templomban a pap az átváltoztatást kenyérrel (ostya) és borral (meg vízzel) csinálja, és az utóbbi alkohol? Itt bukott is az egész elmélet...
2018. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép és jó, neked biztosan, de sok embernek nem lenne az.

Az emberek különbözőek, másként gondolkodunk, pont ez a jó.

Nem vagyok 'menő' mégis eljárok néha szórakozni, templomba viszont nem. Szóval ez nekem sem felelne meg, pedig nem vagyok egy feltűnő személyiség.


Vannak itt jó gondolatok ettől függetlenül. Élj e szerint, légy boldog, segíts másokon stb. Legalább te jobban érzed magad ettől, meg azoknak is jobb lesz, akiknek segítesz.

2018. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!