Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Menő srácok és lányok! Beválla...

Menő srácok és lányok! Bevállalnátok ezt?

Figyelt kérdés
Bevállalnátok, hogy nem lenne rosszindulatú ember a világon, megszűnnének a háborúk, mindenki jószívű és segítőkész lenne, nem lenne több lopás, nem lenne több gyilkosság, nem lenne több erőszak, nem lenne iskolai/munkahely terror, nem lenne bunkó ember, nem köpködnének, ordibálnának részegen az utcán, viszont cserébe az emberek visszahúzódóak lennének, szótlanok, csendesek lennének, alig beszélnének, csak tőmondatokat mondanának, nem mennének bulizni, nem járnának koncertekre, diszkóba, leginkább otthon ülnének és valamivel elfoglalnák magukat. Nem lennének házibulik sem, inkább helyette templomba járnának az emberek. Alkoholt sem innának, és nem is dohányoznának. Menő, kemény srácok és lányok, bevállalnátok ezt? És azok, akik olyan környéken laknak, ahol hamar "eltűnnek" a dolgok, és éjszaka veszélyes kint lenni?
2018. aug. 21. 17:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
46%
Úgy értelmeztem a kérdést, hogy nem szabályozva lenne mit lehet és mit nem, hanem az általanos emberi magatartás lenne vagy ilyen vagy olyan. Tehát hogy megérne-e a világbéke egy unalmas világot. Nehéz ügy. :) De azt mondanám, hogy igen, mindenképp. Mert szerintem a rossz dolgok a rossz dolgokból következnek, így ha nincs előzmény nem szükséges azt kompenzálni, így nem is hiányozna az erre való eszköz. Ha mondjuk az alkoholt nézzük, az is eszköz a lazításra, felejtésre, ha egy stabil lelkiállapoton stagnál valaki, akkor ezeket vagy kiéli másban, vagy nem is lesz rá szüksége soha. Abban nem foglalnék állást, hogy melyik lenne jobb vagy rosszabb, de bevállalnám. És nyilván menő vagyok. :D
2018. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy nektek is templomba kéne járni. Csak hogy mindenki ilyen lenne rajtatok kívül.
2018. aug. 21. 23:09
 13/37 A kérdező kommentje:
Tehát nem az a kérdés, hogy ti is ilyenek lennétek, hanem mindenki rajtatok kívül. Cserébe 100%-osan biztonságos lenne minden.
2018. aug. 21. 23:09
 14/37 anonim ***** válasza:
90%

Akkor értelmét is veszíti a kérdésed.

Mert az emberek 98°% nem tartaná be se házi buli tilalmat, templomba se járna.

Viszont ha úgy képzeled, hogy rajtam kívül tényleg MINDENKI ilyen, akkor sem. Nem akarok élettelen robotok között élni.

De érdekel a véleményed, hogy egy otthoni buli miért rossz? Miért lenne jobb, ha az emberek az őskori szintükön kommunikálnának?


17/L

2018. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

"Viszont ha úgy képzeled, hogy rajtam kívül tényleg MINDENKI ilyen, akkor sem. Nem akarok élettelen robotok között élni."


Még akkor sem, ha megszűnne a terror, a gonoszkodás, a lopás, z erőszak, és háborúk, a nyerészkedés, és a mindenfajta bűn? Inkább élsz bűnben, csak ne unatkozz? Ha így van, akkor ne szidd a tolvajt, ha kirabol téged, ne szidd a gyorshajtókat, ha gondatlanságból neked mennek, ne szidd a párod, ha megcsal téged. Te akarod, hogy ilyen legyen a világ. Nem is lehetne más, mert az már unalmas lenne számodra.

2018. aug. 22. 13:04
 16/37 A kérdező kommentje:
Ki mondja ezek után, hogy Isten nem teremtett (számodra) tökéletes világot?
2018. aug. 22. 13:05
 17/37 anonim ***** válasza:
90%

Hogy jön ide Isten? Ebbe felesleges belemenni.


De nem válaszoltál a kérdéseimre. Emlékeztetésképp, hogy miért baj a mulatás és a sokszínű beszéd.


17/L

2018. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
A sokszínű beszéddel nincs baj, csak a káromkodással. A "mulatás" pedig magával hordozza részegséget, kiabálást, hangoskodást, drogozást.
2018. aug. 22. 16:13
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

A világ nem fekete-fehér.Ha Isten úgy gondolkodna mint te akkor mindenki meghalna aki alkoholt fogyaszt vagy káromkodik.

Én értem hogy mit akarsz mondani és a háborús résszel egyet is értek viszont azért kell a sokszínűség is.Ha mindenki ugyanúgy viselkedne,bediliznék(utolsóként).

2018. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Szóval szerinted csak tőmondatok és káromkodások vannak? Mert a kérdésed alapján ezt hiszed, én ez alapján meg csak azt tudom feltételezni, hogy nem jártál magyar órákra.


Amíg nem árt másnak, addig nem mindegy ki mit csinál a testével?


Az a baj, hogy számodra két véglet van, ami ártalmas gondolkodás.


Én se írom, hogy töröljük el a vallásokat, mert károsak, mert ettől nem lenne (feltétlen) jobb a világ.


17/L

2018. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!