Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek a nagy...

Mi értelme van ennek a nagy hajtásnak és fontoskodásnak, amikor 200 év múlva senki nem lesz már életben a mostani emberek közül és nem is nagyon fognak emlékezni senkire?

Figyelt kérdés
Mi ez a nagy álszentség az emberek részéről? Nem látják be, hogy az élet csak értelmetlen, idióta játék? Ahhoz képest mindenki úgy retteg minden gondtól, hogy jajj most mi lesz velem? Kit érdekel milyen munkája, milyen végzettsége, hány autója, hány lakása, mennyi pénze van valakinek, mit számít ez? A kutya nem fog emlékezni az egészre.

2019. ápr. 3. 08:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Söt én tuti nem húzom sokàig, nem élek egészségesen😂😂😂
2019. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Az életnek nincs értelme.

Minden ami van az a puszta véletlen műve.

Sokan azért hajtanak hogy jobb életük legyen, mert haláluk után soha többé nem lesz rá lehetőségük.

2019. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ez újabb uncsi "mi értelme az életnek" kérdés új csomagolásban?
2019. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hülye vagy? Miért ne emlékezne a kutya se az egészre? Aki lakást vesz, annak a gyereke/unokája/dédunokája átörökli a lakást később. Miért ne emlékezne rá?
2019. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

Szerintem a halottat nem nagyon érdekli hogy emlékeznek e rá vagy sem.

2019. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

És?

Kérdező, te miért nem adagoltad még túl magad, ha így gondolod?

Amúgy Caesar, Shakespeare, Hérodotosz, Kolombusz és megannyian ismert személyek maradtak 200 évvel a haláluk után is.

Én szeretek élni, és az egyik célom, azonkívül, hogy élvezzem, hogy alkossak valami maradandót.

2019. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem mindenkinek lesz gyereke meg unokája. Akár egészségügyi okokból is felmerülhet vagy bármi más szerepet játszhat ebben. De még ha lesz is, azt biztosra mondom, hogy már a dédszülőkre is nagyon nagyon homályosan fognak emlékezni, ha még egyáltalán a nevüket tudni fogják. Nekem például fogalmam sincs kik voltak a dédszüleim, a nevüket sem hallottam soha, már rég nem éltek, amikor megszülettem. De már a nagyszüleim többségéről sem tudok sokat, mivel fiatal voltam amikor meghaltak, nem tudom hogyan éltek. Szóval annyira ez sem szempont, a halálod után 60-80 évvel már a saját utódaid sem fognak rád emlékezni, a gyerekeid addigra szintén meghalnak, az unokáid pedig már maximum homályosan emlékezni fognak a nevedre meg az öregkori kinézetedre, de a dédunokáid már garantáltam a nevedet sem fogják tudni.


Egyes emberekre valóban jóval tovább emlékeznek, de kérdés kik és hol...szerintem pl a mai magyar fiataloknak halvány fingjuk nincs arról, hogy ki az a Julius Ceasar vagy Kolumbusz Kristóf vagy mondjuk Ázsiában, Afrikában le sem szarják őket. Előbb-utóbb ki fog kopni az ő nevük is a köztudatból.

2019. ápr. 3. 13:59
 18/22 anonim ***** válasza:

Mai magyar fiatalként szerinted nem tudom, hogy kik ezek? XD Nálad sincs rendben valami.

1. Tanítják őket iskolában.

2. Alapműveltség.

3. Akit érdekel a téma, amiben alkottak, tettek valamit, az ismerni fogja őket.


Te miért élsz még, ha így látod?

2019. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem az élettel van bajom alapvetően, hanem ahogyan tálalják nekünk születésünk óta...jó oké ki lehet lépni, de az ember gyerekkorában nem gondol ebbe még bele, csak csinálja amit mondanak neki és amit mások is csinálnak, hogy ne lógjon ki a sorból. Kezdetnek 8 év általános iskola, aztán 4-5 év középiskola, majd utóbbitól függően kezdhet dolgozni vagy mehet tanulni még 3-6 évet egyetemre, aztán dolgozni...mire meg észbe kap az ember, hogy ez így nem jó, nem tud már kilépni a rendszerből vagy csak borzasztó nehezen. Nem arra nevelik, hogy másképp is boldoguljon, valamilyen formában mindenképp a rendszer része.
2019. ápr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

#18

Birom azokat akik azt mondják hogy alkossunk valami maradandót hogy emlékezzenek ránk stb..

Ha jobban belegondolnátok , tisztára igazságtalan az egész élet. Sokan meghalnak tizen vagy huszonévesen és ők nem hogy nem alkotnak semmit de még élni is alig éltek!

Nekik nem járna hogy végig éljék az életüket?

Az hogy valaki maradandót alkot hogy emlékezzenek rá az csak nagyon kevés ember teheti meg.

És mégis mi értelme van tudni ,ismerni ezeket a felsorolt neveket?

Képzeld én is tanultam az általános suliban ezeket a neveket de már több éve és jól el is felejtettem hogy kik voltak ezek.

Úgy hogy erről ennyit.

22/F

2019. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!