Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van, ha azt érzem, hogy...

Mi van, ha azt érzem, hogy életemnek csak annyi az értelme, hogy ezen a ponton véget érjen?

Figyelt kérdés
Mi van, ha igazam van? Egyszerűen nem érzem értelmét, hogy éljek. Örömöt nem okoz. Céljaim nincsenek, az eddigi döntéseimet elrontottam, ami a legfontosabb lenne, az meg már soha nem lesz elérhető a számomra. Azt látom, hogy előttem van több évtized küszködés és örömtelen teperés. Ha nincs meg benne az örömöm és nem érhetem el azt, amire vágytam, akkor miért csináljam? Miért ne pihenjek le inkább örökre?
2019. máj. 8. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szóval ahelyett, hogy tennél ellene inkább megfutamodsz és választod a könnyebb utat. Akkor az van, hogy gyáva vagy és felelőtlen.
2019. máj. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Ezt irhattam volna én is...
2019. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Te adsz értelmet az életednek. Ha számodra csak ennyit ért, hát a te bajod..

Kicsit sajnálom anyúkádékat is, akik kitartóan küzdöttek érted, tanítottak, felneveltek, melléd álltak, hogy megvalósítsd az életed, de belőled ugyis ilyen reménytelen senki lett:(

2019. máj. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted el a kitüzött célt vagy túl magasra tetted a lécet, vagy csak nem fektettél bele elég energiát, esetleg nem volt hozzá kellò szerencséd. De semmiképp se add fel.

Nem tudhatod, hogy mikor lesz szerencséd.

2019. máj. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Örömöt alig érzek, nagyon sokat szorongok, és felnőtt létemre belül még nagyon gyereknek érzem magam. Egyfolytában rossz döntéseket hozok. Szégyellem az eddigi életemet.
2019. máj. 12. 06:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi történt, hogy azt írod; "Örömöt nem okoz"?


- Súlyos beteg vagy és meg fogsz halni?

- Nem mersz haza menni, mert otthon cigarettát oltanak el rajtad és ájulásig vernek?

- Vagy meghalt mindkét szülőd és gyerekként magadra maradtál így?

- Vagy nincs is hova haza menni; hajléktalan lettél?

- És/vagy esetleg van nap, amikor nem jut Neked ennivaló?

-Vagy amputálni kellett a kezed/lábad?

-Vagy túléltél egy tűzvészt, de hordozod a tested nagy százalékán a nyomát?


Pontosan mivel próbálkoztál, hogy a helyzetedet jobbá tett? Mi történt?

2019. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezek közül egyik sem. Csak épp eddig az összes lehetőségemet elszalasztottam az életben, hogy legyek valaki, beleértve egy olyan lányt, aki azóta a menyasszonyom lehetne és kedves volt, és szeretett engem. Meg rengeteg mindenért szégyellem magam. Legszívesebben újrakezdeném az életet.
2019. máj. 12. 10:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Borderline-al diagnosztizáltak 23 éves koromban, depressziós is voltam, anorexiás kétszer, úgy írom, mielőtt lehurrognátok.


"Csak épp eddig az összes lehetőségemet elszalasztottam az életben, hogy legyek valaki"


Új lehetőségek mindig akadnak


", beleértve egy olyan lányt, aki azóta a menyasszonyom lehetne és kedves volt, és szeretett engem."


Más nő is létezik, nem csak ő.


"Meg rengeteg mindenért szégyellem magam."


Egyszerűbb lenne simán elengedni. Az akadálya ennek a fejedben van és, ha dolgoznál rajta (pl orvos segítség vagy más módszerek), el tudnád engedni.


"Legszívesebben újrakezdeném az életet."


Ha sikeresen feltápászkodtál, akkor mindent újra kezdesz.


A gond az, kérdező, hogy nincs gondod, és ezen ne sértődj meg kérlek, mert segítségnek szánom; akkor kapaszkodik bele az ember apróságokba és fokozza olyan nagyra, hogy halálvágyat érez.


Minden reggel ébredéskor gondolj arra, hogy az előző kommentemben semmi sem érvényes rád, így szerencsés vagy. Érezd, hogy nincs gondod, mert mindenre, amit írtál can megoldás; az, hogy elengeded. :)


Fel a fejjel!

2019. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az a gondom, hogy maximalista vagyok. Félek a középszerű élettől, attól, hogy egy senki maradok, és nem lesz senkim, vagy csak olyan, akit nem szeretek igazán.
2019. máj. 12. 12:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne félj; csak 3lj - lesz, ami lesz. Nem érdemes előre félni a jövőt; oldalakon át tudnék írni a saját múltamról ezügyben - szóval ezt tapasztalatból tanácsolom. Kitartást!
2019. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!