Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Észrevettétek hogy az elsőszül...

Észrevettétek hogy az elsőszülött gyerekek a legjobbak, legokosabbak?

Figyelt kérdés
Talán azért vagyok selejt, mert hatodik, utolsó vagyok. Az első közülünk a legokosabb lett- fiú. És észrevettem, hogy én vagyok a legbutább, legalábbis a testvéreim közül.
2019. febr. 23. 15:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
De értsd meg, hogy nem ez számít.
2019. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
# 11/ Oké, akkor kereshetek más okot.. Amúgy az állításom nem feltétlenül igaz, miszerint buta vagyok, ez is inkább csak egyfajta önostorozás. Nyilván a bátyáim sokkal többet tapasztaltak mint én, az egyik tíz évvel idősebb, a másik kb 14 évvel.
2019. febr. 23. 16:13
 13/15 anonim ***** válasza:
Miért lennél buta?
2019. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, én is első szülött vagyok, de nem pont magam miatt mondom, én vagyok a szabályt erősítő kivétel. De ha végiggondolom a családomban mindenhol az elsőszülött vitte és viszi többre. (És ezt a következtetést nem két ember alapján vontam le)
2019. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem vettem észre, mert nincs így.

Ja, igen, de... nagyjából a családok egyharmadára ez igaz. Csak hogy ferdítsük a valóságot. ;)

Arról valóban készült tudományos felmérés, hogy a második gyermek nagyon sokszor kevesebb figyelmet kap, mint az első, (sőt, sokszor a második még a harmadiknál is kevesebb figyelmet kap), de ez még nem dönt el semmit, sőt, van, hogy a visszájára is elsülhet. Csak a szűkebb ismerettségi körömből helyből tudnék 3 olyan családot mondani, ahol az elsőszülött a legtehetségtelenebb.

2019. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!