Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ütött már be nálatok a krach?...

Ütött már be nálatok a krach? Mesélnétek történeteket?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés inspirált


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..


Azt írják a kérdezőnek ne vegye biztosra az örökségét, mert bármikor jöhet egy olyan helyzet hogy fel kell élni a megtakarításokat vagy el kell adni az ingatlanokat.


Nálatok volt ilyen, milyen események vihetik el az örökséget ha hitel amúgy nincs pl.?



2018. dec. 5. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl betegseg vagy halaleset, ami kereso keptelenseget okoz. Csak 1 pl a sok kozul: ferj beteg lesz es apolasra szorul, a felesegnek kell otthon maradni vele. Igy mindkettejuk fizetese kiesik, csak az apolasi dij marad, plussz a kiadasok nonek a kezelesek miatt.
2018. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Pl a szülő, aki után örökölne öregségére kicsit megzakkan, aztán ápolásért cserébe titkon elajándékozgatja az ingatlanát.


Vagy


Valaki beteg lesz a családban, amit mondjuk csak külföldön tudnak jó pénzért meggyógyítani.


Vagy


Az unokára íratnak mindent.


Vagy


Elköltöznek, kell a pénz.

2018. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beteges lesz a szülő, és tudja hogy a gyerek csak az örökséget lesi.. úgyhogy inkább beadja beugrónak egy normális idős otthonba. Vagyis magára költi a saját pénzét.. amit az "örökös" már a zsebében érez.
2018. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körben: apuka sokáig munkanélküli (gondolom ez depresszióval), anyuka a szcientológusokhoz hordta a pénzt. Olyan 10-15 év alatt több nagyértékű ingatlant éltek fel.


Egyébként erős középosztálybeli család volt, pénzügyi végzettséggel mindkét oldalon (és két gyerekkel), de sosem kérdeztem rá ezekre, csak fél füllel hallottam az egyik gyerektől.

2018. dec. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az az igazi krach volt, hanem folyamatos leépülés.
2018. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 20 évnyi, kb nélkülözéssel összegyűjtött megtakarításomat lopta el zsigány viktor haverja. Amit művelek, abban a szakmában általános a havi 250-300 óra meló, ezt pedig nem lehet túl sokáig csinálni, szóval ez a pénz gyakorlatilag az életemet jelentette mondjuk 50 év fölött.


Napokba telt, amíg találtam valami okot, ami miatt ne legyek öngyilkos. Mivel jobb a hirtelen halál, mint a lassú éhendöglés.

Tulajdonképpen szimplán gyáva voltam ahhoz, hogy megöljem magam. Ezért élek. Mert gyáva voltam kinyírni magam.

2018. dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, előfordulhat, hogy a szülő befizeti magát egy idősek otthonába, a lakásáért cserébe.

Vagy eltartási szerződést köt valakivel a lakása fejében. Mert nem jön ki a nyugdíjából, vagy éppenséggel kijön, csak épp szeretné öregkorára élvezni egy kicsit az életet, akár utazgatni is, ehhez pedig kell a pénz. A gyereke pedig, ha nem tudja az idős szülőt támogatni havonta x összeggel, márpedig könnyen lehet, hogy nem tudja, főleg, ha nem is egy, hanem két gyereke van (sokan mondjuk egy gyerekkel is nehezen élnek), akkor elképzelhető, hogy eltartási szerződést köt az idős szülő egy idegennel.

2018. dec. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Konkrét eset a szomszédomban: A 80 év körüli férfi összejött egy nővel, a család háta mögött ráíratta a házát, majd rá kb egy évre meghalt, akkor derült ki, hogy nincs örökség.
2018. dec. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jól tette az öreg.. nagyon törődhetett vele a család ha ennyi idő után derült ki hogy mi van. Biztos ott is az öreg halálát lesték, mint az "örökös" a linkelt kérdésben a család halálát, előre dörzsölve a markukat az örökségért.
2018. dec. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
06.27-es, nagyon tévedsz. Évtizedekig hordta a bácsinak a család az ebédet, az asztmás, csípőficamos beteg lánya főzött, mosott rá, miután a papa felesége meghalt, csak hát az új nő izgalmas még 80 évesen is...
2018. dec. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!