Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember sorsa ott dől el,...

Az ember sorsa ott dől el, hogy milyen családba születik - mit gondoltok erről? Több lenn

Figyelt kérdés

Egy példa: az indiai szegénynegyedekből szinte lehetetlen a kitörés, ugy, ahogy nálunk a putri-romáknál. Ugye utálni kell őket, mert a roma lop, késsel fenyegetőzik, verekedik, pedig ennek mind-mind a családi háttér az oka. Ha te oda születtél volna, te is ilyen lennél, én is. Mert ott nincs elvárás, semmi, már kiskortól kezdve nem törődnek a gyerekkel, se megfelelő ételt, sem lelki támogatást nem kap. Emiatt fajul annyira el a helyzet. Vagy ott vannak az alkoholista szülők. Emiatt a szerencsétlen gyerek hibásan is születhet (ha anyja dohányzott vagy ivott terhesség alatt), illetve génekben örökölheti az alkoholizmust és akkor is az lesz belőle ha nem akarja.

Nézzük akkor az én példámat: 30 éves lassan, eddig nem volt barátnőm, sőt még csak nem is csókolóztam, nincs munkám, otthon élek és egész nap bent ülök aztán gépezek. Anyám mindig a tv-t bámulta, durva, káromkodós ember, a legdurvábbb káromkodásokat kell elképzelni... Ugyan megcsinálja a házimunkát stb, de mindenért morog, kiabál. Ha leesik véletlen egy pohár, máris olyat káromkodik, hogy leszakad az ég...

Apám pedig anyámasszony katonája, mindig menekül előle, és mivel az ő anyjával lakunk együtt, így lenn ücsörög és este jön fel, és bujdosva gyors bemegy a hálószobájába...

Ugyan nem alkoholisták, és nem vernek, de őmiattuk lettem ilyen, mert nem törődtek velem, anyámnak a tv volt fontosabb, apám meg csavargott régebben (most is), meg lent ült, nálunk nem volt olyan hogy esti mese mesélés meg együtt házi csinálás aztán kikérdezés... Zsebpénzt sem adtak soha, és ennivalónak is mindig ugyanazt vittem suliba is (szalámis kifli, és a szalvéta mindig egybement a vajjal, ezért együtt ettem a szalvétát a szalámival). Apám meg tesze-tosza, őt most is tanítani kell mert olyan gyerekes még mindig, na én épp rá ütöttem, 30 évesen is játszok mintha 15 lennék... Amint látjátok, tipikus proli szülők, akik sajnálják a pénzt bármire is. Ugyan az van főzve majdnem minden vasárnap, nem mennek sehova, otthon ülnek aztán veszekednek egész nap, én meg ezt hallgathatom. Emiatt is alakult ki nálam az emberutálat, idegesség (ráng az arcom jobb oldala már), magamba fordulás... Ja és hogy mindezt tetézzük, örököltem egy jóféle adhd-s figyelemzavart fatertól, hogy teljes legyen a boldogság... Emiatt hülyének néztek az iskolában, és nem elég hogy otthon is verbálisan bántalmaztak, az iskolában is folytatódott ez, mindezt úgy, hogy nem tehettem róla...


Mindent összegezve: igenis számít nagyon is, hogy az ember milyen családba, milyen környezetbe születik, hogy támogatják-e, megértőek-e vele szemben, beszélnek-e vele ha problémája van, stb...



2018. szept. 14. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bizonyos értelemben igen, de ezen lehet változtatni.
2018. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Pupusz ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz és az egyetlen megoldás is egyben, ha játék helyett elmész dolgozni és mihamarabb elköltözöl otthonról. Akárhova. Ki fog nyílni a világ, megismersz új embereket és kiszakadsz végre a nyomorult közegedből. A putris cigánynak is ez az egyetlen megoldása, meg neked is. Nekem is ez volt, csak én már jóval hamarab megelégeltem. Ma egy boldog, harmonikus családban élek, nem bántom őket sem szóval, sem tettel soha, hanem igyekszem minél boldogabbá tenni az életüket. Én is attól vagyok boldog, ha ők boldogok. A nejem és gyermekeim nevetése a legcsodálatosabb hang a fülemnek. Az Addams Familyt pedig hátrahagytam, az ő útjuk nem az én utam. Nem azonosulok velük többé. Én, én vagyok. Azaz az, akivé teszem magam utam során. Ha esetleg elb...om, inkább én b..am el, mint más. Úgy nyugodtabb vagyok. De hála Istennek nem szúrtam el. Csodálatos feleség, fantasztikus gyerekek, jólét, szeretet, boldogság. Messze nem így indultam ám neki én sem. Az Addams Familyből jöttem én is. Van kiút. Elhúzni onnan mihamarabb. Sok sikert hozzá!
2018. szept. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szánalmas ez a nyafogás.30 évesen már rég nem a szüleidet kellene okolnod a rossz életed miatt. Komolyan azt hittem a kérdés megnyitásakor, hogy 15-20 év körüli vagy.

Felnőtt ember vagy. Oldd meg az életed. Nem könnyű tudom, de a nyafogás a nyámnyilák megoldása.

2018. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

12-es: kösz a pozitív hozzászólást, viszont én már nem tudok mint írtam fentebb, mert kiégtem, megkeseredett lettem, valamint szüleim rossz tulajdonsága (káromkodás, üvöltözés) belémivódott, a dolgokat kiabálással, káromkodással oldom meg, nem is tudok mást csinálni...


13-as: már csak nyafogni tudok. Az utcára nem merek lemenni, annyira elszoktam az emberektől, beszélni se tudnák egy idegennel, csak dadognák... Interneten is sok gyűlölködő kommentet írok csak azért, hogy csökkentsem valamelyest a frusztrációmat... Igen, ennyire szánalmas vagyok...


+++A témához: egy szélsőséges példa, de igaz: Ha Brad Pitt indiai szegénynegyedbe születik, vajon lett volna belőle hollywood-i sztár?

2018. szept. 15. 21:04
 15/16 Pupusz ***** válasza:
100%
Szívesen kérdező. Az ember magát is formálja. A kommunikáció pusztán gyakorlat kérdése. Menj le gyakorolni. Boltba, postára, piacra, stb. Az időseken gyakorolhatsz, ők közlékenyek, de találhatsz másokat is. Be vagy forduva, ami érthető, de ki kell gyógyulnod belőle. Először is akarnod kell. Egy pszichiáter, pszichológus sokat segíthet. Persze csak, ha te is akarod. Brad Pitthez pedig nem éri meg hasonlítani magad, csak az önbecsülésedet rombolod tovább vele és nehogy azt hidd, hogy neki könnyű, mert sikeres. Annak az éremnek is két oldala van ám, mint mindennek. Lőj be inkább egy normális, középosztálybeli életet magadnak, boldog párkapcsolatban. Arra több az esély. Az indulataidat pedig meg kell tanulnod kezelni. Jobb még időben elkezdeni. Határozd el magad és cselekedj! Sok sikert hozzá!
2018. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Felelős vagy a saját életedért. Költözz el, mert ideje felnőni 30 évesen. Táplálj magadba kis önbizalmat, és menny el nőzni. Elszalad előtted az életed, te pedig integetsz is neki.
2018. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!