Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a célja az életnek, mi...

Mi a célja az életnek, mi haszna van ennek?

Figyelt kérdés
Tekintsük A pontnak a születést és B pontnak a halált. Közben megy a küzdelem, hogy egyél, igyál, aludj, szaporodj, élvezd a pillanatokat, közben rengeteg érzést tapasztalsz meg, de igazából a küzdelem tök értelmetlen mert csak elodázod az elkerülhetlent, az érzések és tapasztalatok pedig csak illúziók amit az agyad hoz létre és minden szertefoszlik majd egy pillanat alatt. Tudom hogy most jönnek majd a válaszok hogy a pillanatnyi örömök és élvezetek fontosak, de akkor is teljesen értelmetlen
2019. márc. 30. 21:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Micsoda filozófia. Na, ennek nincs értelme.

Élvezhetnéd az életet, nyomot hagyhatnál magad után, de inkább ezen sopánkodsz.

2019. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Majd rájössz
2019. márc. 30. 22:04
 13/21 anonim ***** válasza:

Mire? :D

Remek életem van, ne félts. ;) Megtaláltam azokat a dolgokat, mikért érdemes élni, és annyi lehetőségem van még.

Miért gondoljak a B pontra, ha csak éppen elhagytam az A-t?

2019. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mint mondtam engem az élet értelme foglalkoztat nem az hogy te éppen pillanatnyilag mit élvezel
2019. márc. 30. 22:08
 15/21 anonim ***** válasza:

De értsd meg: mindenki maga ad értelmet a saját életének. Nincs egy ilyen isteni, kozmikus, mitikus ok, amiért bárki él.

Ez (is) különböztet meg minket a legtöbb állattól.

2019. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mondj egy példát, vezesd le hogy mi értelme van
2019. márc. 30. 22:17
 17/21 anonim ***** válasza:

Csak egyénit tudok mondani.

Az enyémnek, hogy világot lássak, és alkossak valami maradandót, ami akkor is létezni fog, amikor én már nem.

De ismételten: ez mindenkinek más.

2019. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Tehát semmi
2019. márc. 30. 22:29
 19/21 anonim ***** válasza:

XD

Felőlem, ha te így látod.

2019. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Konkrétan egy egyénnek,pl a tiédnek semmi értelme. Csak része vagy a nagy egésznek, amit lehet természetnek, Istennek ,bárminek nevezni. Azt hogy miért van az élet sosem fogod megtudni!! Az embernek megadatot hogy tudja hogy él és tervezhet, befolyásolhatja az életét.

Ennyit tudsz tenni. Tervezel , élvezed és meghalsz.

Mindenki meghal ez egyértelmű , a kérdés hogy az addigi idődet mivel töltöd. Ha vallásos vagy akkor hogy megfelelj annak és gyűjtsd a jó pontokat, ha nem vagy az akkor pedig az élvezeteket. Ha másra vágysz akkor tegyél valami olyat amivel bekerülsz a történelemkönyvbe. Ennyi!

2019. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!