Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az ember társas lény miért...

Ha az ember társas lény miért van ennyi magányos ember?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 21:27
1 2
 11/17 anonim válasza:
10%

Szerintem egyik válasz sem jó, csak kifogás.

A butasag az oka, hogy benyaltak az emberek a sok f...szsagot..

..

Pl. Csak akkor vagy elismert, ha mindent teljesen egyedül oldasz meg, a kommunikáció és a kedvesseg nem számít, ha valamit nem kapsz meg rögtön a másiktól, amit akarsz dond el a francba.....

És en ezt úgy mondom, hogy alapjaraton egy modern felfogasu fiatalabb nő vagyok.....

2019. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

*dobd el

11-es vagyok

2019. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mert: senki senkivel sem tud együtt lenni, a másikkal jól kommunikálni.
2019. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Pupusz ***** válasza:
100%
Az individualizmus és egoizmus kiteljesedésének eredménye, amelyek modern korunk uralkodó felfogásai. A nagy szabadság, önmegvalósítás, függetlenség, én központúság folyománya. Az emberiség megunva a totalirianizmust, fasizmust, kommunizmust, kolletktivizmust, amelyekben szintén csalódott, ezt a fajta életmódot favorizálta. Mint mindig, itt is átesett a ló túlsó oldalára, ezért magányosodik el az ember a tömeg közepén. Ő is, a mellette, mögötte, előtte állók is. Abszurd. Előbb, utóbb rájövünk, hogy másképp kellene. Ugyanakkor baromi sokan vagyunk már a Földön, nem tenne jót, ha mindenki boldogan szaporodna tovább, mivel éhezés, háborúk lennének. Lehet, hogy ennek is köze van hozzá, mint túlélési ösztön.
2019. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Na, rögtön leírja már más is utánam ugyanazt, csak tudományosabban megfogalmazva. :)


11-es

2019. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A kérdésben a válasz. Mert társas lények vagyunk, közhely, de igaz. Szükségünk van társas kapcsolatokra és interakciókra, de ez nem mindenkinek van, vagy nem elegendő mennyiségben. Nyilván kevesebb valamivel

az igénye társas tevékenységekre egy inkább introvertált, és több egy inkább extrovertált embernek. Viszont ettől függetlenül is lehet magányos mindkettő. Azért, mert alapvetően a magány és az egyedüllét nem ugyanazt jelenti. Magányosnak akkor érzi magát egy ember, ha nincsenek elmélyült kapcsolatai, nincs olyan személy az életében, akiben tényleg meg tud bízni, és nem csak amolyan felszínes haveri vagy szomszédi viszonyai vannak. Ürességet érez, vagy kirekesztettséget.

Én a legjobban a 14-es válaszolóval tudok egyetérteni, szerintem ő ragadta meg a legjobban a lényeget. Csak úgy gondolom, hogy téves következtetéseket von le belőle.

A 21. századi embernek alapjában véve már jóval kevésbé van igénye arra, hogy irányítsák és túlszabályozzák, elutasítja az autoritást, de tévesen hisszük azt, hogy erre egy individualisztikus társadalom a megoldás. (A liberális demokrácia is éppúgy hazugságokra épül, gondolok itt például a "amerikai álomra", a fogyasztói társadalomra, stb.)

Az államszocializmus bukásával olyan pozitív értékek is vele haltak, mint a szolidaritás, az empátia, a kollektív öntudat. Teret nyert a kapitalista és individualista társadalom. Az individualizmus középpontjában pedig az egyén áll, az egyéni felelősségvállalás. Képzelj el egy csoportot, ahol az emberek között gyenge a kapocs, és mindenki önálló egyéniség akar lenni. Erre hajtanak rá a reklámok is például, és erre épít a fogyasztói társadalom. Legyen jobb autód, fényesebb bőröd, ránctalanabb arcod, alacsonyabb súlyod, fehérebb fogad, és lehetőleg mindenben tűnj ki mindig. És persze mindig vegyél újat és újat. Ebbe így belegondolni is frusztráló és magányos érzés.

Persze ott vannak a közösségi médiák is, ez már talán nem is vitatéma, hogy mennyire destruktív tud lenni az emberi kapcsolatainkban és az önképünkben is.

Az önmegvalósítás azonban mondjuk pont egy hatalmas találmánya és újdonsága a korunknak, soha ezelőtt nem volt még egy embernek akkora beleszólása a sorsa irányításába, mint most. Azt csinálhatjuk, amit szeretünk, úgy öltözhetünk, ahogy szeretnénk, ez önmagában nem rossz dolog. Nem hiszem, hogy ez egoistává tesz. Minden ember vágyik arra ösztönösen, hogy értelmet adjon az életének, ÉS szabadon éljen.Ez van, ha öntudattal vagyunk megáldva.:D


Persze, nem szabad elfelejteni, hogy számos más ok is közrejátszhat abban, hogy mennyire érezzük magányosnak magunkat. A mai fiatalok körében nagyon gyakori például az is, hogy bizonytalannak érzik a jövőt. Kiszámíthatatlannak tartják, és teljesen jogosan. Mind a nyugat-európai országokban, mind a kelet-európaiban.

Én úgy gondolom, így végszóra, hogy ez a rendszer fenntarthatatlan. A gazdaság időről-időre összeomlik globális szinten, és ez természetesen magával rántja a társadalmat is.

2019. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pupusz ***** válasza:
14 vagyok. Lehet persze vitatkozni a következtetések érvényességén. Mindenesetre én azt látom, hogy sok ember nem tud mit kezdeni az önmegvalósítással és frusztrálja, hogy nem nagyon van benne mit megvalósítani, nincs benne semmi különleges, ami kiemelné a tömegből, nem látja maga előtt a sikerhez vezető utat, a boldog, kiegyensúlyozott, "szép bőrű, ránctalan, kisportolt, sikeres ént". Azaz nem mindenkire lehet ráhúzni az individualizmus kabátját sem, ahogy a kollektivizmusét sem, mert nem vagyunk ugyanolyanok ebben a tekintetben sem. Sokan nem igénylik az önmegvalósítást és csak stresszeli őket, hogy elvárják tőlük, miközben nem tudnak vele mit kezdeni. Ez pedig kihat az egész életükre. Önbizalomhiány, depresszió, szorongás, komplexusok, befordulás, antiszocializáció stb. Egy újabb társadalmi konvenció, amely ha belegondolunk mélyebben, ugyanolyan káros lehet, mint a kollektivizmus. Ezért írtam, hogy a ló túlsó oldala. Egy egyszerű gyári operátor státusza mennyire elfogadott, megbecsült? Itt a gyakorin rengetegen kérdezik, hogy milyen anyagi megoszlás legyen a kapcsolatukban? Mindenki a saját pénztárcáját félti, nehogy többet rakjon a kapcsolatba, mint amennyi a feltétlen elvárás. Ez nincs rendben szerintem. Vagy még nagyon sokat kell fejlődnünk hozzá, hogy boldogok lehessünk egy ilyen társadalomban. Mindenesetre, aki magát helyezi az első helyre, azaz egoista, az nem lehet boldog. Aki másokat, az pedig sokat sérül. Emiatt sokan választják az előbbit. Így vagyunk kitalálva. A szülők úgy nevelik gyermekeiket, hogy különlegesek. Aztán felnőnek és hamar kiderül számukra, hogy semmi különleges, átlag feletti sincs bennük. Többségükben legalábbis. Aztán jön a csalódottság, reménytelenség, frusztráció és a fentebb már említett pszichés problémák. Azaz, ez a mostani út sem üdvözítő. Nem lehet mindenki különleges, hiszen akkor a különlegesség fogalma szűnne meg. Értelmetlen.
2019. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!