Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Menő srácok és lányok! Beválla...

Menő srácok és lányok! Bevállalnátok ezt?

Figyelt kérdés
Bevállalnátok, hogy nem lenne rosszindulatú ember a világon, megszűnnének a háborúk, mindenki jószívű és segítőkész lenne, nem lenne több lopás, nem lenne több gyilkosság, nem lenne több erőszak, nem lenne iskolai/munkahely terror, nem lenne bunkó ember, nem köpködnének, ordibálnának részegen az utcán, viszont cserébe az emberek visszahúzódóak lennének, szótlanok, csendesek lennének, alig beszélnének, csak tőmondatokat mondanának, nem mennének bulizni, nem járnának koncertekre, diszkóba, leginkább otthon ülnének és valamivel elfoglalnák magukat. Nem lennének házibulik sem, inkább helyette templomba járnának az emberek. Alkoholt sem innának, és nem is dohányoznának. Menő, kemény srácok és lányok, bevállalnátok ezt? És azok, akik olyan környéken laknak, ahol hamar "eltűnnek" a dolgok, és éjszaka veszélyes kint lenni?
2018. aug. 21. 17:19
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Isten meg úgy jön ide, hogy a vallás kategóriába hetente felrakják a kérdést, hogy miért teremtett Isten olyan kegyetlen világot, ahol ilyenek egymással az embere. De legközelebb belinkelem nekik ezt a kérdést, és megmondom, hogy a legtöbb ember inkább ezt a "rossz" világot választaná, mint azt, ahol mindenki maximálisan jó. Bár igaz, hogy attól, hogy mindenki maximálisan jó, még nem kell eltűnnie a sokszínűségnek és nem kell mindenkinek tőmondatokban beszélnie, de ez csak egy kikötés volt most tőlem.
2018. aug. 22. 19:07
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Elég vacak kikötés.


És nem hiszem, hogy bárki azért lenne rossz, mert nem tiltaná be például az alkoholt.


Igen, örülnék, ha nem lennének háborúk.


Ám akárhányszor egy ilyen kérdést látok, mindig felötlik bennem a kérdést: szoktál te pl bármit tenni azért, hogy jobb hely legyen a világunk?


17/L

2018. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy mit nem teszek azért, hogy rosszabb legyen. Mivel a világ csak akkor lenne jobb hely, ha eltűnnének az emberek (vagy ha jelentős többségük jószívű lenne), és megváltoztatni nem tudom őket, ezért sok dolgot nem tudok tenni azért, hogy jobb hely legyen. De azért tudok tenni, hogy ne legyen rosszabb.
2018. aug. 22. 20:05
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

Vagyis nem teszel semmi hasznosat, helyette azzal "segítesz" (ami kicsit sem segítés), hogy pl nem iszol és templomba jársz.


Hű, de gondolom önkénteskedni nem szoktál, pedig annak értelme is lenne.


17/L

2018. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
És te szoktál, okoska? Amúgy sem lesz jobb attól a világ, hogy ingyen bablevest főzöl másoknak, mert erről szól az önkénteskedés. Inkább térítenéd meg az embereket, annak van értelme.
2018. aug. 22. 20:14
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktam. Örökbefogadtam, és kutyamenhelyeken is szoktam segédekezni. A feles dolgokat mindig elajándékozzuk a rászorulóknak.


Miért, annak mi értelme? Figyelj, az emberek jelentős része nem hisz ebben. Semmivel nem lesz jobb a világ, ha öttel többen mennek a templomba. Az emberek hite a magánügyük, nem járul hozzá semmihez, amivel segíthetne másokon.


Én speciel nem vagyok hívő, épp ezért nekem ez az egész nem jelent semmit. Viszont, ha egy szegény gyerek kap tőlem Karácsonyra ajándékot, az igenis jelent valamit vallási hovatartozás nélkül.


17/L

2018. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is vallásos vagyok, de nem ölném ki magamból a szórakozás lehetőségét, mert jobb világot akarok.

Lehet kultúráltan szórakozni, ha én buliba megyek, senkinek nem kell félnie tőlem.

Ha én alkoholt iszom, nem fogok pár óra múlva a hányásomban feküdni, és nem töröm meg mások nyugalmát.

Ha valamim nincs, megdolgozom érte, de nem lopom el. ű


"mberek visszahúzódóak lennének, szótlanok, csendesek lennének, alig beszélnének, csak tőmondatokat mondanának,"

És ez szerinted jó lenne?

26F

2018. aug. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy sem lesz jobb attól a világ, hogy ingyen bablevest főzöl másoknak, mert erről szól az önkénteskedés. Inkább térítenéd meg az embereket, annak van értelme."


Itt elárulta magát a kérdező. A beszélgetés értelmét vesztette, a kérdező hülyeségeket beszélve igyekszik fenntartani a heves vitát, trollkodik. Ne válaszoljatok neki.

2018. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Az "okoska"-zással meg már sérteget is, átesett a lovacska túlsó felére. :-]
2018. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
93%

"Az a keresztény döntés, amely a világot csúfnak és rossznak találta, tette csúffá és rosszá a világot." - Friedrich Nietzsche


Ez a véleményem a mocskos vallásokról. Takarodjon ki a hálószobámból. Takarodjon ki az életemből. Takarodjon ki a politikából. Takarodjon el a közéletből. Takarodjon el a jó büdös francba.

2018. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!