Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Kinek van igaza?

Túlreagálom? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Páromnak fél éve új munakhelye van. Ott ismerte meg egy "haverját". Nyáron néha elmentünk velük ide-oda, sétálni, Margit-szigetre, mozizni stb. A kollégájának van felesége. Nekünk egy 5 éves lányunk. Úgy adódott egy alkalom, hogy pár hete meghívtuk őket egy szombati ebédre. Jól elbeszélgettünk, a lányom is bírja őket. Akkor mesélte el nekem a kolléga felesége, hogy 5 éve küzdenek, hogy teherbeessen, lombikkal sem jött a baba. Részben tudom miről beszél, nekünk 4 év kellett, closti, uhn peteéréskövetés, nem sorolom végig. Már az inszeminacióra készültünk mikor spontán terhes lettem a lányunkkal. A történet lényege, hogy a meghívásos ebéd óta folyamatosan a nyakunkra akarnak járni. A héten pl 2x is, munka után úgy jött a párom haza, hogy jöttek vele. Ma délelőtt megint bejelentkeztek, hogy jönnének, mi szépen megkértük őket, hogy ma ne. Mindketten dolgozunk, este 5-6 fele érünk haza, a hétvége legyen családos, tartalmas idő. Mégsértődtek, és kibökték,hogy azért is jönni akartak, hogy megbeszéljék velünk, hogy elvinnék a lányunkat magukhoz, és holnap hoznák vissza. Párom mondta, hogy ezt felejtsék el. Teljesen fel volt háborodva, aki jogos, fél év ismeretség után mit képzelnek magukról. Rá 1 órára kaptam egy üzenetet a kolléga párjától, hogy önzőek vagyunk, és kisajátítjuk a gyereket. Ők csak kíváncsiak, és érezni akarják milyen szülőnek lenni. Nem írtam vissza semmit, de így utólag belegondolva a látogatások alkalmával se volt más témájuk csak a szülősêg, a lányom (mit, mikor, hány hónaposan csinált), ha kértem valamit az ötévesemtől, néztek rám, mint a hlyre, hogy vannak elvárásaim egy 5 éves felé (mondjuk húzzon papucsot a lábára, vagy tegye el maga után a játékot.) A párom megmondta, hogy hétfőn véget vet ennek, mi egy család vagyunk, és nem velük, főleg nem vagyunk kötelesek eltűrni, hogy itt üljenek hétköznap este. Szerintem ez így rendben van. Felhívott a húgom, beszélgettünk, elmeséltem ezt neki is. Szerintem hlye vagyok, ő simán odaadta volna a gyereket hétvégére. És értsem meg őket is, hogy fáj nekik, hogy nincs még gyermekük..


Kinek van igaza? Mi toltuk túl a párommal? Mellesleg én nem érzem azt, hogy rosszul cselekedtünk, a mi gyerekünk, a mi szokásaink stb. Ti mit gondoltok erről?


2018. nov. 17. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Én azt gondolom, hogy nem jó valaki más gyereke után ennyire sóvárogni, és ebből sosem sül ki semmi jó. Ok, sajnálod, megérted, hogy évek óta küzdenek, hogy baba legyen, de ez nem a te gondod. Ha hagyjátok, hogy rátok telepedjen, ne csodálkozz, ha egy nap a gyámügy megy ki hozzátok, hogy valaki feljelentet gyermekbántalmazásért stb.. Az ilyen elkeseredett emberek a lehető legrosszabb eszközökhöz is képesek nyúlni csak azért mert ha nekik nem jó, másnak se legyen. Én a helyetekben végleg megszakítanám a barátságot, és ha zaklatnának akkor távol tartási végzést, panaszt nyújtanék be. A férjednek meg vagy új munkahelyre lesz szüksége( lehet ott is elmérgesedik a viszony) de lehet nem árt a felettesénél is panaszt tenni. Aki előbb megteszi az első lépéseket jogi úton annak fognak hinni.
2018. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem reagálod túl. Nekem ugyan nincs gyerekem, de ha lenne, tuti nem adnám oda mindenféle alig ismert embereknek. Meg amúgy is. Mire fel? Egy gyerek nem egy tárgy, hogy ide-oda adogassák, ha ti megkéritek őket vagy felajánlják, hogy vigyáznának rá, mert mondjuk nektek dolgotok van, akkor az még teljesen oké. Persze úgy, hogy jól ismeritek a párt és megbíztok bennük. Azt írtad, mindössze néhány hete lett szorosabb a viszony, azóta járnak át hozzátok. Sajnálatos, hogy náluk ez a helyzet és még nem jött össze a baba projekt, de nem lehet elvárás a részükről, amit kérnek. Ezt nekik is be kellene látniuk.
2018. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem tegyétek fel a netre a gyereket, hogy bérbe adjátok hétvégére, ez így teljesen természetes. Neked mi ezen a kérdés? Azon kívül, hogy kamu az egész.
2018. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Megszakítani a kapcsolatot azért nem kell, csak csökkenteni, és ne járjatok össze nálatok. Persze ez már nem is valószínű, mert meg fognak sértődni.
2018. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úristen első ebbe bele sem gondoltam.. Köszi a tippet, lépni fogunk, mert elég önfejűnek tűnnek...


Második, mintha szívemből szóltál volna..

2018. nov. 17. 13:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kamu, nektek minden kamu.. Az ember ne írjon ide ki semmit, mert kamu. Mi nem kamu neked? Reggel felkeltem, fogatmostam, és elmentem boltba? Mit vársz, ha ez egy kérdezős oldal? Nyílván a napi szokásoktól eltérőbb kérdések lesznek feltéve, nem az hogy milyen zoknit húzzak a lábamra..
2018. nov. 17. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

első vagyok.

Sajnos a kedves szomszédom élte át ezt ami most veletek van. Ráadásul, ő egyedüli anyaként járt így. Ő egyből elutasította az új kolléganője kérését, hogy elvinnék a lányát nyaralni meg hétvégére, ( annak a nőnek sem jött össze a baba) ezért a nő meg a férje teljesen ellene fordultak. Én akkor tudtam meg, hogy mennyire eldurvult, amikor a gyámügyesek hozzánk is becsöngettek, és feltettek egy csomó kérdést a szomszédomról. Ledöbbentem, hogy milyen hazugságokkal jelentették fel. A férjemmel csak lestünk, és közöltük, hogy a 16 lakásos házban bárkit megkérdezhetnek, de rosszat nem fog hallani róla, mert nagyon jó anya a szomszédom. A kislánya is életrevaló, vidám. Igaz pár hónapig kínlódott a meghurcoltatás miatt, de lezárták az ügyet, hogy odaadó, csodás anyuka. Több ember tanácsára, (meg a házban lakik egy jogász férfi is) megtette a feljelentést ős is a kollégája és a férje ellen rágalmazásért.

2018. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom ez nagyon beteg! Fél év semmi ahhoz hogy az 5 éves kislányomat elvihessék éjjelre magukhoz meg egyáltalán bármikor bárhova nélkülem (vagy az apja nélkül) kvázi idegenek! Az egész sztori úgy ahogy van nagyon beteg!
2018. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen normális, hogy nem engeditek, hogy nélkületek elvigyék a gyereket. Kíváncsi vagyok, hogy húgod engedné-e, ha saját gyerekéről lenne szó.

Attól még, hogy a lányotok szereti őket, lehet meg is ijedne, ha ti nem lennétek jelen.

Nem kell hagyni, hogy rátok telepedjenek. Persze sajnálatos, hogy nem sikerül a baba, de ne a ti gyereketeken éljék ki a vágyaikat. Ha nagyon nem jön össze, akár örökbe is lehet fogadni babát.

Amit itt egyik hozzászólásban olvastam az elég para. Régen voltam ovis, nem tudom, ma hogyan működik az oviból való elhozatal. A mi időnkben szólni kellett, ha nem anyu/apu jött értünk. Esetleg szóljatok óvónéniknek, hogy csak veletek mehetek el a gyerek, nehogy odaadják ennek a párnak.

2018. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, az oviban is szólni fogok!
2018. nov. 17. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!