Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem szörnyű ami...

Csak szerintem szörnyű ami itt történt?

Figyelt kérdés

A Star Wars:Az utolsó Jedikben játszó Kelly Marie Trant érő támadások és zaklatásokra gondolok.Én maximálisan elfogadom ha valakinek nem tetszet a film vagy Rose karakter,de azért hogy zakalsák is érte az azért már tényleg a legalja volt!Elég szomorúnak tartom hogy egyes "rajongók",nem tud különbséget tenni egy megjátszott karakter és egy valós ember közt.

Nektek erről mi a véleményetek?



#Star Wars #Kally Marie Tran
2018. dec. 31. 15:57
1 2 3 4
 21/34 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Egyébként neked mi számítana univerzumépítésnek? Tényleg kíváncsi vagyok :D"


Amennyiben nekem szól a kérdés! :D


Univerzum építés: új fajok érdekes kultúrával, köztük új érdekesen kitalált történetalakító szereplőkkel. Olyan SW-s hozzáállással, vehemenciával megtervezve. pl.: Egy elzárkózott áldozati szertartásokat tartó Azték szerű kultúra, furcsa rovar szerű lényekkel, akik nagyon bölcsek, de úgy vélik az erőnek szüksége van szertartásokra, hogy egyensúly legyen. Vagy droidok által benépesített barlangok, furcsa kultúrával. Esetleg régi droid és más fajok hibridéként élő elnyomott közösségek. stb. És ezek csak amik most eszembe jutnak így random. Ki kéne találni még érdekesebbeket…. Ha már SW-t csinálnak……


Új helyszínek legalább annyira ötletesen kitalálva, mint a Gungenek víz alatti városa, vagy a Felhőváros, stb. Csak hogy néhány ziccert említsek: Kristályváros vagy magas toronyszerű sziklákon kialakított város, Érdekes formájú hatalmas növényeken épült városok, stb….


A főszereplők között is valóban elkélne már nem emberi lény is. Ha már az univerzum ezt maximálisan megengedné… Érthetetlen számomra is hogy ezzel a ziccerrel miért nem éltek. Jar-Jar karaktere idegesítő volt, de mégiscsak egy idegen lény volt érdekes kultúrával, érdekes lakóhellyel…


A hadigépek vagy járművek kitalálása! ne bombákat dobáló iszonyú bumszli formájú gagyi űrhajók legyenek, hanem valami x szárnyú vagy Tie vadász szerű elszállt formájú gépek érdekes képességekkel. Annak idején a 70’s 80’ években a Tie vadász vagy Boba fett hajója nagyon meglepő és frissítő jellegű volt a filmes látványtervezésben. Új irányokat szabott. Megmutatta, hogy nem csak egyenes és szárnyakkal felszerelt valami lehet űrhajó. Ki lehet találni akármit és az SW-ben erre meg is van a lehetőség. De nem élnek vele! Még egy nagy kavics formájú űrcirkáló, még egy nyílhegy alakú birodalmi romboló. Ez már kínos. Mintha nem lenne kreatív látványtervező a Lukasfilmnél…


Szóval itt kezdődne egy SW-hez mért univerzumépítés. Ennél a stábnak még ötletesebb dolgokat kéne kitalálnia. Nekem nem ez a szakmám. De még így sem hagynám, hogy ilyen moslék látványtervekkel, ötletekkel, settingel SW filmet készítsünk. Ha kell felmondanék, de ezért nem vállalnám a felelősséget. A legszánalmasabb referenciámnak számítana, ha be kéne mutatni a vezetésem alatt kidobott projekteket. És akkor még meg sem említettem az érdekes kultúrák, mitológiák, vallások, kitalálását, ami szintén egy csőd az új részekben. Konkrétan nincsenek új ÉRDEKES bolygók érdekes fajokkal. Kaszinó bolygó, Dubrovnik stílusban? komolyan ennyire futotta? :D

2019. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

,,új fajok érdekes kultúrával, köztük új érdekesen kitalált történetalakító szereplőkkel. Olyan SW-s hozzáállással, vehemenciával megtervezve. pl.: Egy elzárkózott áldozati szertartásokat tartó Azték szerű kultúra, furcsa rovar szerű lényekkel, akik nagyon bölcsek, de úgy vélik az erőnek szüksége van szertartásokra, hogy egyensúly legyen."


Te most konkrétan a rakatákról beszélsz? :D


Egyébként adom amiket írtál, de továbbra is úgy gondolom, hogy ezeknek a filmeknek nem ez a dolga, persze lehetne több új faj, űrhajó, stb, az nekem is feltűnt hogy alig kapnak szerepet nem ember karakterek a filmekben, de azért azt lehetetlen elvitatni a Disneytől, hogy azért építette valamennyire az univerzumát, csak naaaagyon lassan.

Lesz temérdek filmnyi esélye, hogy komolyabbat bővítsen az univerzumon. Ezek nem azért készültek.

Amit amúgy én észreveszek az a SW-ban nem emberi fajok kevés vagy kb egyáltalán meg nem jelenése, twi'lekek, rodiaiak, vagy tökmindegy mi, alig vagy egyáltalán nem szerepeltek eddig, szerintem ez nagyobb baj. Az előző filmekben (főleg előzménytrilógia) is csak biodíszként szerepeltek kb, de azért mégis ott voltak.

2019. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Visszakanyarodva a ki írja a történetet, meg van-e írva a történet előre témához:


Adam Driver arról milyen volt hat évig az SW-n dolgozni: "With Star Wars, I had one piece of information of where it was all going, and that’s where it has been in my head for a long time, and things were building towards that. It feels very theatrical, if anything."


Tehát azt mondja, hogy még az elején kapott egy infót arról hogy hova fognak kifutni a dolgok ezzel a trilógiával és pontosan abba az irányba tartott az egész.


Ennyit arról, hogy "nincs megírva", meg "menet közben találják ki a dolgokat".


Amúgy kedves 12-es, válaszoltam a másik kérdésnél is.

2019. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
*13-as, elnézést
2019. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Igen, láttam, de úgy gondolom, hogy abban a témában nem maradt több, szóval hagytam.


Lehet hogy meg van írva a történet nagyon nagy vonalakban, viszont az szerintem egyértelmű, hogy egyáltalán nem nagy ívekben. Most megint beszéljek Snoke haláláról? Lehet, könnyen lehet, hogy alapból nem terveztek vele annyira, viszont Rian interjúiból egyértelműen kiderül, hogy az ő döntése volt a kiírása; Ha pedig egy ilyen alapvetően fontos karaktert a rendező csak úgy, lazán kiírhat, mert ő úgy látja jónak, akkor fennáll a kérdés, hogy mennyire van megírva a történet íve? Én egészen biztos vagyok benne, hogy kb minimálisan, de azt hiszem, hogy ebben már nem fogunk közelebb kerülni.


Másrészt pedig elkezdtem neked arra a vitára is reagálni (a 23-as kommentedre, btw a 22-es meg a 12-es is én vagyok, csak mondom :D), viszont nem volt kedvem befejezni, írtam egy oldalt aztán kitöröltem, majd holnap, ha lesz időm folytathatjuk ott is :D

2019. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"alapból nem terveztek vele annyira, viszont Rian interjúiból egyértelműen kiderül, hogy az ő döntése volt a kiírása; Ha pedig egy ilyen alapvetően fontos karaktert a rendező csak úgy, lazán kiírhat, mert ő úgy látja jónak, akkor fennáll a kérdés, hogy mennyire van megírva a történet íve?"


Hát, ha alapból "nem terveztek vele annyira", akkor nem lehetett "alapvetően fontos" karakter sem :D Akkor meg miért ne írhatná ki. Hidd el, ha ennyire hagynák, hogy önfejű legyen egy rendező/forgatókönyvíró, akkor nem vágták volna ki Colin Treverrow-t az Episode 9 éléről sem, "kreatív nézeteltérések" miatt.

2019. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Tislerics Máté ***** válasza:

26! Te tényleg elhiszed, hogy a Disney és a Lukasfilm DIREKT félrevezette a nézőket az Ébredő Erővel, hogy aztán a TLJ-vel jól megviccelje őket? Szerinted a Disneynél és a Lucasfilmnél ennyire jópofa, vicces kedvű emberkék dogozgatnak?


Képtelen vagyok megérteni, hogy lehet nem észrevenni azt, hogy MINDEN!!!!!!!! ami az Ébredő erőben föl lett vezetve az itt vagy meghiúsul vagy egyszerűen meg sem jelenik!


Tessék: Snoke-ot kiírják! Lukeot megalázzák és utána Kiírják! A Ren lovagjai, mint ha nem is lettek volna. Rey identitás keresése elbukik. Kylo nem tud olyan erős lenni mint Vader. Poe, Finn, marika, elbukik. Az ellenállás hiába várja a segítséget. Az első rend Szánalmasabb mint valaha pedig nekik kéne a gonosznak lennie, akitől félni kell. Hux továbbra is képtelen menő lenni és egyáltalán nem tűnik veszélyesnek ahogy az első rend se. Phasma meghal megint! Ez már nekem kínos! Van egyáltalán olyan felvezetett dolog, amit RJ nagy kegyesen meg tudott tartani az előzményfilmből? Kérlek mondj egyet, mert eddig nemigen találtam! Te biztos! Annyira kíváncsi lennék.....


Rendben van hogy történnek olyan dolgok, amikre nem számít a néző! DE HOGY MINDEN AZ LEGYEN!!!???!! Legalább 1-2 dolgot meghagyhatott volna nagy kegyesen RJ (ja nem bocsi a Dinsey...) hogy azért a jelentéktelen kis SW rajongóknak (esetleg Ébredő erő rajongóknak) is odavessen egy tépett mócsingot... De nem! Az úgy nem jó!


Én imádtam az ébredő erőt! És alig vártam hogy fojtatódjon az ott felvezetett történet. Erre jött A TLJ és leköpött, elgáncsolt és belém-rúgott. Majd otthagyott szenvedni a földön...

JJ kérlek mentsd meg az SW becsületét a 9. résszel! Tudom hogy RJ szétcseszte a tökéletes felütésedet. DE kérdlek ne add fel!!!!

2019. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Tessék: Snoke-ot kiírják!"


És akkor mi van? Ha annyira fontos karakter lett volna, nem írják ki.


"Lukeot megalázzák és utána Kiírják!"


A megalázásról már vitatkoztunk, továbbra is tartom, hogy zseniális karakterdrámát kapott. A kiírás meg egész egyszerűen nem igaz. (megsúgom: Erőszellem)


"A Ren lovagjai, mint ha nem is lettek volna."


Mivel az egész film kb. 2 napot ölel fel, nem lett volna reális, hogy azok a Ren lovagok, akik Az ébredő Erőben se jelentek meg akkor, ilyen gyorsan itt teremnek. Mellesleg a film cselekménye közben az Első Rend a galaxis többi részét hódítja éppen, gondolom a többi offenzívát felügyelték ők.


"Rey identitás keresése elbukik."


7. rész: "Ki vagy te? Senki". "Amit keresel nem a múltad része, hanem a jövődé" stb...

8. rész: "Senki vagy, a semmiből jöttél". Valamint a barlangjelenet szintén azt mutatja, hogy a múltja egyáltalán nem fontos.


Mi is nem lett továbbvíve? Mi bukott el?


"Kylo nem tud olyan erős lenni mint Vader. Poe, Finn, marika, elbukik. Az ellenállás hiába várja a segítséget. Az első rend Szánalmasabb mint valaha pedig nekik kéne a gonosznak lennie, akitől félni kell. Hux továbbra is képtelen menő lenni és egyáltalán nem tűnik veszélyesnek ahogy az első rend se. Phasma meghal megint! Ez már nekem kínos!"


Jó, és ezeknek mi köze a kontinuitáshoz? Phasma nem halt meg korábban. Hux sose volt menő, csak próbál az lenni. Tipikus sunyi szaralak. (megjegyezném, a filmekben így is sokkal nagyobb katonai eredményeket mutatott fel, mint mondjuk Tarkin). A "szánalmas" Első Rend pedig meghódította a galaxist, az Ellenállást meg egy Millennium Falconnyira zsugorította össze. A hősök meg elbuknak - a trilógiák középső részében általában ez történik. Kylo pedig valóban nem lett olyan erős, mint Vader - azért két nap alatt ezt elvárni valakitől, elég meredek :D viszont az ő karakterfejlődése szépen folytatva lett - ezt még te magad is elismerted pár napja.


Az Ébredő Erő pedig nekem is jobban tetszett amúgy.


"Tudom hogy RJ szétcseszte a tökéletes felütésedet."


JJ valószínűleg ezt nem érzi így. A nyilatkozataiból ítélve semmiképp sem.

2019. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Tislerics Máté ***** válasza:

#28! jó! részletiben lehet igazad van. Néhol kicsit tényleg túlreagáltam a szitkozódást. A film valóban megérdemel azért 3 pontot egy 10-es skálán.


A kérdéseimre minden esetre nem válaszoltál, ezért úgy veszem, hogy beláttad a tévedésed és a történet már szerinted is baromira a rendezők kénye kedve szerint változik... :D

2019. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Világosan válaszoltam a kérdésedre. Olvasd el még egyszer. Van benne olyan dolog, ami fel lett vezetve, és tovább lett víve. Nem is egy. Kylo jellemfejlődése. Rey identitása. És most eszembe jutott mégegy: Kettejük kapcsolata, az Erőkapcsolódás, meg ezek.
2019. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!