Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én szerintem megvetendő...

Csak én szerintem megvetendő dolog a jómód, a gazdagság és a drága dolgok vásárlása?

Figyelt kérdés
Szerintem alapból bérplafont kéne bevezetni olyan nettó 400 ezer körül,bár lehetne ezt lejjebb is szorítani

2018. nov. 28. 14:27
1 2 3 4 5
 21/45 he84 ***** válasza:
0%
Csak részben tartozik ide, részben nem, de azért elmondom, hogy nekem egy jó ideje mi van a fejembe részben ezzel kapcsolatban. Szerintem kéne egy olyan törvény, hogy a gazdagok fél évente egyszer (tehát minden évben 2-szer) fizessenek az államnak egy bizonyos nagy összeget, melynek a 80%-át az állam köteles elosztani az alsóbb osztályok között, a minimálbéresek között és a rászorulók között is. Mindent konkrétan az olyan gazdagokra értem, akiknek több mint 30 millió Ft-juk van, főleg ha rendszeresen van több pénzük. Ők kötelesek lennének konkrétan fizetni félévente legalább 6 millió Ft-ot az államnak, a többi meg amit már leírtam.
2018. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

#18

Csak azért jöttem erre a szakra,mert ez volt közel..Amúgy egyáltalán nem érdekel.

Nem tudok elmenni az álomszakra,mert nincs pénzem arra,hogy Pesten albérletet fizessek..

Szegény embernek nincs lehetősége továbbtanulni,de hívjatjátok ezt lustaságnak is..

2018. nov. 28. 20:25
 23/45 anonim ***** válasza:
38%

Hogyne utolsó,hogy a semmirekellők mèg èlősködőbbek legyenek.

De jó,hogy nincs cicoalizmus.

2018. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
84%
Szóval mégis csak azért ítéled el a pénzt, mert neked nincs. Nem vagy te kommunista, csak egy irígy ember aki nem tud a saját talpára állni, bár ez a kommunista ember alapját képezi.
2018. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Ma a szegény embernek nincs lehetősége a kitörésre.Ez van.

Régen lehetett tanulni,ha volt eszed.Ma már csak a gazdag gyereke tanulhat.

Ez a rendszer igazságtalan.

Pedig meglett volna a ponthatárom is abba a suliba

2018. nov. 28. 21:39
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem így van, igaz, hogy többet kell tenni ahhoz, hogy elérj valamit mint egy jómódú embernek, de ez mindig is így volt, még a te imádott kommunizmusodban is.
2018. nov. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mert nincs is koli, meg diákmunka, meg ha minden kötél szakad, akkor diákhitel... Csak kifogás meg köpködés. Jól van, okoska, ülj le szépen inkább!
2018. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

De ha az álomszakra mentem volna,azzal nagyon rosszul kerestem volna.Nattó 120-as fizetésből nem lehet visszafizetni a diákhitelt.

Kollégiumot meg nem adnak.

2018. nov. 30. 12:47
 29/45 A kérdező kommentje:
Kommunizmusban egyenlôség volt.Tanulhatott akárki,legfejlebb megszivattak ha fasiszta volták
2018. nov. 30. 12:48
 30/45 A kérdező kommentje:
Most itt kelletg maradnom egy vidéki közgázon,amivel jól kereshetnék,de inkább csinálnám az álomszakot szar fizetésért.Csak pénzem nincs rá hogy Pestre menjek érte
2018. nov. 30. 12:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!