Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltozik a hangom, ha...

Megváltozik a hangom, ha különböző emberekkel beszélek, szerintem szorongás miatt. Ez normális? És mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
(Lány vagyok)

2019. ápr. 25. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert szorult helyzetben nem veszel rendesen levegőt és beszéd közben alig préseled ki magadból, ezért elvékonyodik és határozatlan lesz a hangod.

Figyeld meg, hogy ha számodra kedves személlyel beszélsz, akkor tüdőből beszélsz.

Gyakorolni kell, hogy ne tartsd vissza a levegőt beszéd közben.

2019. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg énekelni, rendesen, a megfelelő technikával. Sokat segít a beszédhangodon is, mert megtanít megfelelően levegőt venni és jól, mindig pont annyi levegőt kiengedni amennyi kell. Meg a tüdőd is edzi, idővel több levegő fog beleférni, így nem kell majd kapkodnod.
2019. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is, nálam biztos, hogy a szorongás miatt. Kitartással lehet ezt fejleszteni, ahogy az előző írta, éneklés is segíthet ha a megfelelő légzés technikákat használod, de segíthet a kommunikációs készségeid fejlesztése is, ennek módjait neten vagy könyvekben egyaránt megtalálhatod.
2019. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 25. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!