Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért sírnak...

Az emberek miért sírnak folyton, hogy csórók?

Figyelt kérdés

Nem akarok megbántani senkit, és tudom, hogy sok szegény ember van, de nem róluk/ellenük irányul a kérdés.


Nos sokan sipítoznak, hogy nincs pénzük, miközben én ezeket tapasztalom.:


- Az utak tele kocsival, többnyire német prémiummal és SUV-val.

- Parkolni lehetetlen, mert szintén mindenhol ott vannak az emberek.

- Jegyek pár nap alatt elkelnek.

- A szórakozóhelyek, éttermek, fesztiválok, strandok és plázák tele.

- Taknyos kölykök Ájfossal. Májkelkocsal.

- Márkás ruhák és cipők minden felé.

- A Bp.-i Rolex óraboltban várólista van!!!

- Bentley és Ferrari szalon is van.

- A jobb prostikhoz is időpont kell.



2019. jan. 9. 21:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ma is egy csomó ,boltban ,voltam és ,jobbnál jobb autók ,szinte ,mindenhol,a boltok telis tele vásárlokkal stb !Hol van itt szegénység ,nagyon sok embernek van ,pénze ,kocsija ,háza ,én is tervezek mindent ami ,szép és jó ,ú kocsi ,ház ,ékszereket ,nagyon ,karrierista vagyok ,és pénz éhes ,nem érdekel ha ,ettől ,luzernek ,tartanak ,sokan félnek ,a gazdagodástól ,pedig nem kell ,fel kell ébredni ,az álomból ,a pénz ,szükséges ,és rendkivül ,fontos !Úgy ,hogy mindenkinek ,sok sikert aki hasonlóan ,vélekedik ,kemény munka (szellemi inkább )!
2019. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, ahogy a gazdagok is sajnáltatják magukat. Nagyjából olyasmi lehet, mint ahogy a nagyobbik testvér féltékenyebb a fiatalabbikra, mert ő még kicsi és többet törődnek vele a szülők. Így a nagyobbik testvér, akinek már nincs szüksége olyan szintű gondoskodásra el kezd toporzékolni, hogy ő akkor sem tud a bilibe pisilni, ő is pelenkát akar. A legutóbbi vizsga előtt az egyik srác csoporttársam mutatta az egyik lánynak az új iphoneát. Azt mondta, hogy nem is volt annyira drága...csak 370k...leesett az állam...és ez a srác biztos, hogy nem dolgozott egy percet sem az életében. Mi pár éve 400 ezer ft kölcsönt vettünk fel, hogy meg tudjunk venni egy 20 éves f-es Opel Astrat. Hozzá kell tenni azt is, hogy ez édesapám élete legjobb autója, ami a birtokában volt és már 60 lesz lassan, pedig 14 éves kora óta dolgozik folyamatosan, mert a szülei nem állták volna tovább a tanulmányait. Hihetetlen, hogy mekkora a különbség ember és ember pénztárcája között.
2019. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem ezt a kérdés, mert van valóságalapja.

Azért, mert 1, mindig a másikat nézik, hogy neki mije van így; 2, nem értékelik, hogy nekik milyül van, így a sok is kevés nekik.

A jelenlegi életüket nem értékelik sokan.

2019. jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Keresztanyuméknál is hatalmas lakás, nyári melegre felfűtve (hogy nem kellemetlen nekik), 2 autó, férjé párévente új.

Pár éve menőmanó játékkonzol a gyereknek.

Hipiszupi külföldi utak rendszeresen.

Jelenleg új, nagyonmenő, távirányítós égősor a fára, a gyereknek a legmenőbb roller, terepasztal....



Panaszkodni szoktak, hogy nem elég a pénz.



Közben széthajtják magukat, szabadidő tényleg, de szó szerint semmi, alvás kevés.


Az egész látogatás arról szólt a 2 ünnep között (karácsonykor nem fértünk bele, pedig vér szerinti rokon is, a 2 ünnep között pizsamában fogadott), hogy győzködött a túlhajtós, állandóan teperős, felfelé hajtós, nulla szabadidős, 5-6 órát alvós élet szépségeiről....

A gyereküket is a hajtásra nevelik, egy versenyistállóban. Már 14 éves korában nem fér bele a sport. Akarna, de csak heti 1 fér bele, több nem.



Én a nő helyében max 4 órát dolgoznék, nem a legmenőbb kütyük lennének, cserében nem széthajtott, egészségesebb, vékonyabb, kiegyensúlyozottabb anyuka. Mondjuk nekem ezer kreatív hobbim van, innen is más...



Ja, igen, panaszkodnak, hogy nincs pénz

2019. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
86%

Jobbmódúként röhejesnek tartom, ahogy itt emberek egyrészt gúnyolódnak a gazdagabb ismerőseiken, másrészt mennyire rosszul ítélik meg mások anyagi helyzetét. Egy Suzuki Vitarával rendelkező család még korántsem gazdag, nyugaton ez a társadalom alsó 20%-ába tartozna. Nekünk egy vadiúj Ford Kugánk van, mi nem is tudom, minek számítunk akkor. :)

Másrészt, tényleg feltűen sok embernek megy igen jól, de ha az ember belenéz a valódi életükbe, látja, hogy az egész csak kifelé szól. A legtöbb ember lehet, hogy x helyre jár nyaralni, de előtte fél évig spórolt rá, és a legolcsóbb szállodába megy, meg sokan viszik a pörit nyaralásra, hogy ne kelljen helyben drágábban enni. Nekem is van ismerősöm, aki sír, hogy nincs pénze semmire, miközben két kézzel szórja a pénzt. Vannak dolgok, amik státuszszimbólumok lettek, pl a német autók, iPhone, márkás óra, márkás cipő. Ezeket sokan akkor is megveszik, ha hó végére nincs mit enni - max kérnek a mamától valamennyit.

2019. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet tarhálni próbálnak, látva egyszerű, szerény életviteledet, mert azt olvasták fészen, hogy minden igazi kőgazdag így adja elő.
2019. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!