Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsit kezd elegem lenni...

Kicsit kezd elegem lenni ebből a *hajléktalan* szituból?

Figyelt kérdés

Ha egy hajléktalan pénzt kér tőlem, mindig adok neki. Cagyis adtam, egészen tegnap reggelig. A faszi oda jön hozzám szinte minden nap, én meg persze adok neki mert nem vagyok szaralak. Kér, mondván hogy kiflit meg ilyeneket vesz, előző két alkalommal 1500-1500-őt adtam neki.. harmadik napja megint kért, de mondom megnézem már hová megy, csak kíváncsiságból, mert a városnak azon a részen amerre ő ment, nincsenek ijesfajta boltok csak ilyen virág- meg szaküzletek (ilyen kisebb bolt mint a 100-as, csak porszívó alkatrészekkel, csavarokkal meg ilyenek... Korán van, nem jut eszembe a neve, bocsi). Utána megyek a szokásos 1500 után, amit várhatóan kaját fog költeni. Eddig 3 nap követtem és láss csodát, mindhárom nap egy kissé ledurrant kocsmába ment és az összes pénzt amit kapott, elitta (nem csak azt amit én adtam neki).

Tegnap reggel megint össze találkoztunk és kért, mondtam hogy ha megint piara költi nem adok többet, erre elkezdett hepciaskodni, hogy én mit foglalkozok azzal hogy ő mire költi a pénzét, Nem érdekli hogy azt hazudta kaját vasz, inkább elissza és jobb is neki, majd mikor azt mondtam hogy én szívből adtam neki hogy ne éhezzen a marhája, ő meg ilyen módon pofán basz, hát akkor költse arra a "saját" pénzét amire akarja, tiszta lelkiismerettel, de remélem hogy azt a pénzt nem csak szó szerint "keresi" másokon.. aztán elmentem.


2019. márc. 10. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
1500 at adsz a csöveseknek? Jóhülyevagy.
2019. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Senki nem ad ennyiket hajlektalannak az biztos. 100-200 ft t szokas
2019. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Hsonlóan jártam... Adtam pénzt egy kéregetőnek, majd bementem egy boltba üdítőért. Hát nem előttem áll a sorban és cigarettát vesz... (akkor még nem volt nemzeti dohánybolt). Azóta csak és kizárólag utcazenészeknek adok, meg olyanoknak akik bizonyíthatóan gyűjtenek valamire - pl ha vonatjegyre gyűjt elkísérem az automatához, megkérem hogy dobja bele amije van, ha megteszi kiegészítem neki, ha nem akkor felejtős.
2019. márc. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
(#3 vagyok) #1, #2 én is egy ezrest szoktam adni kedvenc utcazenészemnek, rajongója lettem. Ilyen performanszt utcán nem hallani.
2019. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

1500-at?!?!


Hallod, főnök bácsi/néni , én eskü kiflit vennék belőle a 3 gyerekemnek, papó hajjon meg ha nem igaz, adjál már nekem is napi 1500-at, megadom a számlaszámom.

Jöhet egyben is havi szinten állandó átutalással! :D


Kicsit olvass utána ennek a pszichológiájának, min alapszik az adományozás, mi ennek a lényege.

Nem megyek bele részletekbe, de ez nem normális.


"persze adok neki mert nem vagyok szaralak"


Ezt a részét kéne nagyon tisztába tenni!

A normális az, ha nem adsz, ha adsz, az valamiféle tudatalatti bűntudat enyhítésére szolgál.

A normális az, ha józan ésszel belátod, neked se ad senki ingyen csak úgy pénzt, miért kéne neked csak úgy pénzt adni bárkinek?

A normális az, ha belátod, hogy ezzel a logikával minden egyes nélkülöző embernek adhatnál a világon 5 fillért, (elosztva mondjuk ennyi jutna)

amivel abszolút nem mennének semmire, csak te is közéjük kerülnél.

És ez nagyban is igaz.

Tehát azt a pénzt, amiért keményen tanultál, hogy jövedelmed lehessen, keményen dolgozol, hogy jövedelmed legyen, azt egy feneketlen kútba dobálod, kb mint ha felgyújtanád, annyi értelme van,

ahelyett, hogy élveznéd a gyümölcsét, vagy ha mindened megvan, akkor a gyerekeidet segítenéd, tőlük veszed el, és dobod ki a kukába a pénzed.


Komolyan mondom, ha ennyire meg akarsz szabadulni a pénzedtől, tényleg adok egy számlaszámot ahova utalhatod. :)

Ráadásul én tényleg olyanra költeném, aminek látszata is van. :)

2019. márc. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

"én is egy ezrest szoktam adni kedvenc utcazenészemnek,"


Na jó, de ott van teljesítmény, megajándékoz egy élménnyel, amit tetszés szerint honorálsz.

Ez elég messze esik egy alkoholista hajléktalantól, aki pont azért van olyan helyzetben, mert úgy bánik a pénzzel, meg az életével, ahogy.

2019. márc. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Ha kajára kér pénzt, veszek neki szendvicset vagy kenyeret, felvágottat, stb. (ha van időm). Pénzt nem adok ilyenkor.

2. Ha kijelenti, hogy italra kell, arra adok pénzt jellemzően. Azzal én is, a kocsmáros is és a haléktalan is jól jár. De csak, ha előre bejelenti.

2019. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1500Ft-ot? Ne csináld már.


Megyek már én is kéregetni,nekem ugyan nem kajára kell, de jól jönne egy új cipő.


Mert nem láttad rajta, hogy alkoholista? Az azért feltűnő, ha nem mész közel hozzá, akkor is.

Adakozz normális embereknek, ha nagyon akarsz.

2019. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Szar alak lehet nem vagy, de naív biztosan. A hajléktalanok nagy része felelős a saját sorsáért, és sosem adok nekik semmit, sem senkinek , aki kéreget. Főleg, aki fiatal és épkézláb. Én is bizony 4kor kelek, és este 7ig munkában vagyok, más is képes rá. Egyszer láttam, amikor a barátnőmet ráncigálni kezdte a hajléktalan, mert nem adott neki sem pénzt, sem kaját nem vett, pedig eddig szinte mindig.. az élősködőket nem kell táplálni.
2019. márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor aki nem asszisztál az alkoholista hajléktalanok vedeléséhez, az egy szar alak? :D

Ha ilyen hülye vagy, hogy vagyonokat adsz csöveseknek, mert szépen néznek rád, meg is érdemled.

2019. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!