Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért divat manapság a gyerekn...

Miért divat manapság a gyereknek az anyja vezetéknevét is adni?

Figyelt kérdés
Pl. Szabó-Nagy
2019. jan. 23. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Éljen a feminizmus.
2019. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Mert a nő kinlódott a terhességgel,szüléssel.
2019. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Amiért a feminizmus is divat mostanság. Nekem pl eszembe sem jutna ilyen, imádom a férjem és hiába én szültem a gyereket ő ennyit tudott hozzátenni akkor és ott azonkívül hogy támogatott. Nekünk egyébként mindkettőnknek hosszú, komplikált külföldi vezetékneve van így eleve nem is lett volna szerencsés. Egy ilyen Szabó-Nagynál megértem, mindkettő nagyon gyakori így kombóban kevésbé.
2019. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

Mostanság lett divat csak azt nem tudom mi lesz, amikor 20 év múlva ezek a dupla nevű gyerekek osszehazasodnak és felvennék egymás nevét, vagy elneveznék a gyerekeket.

Horváth - Lukács Blanka férjhez megy Szabó-Tóth Bencéhez... Mi lesz az új név? És a gyerekeké? Horváth - Lukács - Szabó - Tóth Hanna pl.?

2019. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Azért adtuk a gyerekeknek is mindkettőnk vezetéknevét, mert a férjemé gyakori (Kovács), az enyém meg ritka. Valamint apámnak csak lánya született, így kicsit tovább tudom vinni a nevét. Az meg már csak halkan súgom, hogy a férjem is felvette a nevemet, így az egész család ugyanazt a kötőjeles vezetéknevet használja.
2019. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül csak divat, praktikus okai is lehetnek.

Én vagyok az apa, a vezetéknevem Nagy. A feleségemnek szintén rövid, egy szótagú, de nagyon ritka vezetékneve van, ami jól hangzik az enyém mellett. A keresztnevekből pedig a gyakoriak tetszenek nekünk. Így megkapják a feleségem vezetéknevét is a gyerekek, és nem 28 ezredik Nagy Levente, Nagy Dániel, stb. lesznek, hanem kicsit egyedibb nevük lesz.

(Plusz a feleségem családjában egyébként már nem öröklődne tovább a vezetéknevük, oldalágon sem, így viszont továbbviszik a gyerekek azt a vezetéknevet is.)

2019. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Na igen amit a 4es válaszoló írt arra én is kíváncsi vagyok. Erre gondolom nem gondoltam ezek a modern szülők. Majd a gyerek fog szenvedni a nevével 20 év múlva hogy az ő gyerekének akkor mi is legyen a neve.... Zseniális.
2019. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

5-6 megválaszola


4-7:

Nézzétek meg a névválasztás szabályait..

Fehéren feketén benne van.

"a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet (ez akkor érdekes, ha valamelyik fél családi neve már eredetileg is kéttagú, például, ha a férjet Szabó-Kovács Istvánnak hívták volna, a feleség nem lehet Szabó-Kovács-Kiss Gizella). "

2019. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen volt régen is. Azért van gyakrabban mostanában mert a nőket már egyenrangúnak tekintik. Fiam is kötőjeles, mert én büszke vagyok a családomra.

Majd lehet Kis-Kovácsné Nagy-Szabó Gizi pl. A gyerekek nevében meg megállapodnak.

2019. jan. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
98%
Mert lehetőség lett rá, mert a nőket egyenrangúnak tekintik, és mint írták, a legtöbben akkor élnek vele, ha a férj neve nagyon gyakori vagy a feleségnek fontos, hogy öröklődjön (valameddig, mert a kötőjeleket nem lehet sokasítani) a családnév.
2019. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!