Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha halálvágyam van?

Mit tegyek ha halálvágyam van?

Figyelt kérdés

Fiatal mentális beteg vagyok, az életem egy körforgás aminek nincs értelme, különböző okok miatt. Sosem fogok tudni megszabadulni a saját börtönömből. Jobb lenne ha inkább meg tenném?


22/L



2018. szept. 2. 22:33
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Van valami örömed az életben ? Ha van, akkor élj annak, ha nincs keress. Például horgássz. Vagy nem tudom, de ne öld meg magad
2018. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Öregedd halálra magad.:)
2018. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Van, és már csak az tartja bennem a lelket... Egy dolog ahova menekülök, ami alapján alakítom a külsőmet, a gondolataimat, 3 éve a jellememet. Viszont egyre több problémám kezd lenni amik miatt nem tudom hogy meddig bírom még ezt.
2018. szept. 2. 22:40
 4/23 anonim ***** válasza:
Ne öld meg magad pls. A dolgok jóra fordulnak majd. Élj a hobbijaidnak, sportolj, járj tarsaságba, kirándulj. Én pl. Erdőbe szeretek lenni, ott túrázni, sétálgatni, azért mert ott nincsenek/nagyon kevés ember van. És mivel nem szeretem a tömeget, az emberek közelségét, ezért ennél jobb hely nincs a gondolkodásra, egyedüllétre :D
2018. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne öld meg magad

Biztos van valami az életedben ami okoz legalább egy kis örömöt és később is fogsz találni olyat, sokszor fájdalmas, hosszadalmas az út a boldogságig, de türelmesnek kell lenned

2018. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
17L Szoktam én is nagyon durván depizni. Az életemben sok gond jött és ment és abszolút szorongó típus vagyok. Nekem is sokszor volt halálvágyam mert a dolgok valahogy mindig ellenem fordultak. Egy éve kezdődött és azóta már máshogy látom a világot. Nem tudtam élvezni még a jó dolgokat sem, mert nem arra gondoltam hogy "milyen jó hogy ez történik velem" hanem arra hogy "minden jónak egyszer vége szakad". És amúgy persze ez nem jó, de még most is ez zavar. Hogy nem tudom értékelni amit kapok és nem tudom megbecsülni amim van és ezért fogok tenni hogy ez megváltozzon. Nem tudtam a dolgoknak örülni, mert mi van ha aztán koppanok? Így hát nem kockáztattam. Engem az tart életben hogy tudom hogy ott a holnap és tudni akarom mi fog történni. Még akkoris ha tudom hogy egyszer annak a napnak is vége lesz, de megéri megkockáztatni. Szerintem ne add fel! Mindig lesz egy olyan dolog ami boldoggá tesz téged és mindig lesz egy holnap. Gondolj arra a körforgásra úgy mint egy bemelegítő körre. Utána kezdődik csak a verseny. 22 éves vagy, és még változni fog minden. Nem tudom az okaidat és hogy mik a problémáid de fel a fejjel és nézd meg hogy holnap vagy holnapután... de valamikor a közeljövőben jobb lesz.
2018. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogy így kell szenvedned :(.
2018. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
23:04 kb. mint ha az én gondolataimat írtad volna le. Pl. családi okok miatt mindig várom a pénteket szombatot vasárnapot, amúgy az egész hetem szenvedés de már péntek reggel az jár a fejembe hogy milyen sz”r lesz vasárnap délután...
2018. szept. 2. 23:09
 9/23 A kérdező kommentje:
Aztán a 3 nap 3 perc alatt eltelik és megint ott szenvedek a sz”rban....
2018. szept. 2. 23:12
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekem magas az IQm, szorongok és van egy megfelelési vágyam.

(Az IQt nem menőzésből írtam, aki ért hozzá tudja, hogy én hajlamosabb vagyok mentális betegségekre és depresszióra)


Én úgy vagyok vele, hogy az élet egy értelmetlen játék. Már ott értelmét veszít, amikor megszűnik a létezésed, de ha kicsit tovább gondolod ... Ha te lennél a következő Hitler is elfelejtetnének pár ezer év mulva, meg persze ha valami csoda folytán mindenki isteníteni az emberiség végéis is sem lennél előrébb, mert az emberiség is kifog halni.


Ha nem a nap kimulásától az univerzum tágulásától biztosan.


Meg persze ezek sem számítank, mert megszűnik a létezésed, azaz olyan lesz az elkövetkező idők, mint ez előző 13,8 milliárd év (amikor a mostani tudományos konszenzus létrejött a 4 dimenziónk...).


Szóval az égvilágon semmi értelme sincs.


Úgy vagyok ha már itt vagyok, akkor végig játszom, de nem képzelek bele értelmet.


Nem mondom, hogy ne öld meg magad, csak ha már itt vagy mért ne csináld végig. Ha elfogadod, hogy nincs értelme, akkor azt is észre veszed, hogy a fájdalom sem számít, sőt egy fajta felszabadult érzésed lesz, hogy bármit megtehetsz. Ha meg alapból megőlnéd magad, mért nem tehetnél bármit meg? Hiszem már "halott vagy"?

2018. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!