Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet kitiltani a...

Miért nem lehet kitiltani a gyerekeket bizonyos éttermekből?

Figyelt kérdés
Ma bartnőmet az ebédszünetében elvittem az egyik kedvenc éttermébe mivel őt előléptették én pedig most fejeztem be egy nagyobb projektet. Minden nagyon jol ment megkaptuk azt az asztalt ahol elsőnek ülltünk mikor ott voltunk, gyújtottak nekünk gyertyát és még a nap is felragyogott.(Mint valami B vonalas romantikus filmben.) 5 perc után jött meg egy 4 fős család akik hoztak egy kb 7 éves lányt és egy 2 évest. rendelés után 5 percel már azt kellett hallgatnom, hogy a lány folyton hangosan kérdezgeti az anyukáját "MIkor lesz kaja? ANYAAAAA éhes vagyok. ANyaaaaa" hiába szolt rá az anyjukája nem hagyta abba mikor az apja eréjesebben rászólt akkor a lányka beadta a hisztihercegnőt és hallgatni kellett, hogy visít. Erre elkezdett bőgni a kis gyerek is. Akkor hívtam oda pincért, hogy ha lehetne akkor csináljon már velük valamit vagy sztornózza a rendelésünket. Sajnos nem sikerült semmit tenni szóval tovább álltunk és elmentünk egy másik helyre.

2019. jan. 18. 14:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%
Óó!! Az élet nagy problémái! Bár csak nekem is ilyen bajaim lennének!
2019. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
*nagyon
2019. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Lehet én voltam csodagyerek, de én képes voltam már óvodás koromban is a körülményekhez mérten ember módjára viselkedni.


De tény, hogy nem csak a gyerekek ilyenek. Ha nincs gyerek akkor cuppogós párok, meg hangosan telefonálók, ordibálósok. Nekem 1-2 munkatársam olyan, hogy nő létére képtelen kulturáltan viselkedni, ordibálva vihog, röhög. Szinte szégyellek vele menni bárhová és azon csodálkozom, hogy nem tiltották még ki 1-2 helyről.

2019. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen egyetértek! Vendéglátásban dolgozom. Tudod melyek a legborzasztóbb napok? A hétvégék. Amikor cipelik a kölyköket is ebédelni. Rohangálnak, amyuka apuka megy utánuk, tologatják a játékot az étterem közepén, a gyerek szórja a sót az asztalra, a másik sobálja a söralátéteket a földre. És amikor odamegyek felvenni és a szülő közli vihorászva (miközben a kölyök cipőstül ül az asztalon) hogy hadjam csak, ne vegyem fel úgyis le fogja szórni, még én vagyok a bunkó ha azt válaszolom, hogy legyen szíves ne engedni neki ugyanis ez visszakerül az asztalra, ahonnan mások esznek. Rohangál az ajtó előtt, nem tudom felvenni a dendelést mert közbevisít ezerszer, hogy “jántoccirke, huszilevesz, amalé” anyuka jókat mulat a cuki gyereken, amikor meg hiányosan kapja meg a megrendelését mert a gügyögésből nem értem meg mit akar, ha visszamondom meg csak bologat rihegve röhögve, akkor a felszolgáló a hülye amiért pistike (aki egyébként gluténérzékeny meg vegán meg még jógi is 3évesen) nem tud várni hasábra. Betolja a böhöm babakocsit az út közepéte, sz*rik arra, hogy elférnek e mások.

Tényleg, nincs gond a gyerekkel! A szülőkkel van. És amíg nem tudod kontrollálni a kölyködet, ne vidd étterembe. Mert mem az én dolgom sárikának elmagyarázni, hogy nem jöhet be a lengőajtón át a pultba....miközben anyuci kávézik a csajokkal.

2019. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%

"Jaj megnéztem volna itt az összes kommentelőt 7 évesen :') A gyerekekben benne van a türelmetlenség"

Mi az hogy benne van? Speciel engem is türelmesnek neveltek, világosan elmagyarázták hogy vannak dolgok amikre várni kell, megtanították mi az illem, stb. Fel is fogtam, soha életemben nem türelmetlenkedtem meg hisztiztem se étteremben, se máshol. Attól hogy valaki 7 éves, még nem retardált, ilyen alap dolgokat simán meg lehet értetni vele. Vagyis, meg lehetne, csak ugye egyes szülők...

2019. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

14-es vagyok.


Lemaradt a felsorolásból, hogy a gyerek távozása után a szülő szó szerint MINDENT otthagy, természetesen egy bocs meg egy kis borravaló nékkül, így takaríthatjuk a taknyot nyálat, félig megrágott hasábot az ülésből. Persze ez már megváltás hisz előtte max hangerőn végighallgatta az egész rohadt hely a bogyó és babócát az ipaden.

2019. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
4%

“jántoccirke, huszilevesz, amalé”

Az én gyerekem is rendel magának. Ezzel szerintem nincs gond. Mondjuk érthetően beszél és a biztonság kedvéért elismeteli a Férjem, mert ő szokta az összes rendelést mondani.

Ha nem érted kérdezz vissza a szülőtől. Ez már szőrszál hasogatás.

A többivel egyetértek.

2019. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
8%

#16 Felnőttek közül is van, aki mindent otthagy. Taknyos zsepitől kezdve.

Nem védeni szeretném a neveletlen gyerekeket, csak párhuzamot vonni.

Ezért nem lehet kitiltani a gyerekeket. Mert néhány ember, aki felnőttként gondol magára, egyszinten van a gyerekekkel.

2019. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Ennél már csak az a jobb, amikor a gyerek futkározik az étteremben, és leveri az asztalodról a kajádat...

Én nem a gyereket tartom hibásnak, hanem a nagyokos szülőt, aki annak ellenére, hogy mindent tud, képtelen megregulázni a gyerekét.

2019. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

"Az ilyeneket kellene kitiltani amilyen te vagy nem a gyerekeket!!! Ebböl annyi jön le hogy nincs gyereked majd ha lessz maskepp latod az ilyen helyzeteket!!!!"


Miért látná másképpen??? Nekem van gyerekem, de engem is zavart mindig az olyan helyzet, amikor gyerek nyivákolástól nem lehetett meglenni egy étteremben/cukrászdában/múzeumban. És pont, mert zavart, az enyémnél is alacsonyan húztam meg a tűréshatárt, mert TUDTAM, hogy nyilván mást meg az enyém zavar(na), ha idióta lenne és neveletlen.

2019. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!