Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy alapvetően introvertált...

Egy alapvetően introvertált emberből válhat extrovertált, kommunikatív személyiség?

Figyelt kérdés

Tehàt tegyük fel, hogy valaki világéletében visszahúzódó, társaságkerülő volt és egyszer csak megváltozik, megnyílik úgymond.

Ehhez elég csak önmagában az elhatározás vagy inkább van egy kiváltó oka a változásnak?


2018. szept. 7. 00:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Minden megtörténhet, bár szerintem ez ritka eset. Például itt van egy barátnőm. Mindig is kerülte a feltűnősködést, rajtam kívül csak egy barátnője volt, nem szeretett kijárni, csendes volt, szeretett egyedül lenni. Aztán mint akit kicseréltek. Az iskola ribizlije lett, a melleit kidobta az arcodba, ő került az osztály középpontjába, egyik discóból a másikba ment és akik ismertük őt, csak tátott szájjal bámultunk, hogy mi van? Vele meg mi lett?

Ebbe a viselkedésbe belevitték őt.

2018. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16-17 éves koromig alig voltak barátaim, a napjaim javát a számítógép előtt töltöttem. Aztán tudatosan változtattam ezen, mára hatalmas baráti társaságom van, vezetői pozícióban dolgozom, kimondottan extrovertált ember lettem, feltölt, ha másokkal vehetem körül magam. Lehet változni, de nem mindenkinek megy azonos mértékben.
2018. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mitől lett introvertált.

Ha alapból ilyen a személyisége, akkor egészségesen nem. Értsd: magára erőltetheti a szerepet, de nagy valószínűséggel iszonyatosan fogja érezni magát. Esetleg valami hatalmas pozitív vagy negatív élmény hatására, de akkor megint csak nem olyan lesz, mint a többi extrovertált, hanem kicsit fura.

Más eset, ha trauma váltotta ki , engem pl. 9 éves koromig nem lehetett lelőni, egész nap játszottam, barátkoztam, fecsegtem, hatalmas csoportokat vezettem, mozgósítottam meg. Aztán meghalt apukám, mindig is apás voltam, nem fogadtam jól a dolgot. Persze nem segített senki átlendülni rajta... Csak úgy húsz év kellett hozzá, hogy visszanyerjem az eredeti személyiségem, azalatt szinte még beszélni sem voltam hajlandó senkivel. A hatalmas baráti társaságból magány és depresszió lett, de szerencsére kimásztam belőle.

Ma már valószínűleg egyik volt iskolatársam sem ismerne meg :)

2018. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Introvertáltnak születtem.

És nem erőltettem magamra. Egyszerűen a környezetem és a lehetőségeim változtak meg. Akkor most leszavaztok - kérlek?

2018. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!