Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem szörnyű ami...

Csak szerintem szörnyű ami itt történt?

Figyelt kérdés

A Star Wars:Az utolsó Jedikben játszó Kelly Marie Trant érő támadások és zaklatásokra gondolok.Én maximálisan elfogadom ha valakinek nem tetszet a film vagy Rose karakter,de azért hogy zakalsák is érte az azért már tényleg a legalja volt!Elég szomorúnak tartom hogy egyes "rajongók",nem tud különbséget tenni egy megjátszott karakter és egy valós ember közt.

Nektek erről mi a véleményetek?



#Star Wars #Kally Marie Tran
2018. dec. 31. 15:57
1 2 3 4
 31/34 Tislerics Máté ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy bizonyos dolgokat tovább vittek, bizonyos dolgokat pedig durván kihagytak vagy totálisan megváltoztattak. Én örültem annak, amikor kiderült hogy Rey átlagos. Vagy amikor Leia használta az erőt! De nem azt kaptam, amit az Ébredő erő elhitetett velem a 8. részről. A TFA és a TLJ tök más jellegű filmnek tűnnek. számomra! És ezért haragszom, mert úgy érzem át lettem b..szva!


Úgy gondolom JJ nem így képzelte el Rey és Luke első találkozását. Úgy gondolom JJ zárójelenete az SW egyik legnagyobb pillanata. Sajnálom hogy az áhítat elillant a fénykard elhajítós részt követve. Ez a két eltérő jelenet számomra tökéletesen szimbolizálja azt, amiben a két film eltér. Nem folytatásnak érzem a TLJ-t. Te igen! És ez ok! Máshogy éltük meg.. ennyi...


A 9. részből úgy is ki fog derülni, hogy hova akarnak kilyukadni a készítők ezzel a trilógiával. Ha érezhető lesz a lezárásból, hogy minden okkal történt benne, pl Snoke kiírása, vagy a Ren lovagok bedobása, Luke erőszellemé válása, akkor legalább a történet hiányát nem fogom felróni mint hibát.

2019. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

,,Van benne olyan dolog, ami fel lett vezetve, és tovább lett víve. Nem is egy. Kylo jellemfejlődése. Rey identitása. És most eszembe jutott mégegy: Kettejük kapcsolata, az Erőkapcsolódás, meg ezek."


Persze hogy van, persze hogy nem is egy ilyen dolog van, ez azonban önmagában még nem jelent semmit. Attól, hogy teszem azt RJ úgy döntött, hogy azon az úton viszi a karakter sorsát, ahogy Abrams kezdte el azt, még nem jelenti azt, hogy ez már a 7. rész forgatása előtt meg lett volna írva (persze könnyen lehet, sőt, valószínű, hogy így van, a főbb karakterek jelleme már előre meg van írva, ez azonban semmit nem vesz el még mindig abból, amit a másik kommentjeimben írtam. Másrészt - az, hogy a karaktere azon az úton haladt, amit a 7. részben elkezdtek vele - még nem jelenti azt, hogy ez már előre meg lett volna írva. Max a karakterek jelleme. Azt aláírom. Történet?

Ugyanoda lyukadunk ki.

Csak egyetlen egy példa: Ne is beszéljünk most Snokeról mert mindig őt hozom fel, ott van Rose. Az ő karaktere vajon megvolt már az Ébredő Erő előtt? (ez nem költői kérdés, én tényleg nem tudom a választ). Ha igen, ha már előtte bejelentették vagy valami akkor semmi, ha viszont nem, akkor az megint azt bizonyítja, amit az előbb leírtam: Rose volt olyan fontos karakter (ami paradoxon, mivel ha kivágnád a filmbeli jeleneteit, a kulcsfontosságúakat, azt a néhányat meg helyettesítenéd néhány random emberrel ugyanott lennél, semmit nem vesztenél a filmből, de ez most tökmindegy), hogy egy ilyen karakter már előre be legyen írva a forgatókönyvbe, vagyis a történetbe; nekem úgy tűnik, hogy őt teljesen random rakták be. Ha meg ez így van, akkor megint csak megkérdem, amit már a másik kérdésnél is megkérdeztem tőled, akkor mennyire van megírva a történet? :) És mennyire komolyan vannak megírva a karakterek (khm Snoke, de unom már leírni ezt a nevet)?


Igazából, az általad linkelt Adam Driver idézet is pontosan ezt támasztja alá. A minimalizmust.


Mindenesetre én szerintem befejeztem, ha valami olyan dolgot írsz amire úgy gondolom hogy érdemes válaszolni akkor megteszem, viszont szerintem felesleges azon vitatkoznunk, hogy mennyire van-e megírva a történet, mert 1, egyikünk sem tudja, csak a saját szemünk alapján vonunk le következtetéseket, 2, nem fogunk közelebb kerülni egymáshoz (nem is kell).

2019. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Rose volt olyan fontos karakter (ami paradoxon, mivel ha kivágnád a filmbeli jeleneteit, a kulcsfontosságúakat, azt a néhányat meg helyettesítenéd néhány random emberrel ugyanott lennél, semmit nem vesztenél a filmből, de ez most tökmindegy), hogy egy ilyen karakter már előre be legyen írva a forgatókönyvbe, vagyis a történetbe; nekem úgy tűnik, hogy őt teljesen random rakták be."


Dooku. Ő is elég fontos karakter volt, mégsem esik említés se róla a Baljós árnyakban. Direkt az előzménytrilógiából hoztam erre példát, mert arra sokkal inkább rá lehet fogni, meg volt tervezve, mint az eredetire. Az előre megírt történet nem zárja ki, hogy újabb mellékszereplőket (jelentős, vagy jelentéktelen) adjanak hozzá közben.


De jól van, akkor megírom, hogy SZERINTEM mi van megírva és mennyire (ami közel sem biztos, hogy a valóság)


A két főkarakter: Kylo Ren és Rey történetíve szerintem teljesen ki lett dolgozva már a 7. rész során.


Valamint az, hogy hogyan jut el a galaxis egyik állapotból (7. rész eleje) a másikba (9. rész vége - a konklúzió).


Szerintem ez a két legfontosabb dolog.


Poe történetívén szintén tetten érhető a gondos tervezés, az utolsó részre az Ellenállás vezetője lett. (És ez független Carrie Fisher halálától, semmit nem írtak át miatta a 8. részen)


Finn-nek is nyilvánvalóan életben kellett maradnia az utolsó részre (különben meghalt volna abban a bizonyos jelenetben), mert lesz neki valamilyen fontos szerepe.


Tehát, a főkarakterek történetíve, illetve a konklúzióhoz vezető út teljesen, a mellékkaraktereké pedig nagyjából meg van írva. Ezt gondolom. Akik pedig nem esnek egyetlen kategóriába sem (Snoke), azok eldobhatók.


Szerintem ez nem sokban különbözik az eddigi trilógiáktól.

2019. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
60%
Rose karaktere inkább csak egy dolog miatt került a 8. epizódba, hogy beálljon Finn és Rey közé. A 7. rész után az jöhetett le, hogy Finn és Rey túlságosan jó barátok lettek, de nem ebbe az irányba halad a történet, ezért jött a képbe Rose, hogy "lefejtse" Finnt Reyről, így végül Rey nem négerfeleség lesz, hanem valami más. :)
2019. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!