Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés

Én fodrász vagyok, édesanyám is az, egy jól menő üzlete van, ott dolgozok most én is, meg 3 másik lány is. Szerettjük amit csinálunk, mivel nem "parasztfodrászat" hanem követjük a trendeket, jól meg is élünk belőle és ugyanúgy dolgozunk mint aki jogin v orvosin szenvedett éveket. Ha megemlítem valakinek, hogy fodrász vagyok, akkor miért néznek rám másképp? (más szakmunkás ismerősöm is hasonlót számolt be)

26/nő


2019. máj. 10. 17:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
Mert sok ember azt hiszi,hogy a diploma érték. Megsúgom mindenkinek: Nem.
2019. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
64%
Csak a tudatlan bunkók nézik le őket. Tudod, aki elvégzett egy könyvtár-büfé szakot, és most azt hiszi, a diplpmája miatt még a szara is illatosabb a másikénál. Szerencsére ezek vannak kevesebben, bár ők a feltűnőbbek.
2019. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%
Te is lenézed a "parasztfodrász"-t, téged miért ne nézhetne le egy okosabb ember? Te tanultál max. 3 évet, de azt akár 1 év alatt is meg lehetett volna tanulni, míg egy orvos tanult 6+x évig, komoly tudás van a birtokában, ne hasonlítsd már magad hozzájuk.
2019. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
66%

Már hogy ne lenne érték a diploma?

Amibe az ember energiát és időt feccölt, az érték.

Egy fodrász bizonyítvány vagy minek hívják is érték.

2019. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%

Mert a legtöbb szakmunkás azért lesz az, mert nem tudna többet letenni az asztalra.

Te és még sokan azért vagytok, mert ezt szeretnétek, nem pedig mert csak ez jutott.


De ugye ez nem jön le egyből, hogy melyik vagy

2019. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 ricsi59 válasza:
83%

Én sokáig apámmal dolgoztam szobafestőként. Akárhányszor bementem a boltba furán néztek.

Még a bolti eladók is pedig ha tudnák, hogy egy nap alatt össze lehet hozni a fizetésüket simán... 😁🤭. Ne foglalkozz velük mindenki higgyen amit akar. Gondolom te se keresel rosszul.

2019. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%

Egó, felsőbbrendűség érzet, társadalmi osztálybeli különbségek, stb-stb. Az ember így működik, persze tisztelet a kivételnek.

Vannak, akik alapjába véve úgy lettek nevelve, hogy "ne adják le a szintet". Vannak, akik simán elszálltak maguktól a kezdeti sikereik után.

Akárhogy is, mindig lesz lejjebb. Ám le merem fogadni, hogy nagy részben te is bűnös vagy ebben a formában, úgy mint bárki más - például, ha egy hajléktalan szólít meg. Ugyanazt a közömbösséget fogod felé mutatni, mint amit az értelmiség mutat feléd. Mivel ő egy másik réteg, egy alacsonyabb szinten lévő ember, aki téged teljesen hidegen hagy.

2019. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%
sokan lenėzik a szakmunkasokat, de mėgis probléma amikor hiány van belőlük. nem sokra mennek a diplomajukkal a diplomasok amikor valamihez szakmunka kell.. es sok ilyen munka van! a ferjem is szakmunkas, de jobban keres mint egy diplomás.
2019. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Szakmunkàst sose nèztem le sőt a szakikat becsülőm aki szereti amit csinàl ès jòl vègzi a munkàjàt.


Èn azoktòl vagyok ki,hogy ha nincs szakmàja valakinek de mutogat màsra,oldja meg a kormàny oldja meg màs csak sajàt maga nem.

Na ez ami lenèzendő.

2019. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
53%
Mert a sok hülye belpesti sznob azt hiszi, ő a nagykirály a büfészakos kamu diplomájával meg az irodai maszturbációs gyakorlatával. Egy szöget nem tud beverni a falba, de azért ő az elit meg a középosztály, és mindenki szolga.
2019. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!