Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez tapintatlansag?

Szerintetek ez tapintatlansag?

Figyelt kérdés
Fel eve mentem ferjhez, es most kaptam meghivot egy baratnom eskuvojere. A lanykori nevemen cimezte es azon szolit meg, pedig ott volt az amugy kis letszamu eskuvonkon o is. Nekem ez furcsa, foleg, hogy nem olyan reg beszeltuk, hogy o hogy fogja felvenni a ferje nevet. Nem ez eletem problemaja, de egy picit rosszul esett.
2018. szept. 14. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen úgy szokta meg. Ha X sok évig valakit ismersz, függetlenül attól, hogy férjezetté válik az illető, akkor is az marad neki aki volt.


Én fel sem vettem az ilyet, pedig volt jó párszor..

2018. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hat pl. hivatalos szerveknel engem se izgat, de ha valaki ilyen meghivot ir es most volt fel eve az enyem...nekem azert furcsa.
2018. szept. 14. 08:16
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Tipikis női túlreagálás.. de tudod mit. Vesszetek össze :D Istenem ilyen hülyeséget..
2018. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor írnom kellett egy meghatalmazást tesómnak és automatikusan ráírtam a lánykori nevét, ő szólt, hogy így nem biztos, hogy elfogadják... ő 7 éve házas :D


Nyilván nem akart semmi rosszat a barátnőd.

2018. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez sztem is hülyeséh és nagyon túlreagálod. Nálunk már eltelt 3 év, de még mindig a lánykori vezetéknevét használom barátnőmnek. Több, mint 20 éve ismerjük egymást, szal nekem már csak a lánykori nevén marad :) és érdekes, eszébe nem jutna megsértődni, még röhögni is szoktunk rajta
2018. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De o nem olyan regi baratno, hogy ne tudna megjegyezni es ez nem egy elszolas hanem egy meghivo. Forditott esetben o kikerne maganak. Na mindegy, ez mar a sokadik aprosag nala, ezt en latom, itt meg velemenyeket kertem. Azokat koszonom!
2018. szept. 14. 08:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél év nem sok idő, még nem áll át az ember agya. Lehet, hogy autómatikusan így címezte, és mire észbe kapott, már késő volt, és nem akart elpazarolni egy újabb meghívót ilyen apróság miatt. Túlreagálod.
2018. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
A neveden szólított. Ez akkora baj? Amikor valaki nekem bemutatkozik, és azt mondja, hogy Gipsz Jakabné; az ott már el is ásta a lehetőségét hogy egyenrangúan bánjak vele BÁRMI is a cél (munka, magánélet stb). Legszívesebben megKérdezném, hogy: "Bocsi, de van magának rendes neve?"
2018. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Jézusom, ilyenen megsértődni...

De látom, te mindenáron szidni akarod a barátnődet és szemétnek gondolni, hogy "csakazértis tuti direkt csinálta".

Csak nem értem, akkor minek írtál ki erről kérdést?

Anyukám amúgy pl 20 éve házas apukámmal, de hivatalosan még mindig az előző férje(!) vezetéknevét viseli és tudod, miért? Mert anno az összes munkahelyén mindenki így ismerte meg, így emlékszik rá és neki is egyszerűbb így. Nem is akad ezen fent senki, sem apukám, sem a rokonok, barátok.

Ehhez képest te egy botláson rugózol fél év házasság után.

2018. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem Gipsz Jakabne lettem, tehat a keresztnevem maradt a helyen. Engem is hivnak kb. ezerfelekepp, nem erdekel. Ez azert erdekel, mert ez a sokadik szemetkedese a lanynak. Ha szidni akarnam itt, akkor kiirnam azokat is, de pont az volt a celom, hogy adjak-e egy eselyt, hogy ezt most pont elfelejtette. A valaszok alapjan ez megeshet, bar en azert figyelek erre. Igy ezt most elengedem, a tobbit viszont nem tudom, de az mar nem ide tartozik.
2018. szept. 14. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!