Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem szörnyű ami...

Csak szerintem szörnyű ami itt történt?

Figyelt kérdés

A Star Wars:Az utolsó Jedikben játszó Kelly Marie Trant érő támadások és zaklatásokra gondolok.Én maximálisan elfogadom ha valakinek nem tetszet a film vagy Rose karakter,de azért hogy zakalsák is érte az azért már tényleg a legalja volt!Elég szomorúnak tartom hogy egyes "rajongók",nem tud különbséget tenni egy megjátszott karakter és egy valós ember közt.

Nektek erről mi a véleményetek?



#Star Wars #Kally Marie Tran
2018. dec. 31. 15:57
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek. Hát,ha te jobb forgatókönyvet tudsz írni mint R.J... Arra azért kíváncsi lennék.És hogy a színésznő zaklatása szerinted normális,hát barátom nem tudom hol élsz!Én elfogadom hogy neked nem tetszik de azért van 1-2 akkora orbitális baromság hogy a fejemet fogom...
2019. jan. 7. 17:32
 12/34 anonim ***** válasza:

"Rose zaklatása pedig totál természetes! Nem minden ember normális!"

Azért ezt ha visszaolvasod, ugye elszégyelled magad?

Nekem is nagy csalódás volt a gagyi Natalie Portman, vagy a rinyáló Hayden Cristensen akkor, de nem a színészeket fikázom érte, ők csak azt csinálták, amiért fizették őket.

Ez kb. az a szint, mint amikor megerőszakolnak egy lányt, és te kikelsz magadból, hogy miért kellett olyan kihívóan öltözködni?!

Miért az áldozatot kell hibáztatni?

2019. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ezt a ki írja a történeteket baromságot már megtárgyaltuk, ha kell nyugodtan be is linkelem neked (mondjuk egy idő után nem válaszoltál, de tökmindegy)

A lényeg, hogy szerintem is a legnagyobb hibája ennek a trilógiának a teljes bizonytalanság és az, hogy egyáltalán, vagy SZINTE egyáltalán nincs semmilyen kerete vagy íve a történetnek.

Ha van, ha neked van igazad, akkor mondd, miért van az, hogy az Ébredő Erőben tök jól felépített karaktereket dobnak ki/dolgoznak át teljesen a TLJ-ben, hogy van az, hogy kidolgozott történetszálakat dobnak teljesen semmibe, hogy van az, hogy egyszerűen ránézel a két filmre és azt veszed le (rajtad kívül itt mindenki más), hogy a két filmnek egyszerűen semmi köze egymáshoz? Azon kívül hogy mindkettő SW.

Hogy védhetsz valamit ennyire, egy olyan témában, amiben egyértelműen nincs igazad? (Vagy legalábbis én nagyon nem hiszem, hogy igazad lenne, tárgyaltunk már erről)

Tessék. (Ja, és jó lenne, ha a mondanivalódat, legalábbis azt a részét amit tényként közölsz, valami hiteles forrással alátámasztanád. Mondom, HITELES forrással.)

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

Tessék. Ha szeretnél vitázni akkor inkább folytassuk ott :)

2019. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Tislerics Máté ***** válasza:
42%

#11, #12! ne forgassátok ki a szavaimat! Inkább olvassátok el még egyszer és próbáljátok meg értelmezni amit írtam!


Gyengébbek kedvéért: A színészek zaklatása rossz szerepek elvállalása és eljátszása miatt régóta megfigyelhető (NORMÁLIS tehát természetes, tehát megszokott) jelenség!


Nem tudom, hogy a forgatókönyv hány százalékát tudta elolvasni a lány, de azzal mindenképpen számolnia kellett, hogy a karaktere egy Jar-Jar-hoz hasonló közutálatnak fog majd örvendeni! Ez reális kockázat MINDEN!! színész számára, akik nem tudják elolvasni a forgatókönyvet.


Ez egy több rétű morális problémákat felvető kérdés! És nincs rá egyszerű válasz! Akármennyire is próbáljátok így felfogni ez attól még egy baromi bonyolult dolog:


A trollok nyilván sérült emberek, de tehetnek erről? A világ tette őket ilyenné vagy ilyennek születek! És ha ilyenek születtek az akkor az ő hibájuk? A színészeknek is van felelősségük akármennyire is képtelenek vagyok ezt megérteni: Van egy szerződés amit alá kell írniuk!!! Ezzel kockáztatják a karrierjüket és a hírnevüket is!


És természetesen a gyártónak is van felelőssége! Tekintve ha eltitkolja a bűn rossz forgatókönyvet a rettenetesen megírt karakteréről! Nehogy-már az oké legyen, hogy bármilyen sz@r szöveget fel keljen olvasnia és ezzel nyilvánvalóan a trollok közé kelljen vetnie magát! Nem! Ki is lehet szállni! ok? De ő nem tette! Nyilán szerződésbontás, meg nagy lehetőség elhalasztása! De egy felnőtt emberről beszélünk! Vállalnia kell a felelősséget a tetteiért! Ő elmondta szöveget a zöld háttér előtt! És el is szégyellte magát biztos, de attól még belement a játékba és odadobta magát a trollok elé!


Nyilván a trollok meg a zaklatók a gonosz emberek! De ez nem ilyen egyszerű! Valaki gonosz valaki buta, valaki meggondolatlan. És ebből az egészből kisül valami! Jelen esetünkben egy lány, aki bevállalt valamit, amit nem kellett volna! Nem gondolta át a következményeket és megtapasztalta az emberek gonoszságát!


Kicsit tanuljatok meg ne mindent feketén és fehéren látni! A világ nem így működik...


#13! pacsi! :)

2019. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
#13 De ez akkor sem egy elfogadót dolognak kell lennie! Miért csak Kelly Marie Tranre (azt hiszem így írják) száltak rá,ugyan úgy raszálhatak és zaklathaták volna Daisy t is Adamot Drivert is(persze velük semmi bajom,csak példa).És miért kellet őt bántani?Ha nincs kin ki töltsék az emberek a dühüket akkor már is egy olyan embert kell bántani aki,semmiről az ég adta világon nem tehet,tényleg ilyen mélyre sülyedtünk most már? Meg amúgy normális esetben nem kéne megtapasztalnia az ekkora utálatot.Én a 2.-dik válaszolóval érték egyett,hogy nem a forgatókönyv írok teszik tönkre a SW-ot,ha nem a "rajongók".Kezdve a A baljós árnyaktol!Mert egyes emberek nem képesek egy kicsit tovább lépni az eredeti trilógiától,csak ott leragadnak és hogy ha valami nem úgy van amit ők akarnak akkor már is elkezdenék hisztizni mint az óvodások.
2019. jan. 8. 09:37
 16/34 Tislerics Máté ***** válasza:

,,De ez akkor sem egy elfogadót dolognak kell lennie!"


Nem tartom elfogadhatónak! de ez ilyen sajnos...

Sajnálom a lányt és igazságtalannak érzem azt, hogy így kicsinálták...


Anno a kis Anakint játszó gyerekszínészt is tönkretették az osztálytársai és a környezete. És akkor még net se volt... Nem beszélve a Jar-Jar-t alakító fekete színészről...


Amúgy meg én sem tartom normálisnak azt, ha valaki csak a 456 ot fogadja el. Ez megszállottság és beteges imádata egy trilógiának. persze valóban kiemelkedik a többi produkció mellett.


Amúgy a Baljós Árnyak szerintem az egyik legjobb SW film. Elfogult vagyok mert gyerekként láttam, de szerintem zseniális és ezer milliószor több ötlet, művészeti munka és merészség van benne, mint az új részekben. Ott valóban bővítették az univerzumot! Mindenki tudott miről fantáziálni. Most csak arról lehet hogy ki kinek a rokona, meg ki kivel fog összejönni, meg hasonlók... Mint valami szappanopera.... lol


Régen arról beszéltünk, hogy vajon milyenek lehetnek a Jedi tanács mindennapjai, vagy milyen erős Mace Windu, erősebb mint yoda?!... milyen lehet a többi légi-fogat verseny a galaxisban.... hol vannak az ilyen jellegű beszélgetések?! ..... Hát igen.. ahhoz egy olyan SW film kéne, ami merész és kreatív...

2019. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
28%

"Régen arról beszéltünk, hogy vajon milyenek lehetnek a Jedi tanács mindennapjai, vagy milyen erős Mace Windu, erősebb mint yoda?!... milyen lehet a többi légi-fogat verseny a galaxisban.... hol vannak az ilyen jellegű beszélgetések?! ..... Hát igen.. ahhoz egy olyan SW film kéne, ami merész és kreatív..."


Akkor ajánlom, nézz fel a swsaga.hu fórumára, és találni fogsz BŐVEN ilyen jellegű, sőt, sokkal érdekesebb beszélgetéseket az új trilógiáról.


Az, hogy a sok fröcsögő vadbarom (ne vedd magadra, te legalább tényleg részletesen leírod, hogy mi nem tetszett a filmben) nem tud ilyesmiről beszélgetni, azon ne csodálkozz.

2019. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Tislerics Máté ***** válasza:

Nyilván lehet mindenről beszélgetni! De könyörgöm! Tegye mindenki a kezét a szívére és úgy mondja, hogy elég ennyi új bolygó, város, jármű, fegyver, új faj, élőlény, mitológia, stb... Elég ennyi univerzumépítés? Lehet tényleg bekattantam, mert szerintem ez szánalmasan kevés!


Úgy gondolom a Disney nem élt azzal a lehetőségével, hogy SW filmet készíthetnek: Csináltak egy tök átlagos sci-fi fantazi filmet, fénykardokkal, meg régi karakterekkel. Amint lehetőségük adódott egyből írtak egy random forgatókönyvszerűséget és nekiálltak fogatni.


Az új SW trilógia többet érdemelne ennél! Szerintem minden SW fan érzi ezt a szíve mélyén....

2019. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Szerintem az univerzumépítéssel olyan hatalmas gond nincs, az előzménytrilógiának az egyik legfőbb és legnagyobb érdeme pont ez volt, viszont mint filmek, kritikai szempontból hulladékok voltak (na jó, ilyen erős szót nem használnék, de tényleg nagyon nem voltak jók, ráadásul nagyrészt Lucas miatt!), mint SW én imádom, mert én ezen nőttem fel és igazából nekem azok a filmek adják vissza a legjobban a SW-t, mégha az eredeti trilógia egyértelműen jobb is, de azt azért ne felejtsd el, hogy az előzménytrilógia a megjelenése idején szintén hatalmas közutálatnak örvendett, mondjuk a legtöbb dolog inkább filmes hiba volt, de voltak dolgok amikkel tulképp Lucas mélyítette az univerzumot, de naagyon megosztó lett, és a fanok egy nagyon jelentős része teljesen kiakadt (midikloriánok, mi más? :) Nekem amúgy adta az a magyarázat, maga ez a kérdés az erővel kapcsolatban annyira nem foglalkoztatott amúgy, ha megválaszolják ok, ha nem az sem érdekel.)

Na, visszatérve a témára :DD Az univerzum épül, csak lassan. Ezeknek a filmeknek amúgy sem ez volt az elsődleges feladata, hanem az, hogy elkezdjenek egy teljesen új dolgot, nulláról.

Az Ébredő Erővel érthető módon biztonsági játékot játszottak, a TLJ egy katasztrófa lett kritikai szempontokból (szerintem, szerintem, szerintem), viszont a hibák nagy része még nem rombolt semmit az univerzumon: Snoke halála pl egyáltalán nem, a karakterek lehet irritálóak, a film lehet, hogy rossz volt, de ez a következő, új trilógiára aminek semmi köze nincs ehhez, nem lesz semmilyen hatással. Egyedül talán Luke halála nem adta sokaknak, nekem amúgy igen.

A SW "rombolása", vagy inkább nevezzük új vízre evezésnek, inkább a Rebelssel meg néhány képregénnyel kezdődik amúgy, ott van a fénykardkristályos dolog például, ami tökéletes volt úgy, ahogy eddig, erre kicserélik egy sokkal gagyibbra, teljesen feleslegesen. Erre mi a fene szükség volt?

Ott van Darth Bane, minden idők egyik legközkedveltebb karaktere, random lecserélik a kinézetét és eredettörténetét egy sokkal bénábbra, kidobva ezzel minden idők 3 legjobb SW könyvét (amit úgysem hozhattak volna vissza a rengeteg mára Legendses dolog miatt, de a kérdés továbbra is áll, hogy mi szükség volt Bane történetének kicserélésére? OFF, egyébként Bane jedik általi halála már nincs leírva a hivatalos star wars oldalon, ez jelenthet jót, a wookiepedián még kint van.)

Moraband-Korriban. Érted, most komolyan, mi szükség volt erre? Nem nagy dolog, nem halok bele, hogy megváltoztatták, mert semmi nem változott tőle, de azért mégis szép gesztus lett volna tőlük, ha meghagyják a neveket úgy, ahogy eddig voltak.

Mindenesetre az univerzum folyamatosan bővül és még jobban fog a későbbiekben, ha nem fognak ennyire szánalmasan ragaszkodni ehhez az idővonalhoz.

Ami engem érdekelne, és jó lenne ha valaki meg merné már lépni végre, mert ezt még Lucas sem bírta megcsinálni egyszer sem, az az, hogy egy nem emberi lény legyen a főszereplő végre egy filmben. Az összes filmben az emberek a legfőbbek, persze mindig ott vannak nem emberi lények akik hangsúlyosak és komoly szerepük van a filmben (a droidok, Chewie, Yoda, stb stb), de mint főszereplő, mint az, akiről a film szól, még soha nem vállalták be. Talán ez már elég komoly univerzumépítés lenne.


Egyébként neked mi számítana univerzumépítésnek? Tényleg kíváncsi vagyok :D

2019. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"Ott van Darth Bane, minden idők egyik legközkedveltebb karaktere, random lecserélik a kinézetét és eredettörténetét egy sokkal bénábbra, kidobva ezzel minden idők 3 legjobb SW könyvét (amit úgysem hozhattak volna vissza a rengeteg mára Legendses dolog miatt, de a kérdés továbbra is áll, hogy mi szükség volt Bane történetének kicserélésére? OFF, egyébként Bane jedik általi halála már nincs leírva a hivatalos star wars oldalon, ez jelenthet jót, a wookiepedián még kint van.)"


Adnám, ha a Trónok harca rendezőpáros filmsorozata Bane korába kalauzolna el minket.

2019. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!