Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Ugy erzem nekem semmi sem sikerulhet. Vagyis egy darabig megvan bennem a loket es a motivacio de ha nem ugy alakulnak a dolgaim ahogy elterveztem akkor feladok mindent. Most is elkezdtem egy szinkronszinesz tanfolyamot es mar a masodik alkalom utan elsirtam magam hazafele mert eddig annyi helyrol hallottam hogy iszonyat tehetseges vagyok es nagyon szep a hangom es miert nem szinkronizalok,de valahogy most megsem erzem az oktatoktol ezt a visszajelzest es ez elkeserit. Pedig tudom,hogy tudnek es van hozza affinitasom de megis zavar ez a dolog. Legutobb inkabb be sem mentem mar az utolso ket orara,olyan szinten elvette a kedvem ettol az egesztol ez az erzes. Ha valaki jobb nalam akkor teljesen befeszulok es gorcsos gondolataim vannak. Rafeszulok az egeszre es megjobban megakarok felelni. Ismeroseim szerint eltulzom es nem kellene feladni mar a masodik alkalom utan, de ha valaki tenyleg tehetseges akkor az kitunik mar az elejen nem?

Minek szenvedni ha csak “masodik” lehetek? Vagyis nem a legjobb hanem csak ugy valahol a semleges kornyeken.

Tudnatok tanacsot adni nekem?

Teljesen elvagyok keseredve emiatt.

22/L


2019. ápr. 25. 22:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Most eszembejutott egy regi kiskori emlekem.

9 evesen elkezdtem zongorazni zeneiskolaban. Tehetsegesnek tartott a tanarno, ezt sokszor elmondta nekem,de iszonyu trehany es lusta voltam. Az elso ev utan az egyik legjobb baratnom is jott utanam zongora szakra. Folyton egyutt vitt minket a tanarno versenyezni,mindig negykezeseztunk, es sokszor tartott nekunk kozos orat. Az ev vegen volt egy zarovizsga ahol szinten egyutt vizsgaztunk. Engem a tanarno teljesen lealazott a bizottsag elott mert elrontottam a darabot,( ugy,hogy elsirtam magam) viszont a baratnom ugyesen jatszott es elottem kervenyezte a bizottsagtol,hogy atvegyek magasabb szintre. Akkor nagyon lealazva ereztem magam. Ugyanezt erzem mostanaban is ha valaki jobb nalam. Ez a szemelyisegemhez tartozik vajon?

2019. ápr. 25. 22:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Ideges leszek ha valaki jobb nalam es tul akarom teljesiteni. Szerintem meg az arcomra is kiul ilyenkor hogy valami nem okes...
2019. ápr. 25. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ugyanezt erzem mostanaban is ha valaki jobb nalam. Ez a szemelyisegemhez tartozik vajon?"


Nem! Egyszerűen hülye vagy.

Mondogassad magadban:

- Minden autónál van gyorsabb autó.

- Minden szép nőnél van még szebb nő.

- Mindenkinél vannak akik még jobbak.


Még náladnál is vannak jobbak...

2019. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szoval szegyent erzel, ha valaki jobb nalad? sulyos onertekelesi problemaid vannak. erdemes lenne rakeresned arra, h narcisztikus szemelyisegzavar esetleg egy tesztet is kitolteni. egyebkent meg szanalmas a hisztid, mindig lesznek nalad jobbak.
2019. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt a feltekenyseget egeszseges egonak hivjak, mindenki a legjobb szeretne lenni abban, amit csinal.


Szerintem mindenkepp jarj be a tanfolyamra, egy olyan plusz dolog a hetkoznapokban, ami talan kicsit szinezi a szurkeseget. ( Hu de koltoi voltam )

Ha szereted csinalni, ne masok visszajelzesere varj vagy elismeresere, mert igy nagyon sok tehetseges emberbol nem lett volna semmi, ha a sok megkeseredett, begyepesedett ember visszahuzza a negativ szemleletevel egy alomvilagba, ahol egy semmirekello szemetnek erzed magadat.


Ha gyerekkorodban is ilyen szemelyiseg voltal, akkor nehez lesz kinoni, de nem lehetetlen. :)


Tamassz magad ele celokat, valositsd meg es ha megvan, megint uj celokat... Igy talan nem ezen fogsz agyalni, mi vagy ki miatt kene felbehagynod amit elkezdtel.


A negativ embereket keruld, ha arrol sirnak korulotted, hogy rossz a vilag, az is lesz!

2019. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen megtudlak érteni. A legjobb tanácsom az, hogy tudatosíts magadban és elsősorban fogadd el hogy mindig lesznek jobbak tőled. Lehet hogy csak a te szemedben de mindig lesznek jobbak DE ez nem azt jelenti hogy te nem tudsz értéket, valami olyat adni ami más. Mert minden ember értékes és mindenki tud olyat adni amit más nem. Neked is valószínűleg másabb,kellemesebb a hangod mint a többieké. Ez önbizalomhiánynak is a jele. A múltat tedd le, tanulj meg bízni magadba és senkinek nem kell megfelelned saját magadon kívül. Ha te hiszel magadban akkor onnantól kezdve nem kell elismerés hogy tudd vagy elhidd mert már tudod, és semmi nem tántoríthat el. Persze lesznek ilyen gondolatok de azokat tudni fogod kezelni. Hidd el, különleges vagy,értékes és tudsz olyan dolgot adni amit mások nem. Igen, ez a megfelelési vágy meg hogy jobb akarsz lenni másoktól ez az EGO szintjéből jön, de hidd el hogy nem kell jobbnak lenned senkitől sem mert minden ember tökéletlenül tökéletes. Kezd el szeretni és bízni magadban mert ha már eltervezted akkor jön a próbatétel és utána az amire vágysz. :) 21/F
2019. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!