Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért divat manapság utálni a...

Miért divat manapság utálni a matekot?

Figyelt kérdés
Szerintem az egyik legjobb dolog a világon. Mégis menő lett hangoztatni, ha valakinek nem megy, szinte dicsekednek vele. A többi meg beáll a sorba és azt gondolja, hogy ez így van jól.
2019. febr. 24. 02:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Divat vagy nem én például azért utáltam - nem csak a matekot - mert 90%-ban olyasmikről volt szó amit tudtam előre, hogy az életben nem lesz rá soha szükségem, és lám bejött.


Nem tudnám már megmondani mi is volt a sinus, cosinus és társai, vagy épp miként számoljuk ki a gömb területét stb, és mégis van párom, munkám és kényelmesen boldogulok a nagyvilágban. De ez nem csak a matekra igaz, sok más tantárgyra is. Mondjuk én inkább azoknak az embereknek az észjárására lennék kíváncsi akik a tantervekért felelnek, vagy nem volt, vagy nagyon elfelejtették az iskolás éveiket.

2019. febr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
45%

Én azért utálom a matekot, mert szégyenletes, de tönkretette az életemet. Már gyerekkoromban felszínre jöttek a gondok, hogy ha számolni kell, azt nem tudom olyan ügyességgel kiszámolni, mint kortársaim.

Középiskolában végig bukdácsoltam belőle (még érettségin is szóbeliztem belőle), minden más tantárgyból négyes-ötös voltam. Nem lett nálam diagnosztizálva a diszkalkulia. Érdekes módon ettől függetlenül intelligens és logikát követő ember vagyok.

A gondok ott kezdődtek, amikor rávetteky hogy haggyam ott a kényelmes közszférás munkahelyemet és próbálkozzak meg főiskolával. Már az első félévben kibuktam a számolási készség hiánya miatt. Ha aretmatikai műveletet kell végeznem, pánikba esek és elkezdek kapkodni, gyakorlatilag leblokkolok.


És azóta sajnos nem is találok semmi hozzám illő állást. Matek valamilyen formában mindenhova kell. Ha elszámítasz valamit, az akár rövid távon is kritikus élethelyzetet teremthet.

2019. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
55%
Bocsánat az elírások és kissé inkoherens szövegkörnyezetem miatt, telefonról írtam és pici a szövegdoboz.
2019. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

én pl. buktam belőle gimiben, azért is utálom.



egyszerűen én se tudom megérteni, miért kell olyan embereknek erőltetni, akikről lerí, hogy humán beállítottságúak és az alapműveletleken kívül sosem fognak semmit használni.


érettségiig az energiám 90%-a a matekra ment el, mást alig tudtam tanulni, ez pedig kihatással volt a későbbi életemre.

2022. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
70%

15:


remélem, ezeket viccnek szántad.


nincs más?:D a magyar oktatási rendszer megbukott, ez tény. 2022-ben még mindig a lexikális tudára épít.



"iskola valamilyen szinten az életre készít fel"


semmilyen szinten nem készít fel az életre, max. arra, hogy igazi megalkuvó birka legyél, és hogy a tanárnak/főnöknek mindig igaza van, neked meg kuss a neved.


ha annyira jó lenne a magyar oktatási rendszer, nem okoznak gondot az átlag magyarnak ey 4 soros szöveg értelmezése, vagy hogy megmukkanjon angolul.

2022. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!