Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés

Én fodrász vagyok, édesanyám is az, egy jól menő üzlete van, ott dolgozok most én is, meg 3 másik lány is. Szerettjük amit csinálunk, mivel nem "parasztfodrászat" hanem követjük a trendeket, jól meg is élünk belőle és ugyanúgy dolgozunk mint aki jogin v orvosin szenvedett éveket. Ha megemlítem valakinek, hogy fodrász vagyok, akkor miért néznek rám másképp? (más szakmunkás ismerősöm is hasonlót számolt be)

26/nő


2019. máj. 10. 17:21
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nezlek le, neked vannak komplexusaid amiert en az eszemet hasznalom, es 5x annyit keresek mint te valaha fogsz"


Korábban nem szóltam hozzád, de úgy látom hogy nagyon kedveled ezt a pénzt témat, hisz már vagy 3x elmondtad ugyanezt a szöveget. Nem érdekel mennyit keresel, kétlem hogy többet mint én, le is sz.rom őszintén, de kezeltesd a fusztrációdat, mert szánalmas.

2019. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%
Lenézik a szakmunkásokat, de ha kell egy ajtó, szekrény, ablak, rohan az asztaloshoz, ha le akarja vágatni a haját rohan a fodrászhoz, ha elromlik az autója, rohan az autószerelőhöz. Én azt mondom hogy azok az emberek akik okosabbak tartják magukat azoknál akik fizikai munkát végeznek, csinálják meg maguknak mind azt amit felsoroltam. Ja hogy az úgy már nem megy? 😊
2019. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%
Olyan is van,hogy egy csoportban dolgozó emberek nézik le a munkatársakat.
2019. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a diplomásokra és a szakmunkàsokra is szükség van. Sőt, azoknak is szükség van a munkájukra, akinek semmilyen végzettségük nincs.

Normális emberek tudnak együtt dolgozni és együtt élni akkor is, ha különböző a végzettségük.

Egyik ismerősöm a körmösöket nézi le. De évek óta jár 3 hetente megcsinàltatni. Ha ennyire felesleges szakma meg tok egyszerű, akkor miért nem csinálja meg magának?

De a másik oldalt sem kell sajnálni, rengetegszer hívtak már sznobnak, diplomás g* cinek. Azt is megkaptam, hogy biztos anyuci meg apuci tolta alàm a papírt stb..

Az emberek gonoszak tudnak lenni, vegzettsegtol függetlenül..

2019. máj. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanazért, amiért a szakmunkások teszik ezt másokkal. Például igen, ahogyan más is kiemelte, hogy te sem érzed magad egy szinten a "parasztfodrászokkal". Viszont a kérdés alatti válaszokban is megbújik egy-két ilyen kis csoda. Például egyik személyes kedvencem, hogy 90%-ban rögtön a fizetésükkel példálóznak, hogy "én is keresek annyit, mint egy diplomás" vagy 'többet keresek, mint egy büfészakos" stb., mert nyilván a pénz és a keresetük alapján kell megítélni az embereket, ezért kell tisztelni a másikat, ugye? Akkor azt is nagyon szeretem, hogy a pár hónapos vagy egy-két éves képzés során szerzett bizonyítvány az egy nagy érdem, míg a több éves egyetemi képzés után kapott diploma az csak egy darab haszontalan papír, egy darab fecni, nem érték....nyilván. Azt is tök jó hallani, hogy a diplomások azok senkik, tehetségtelenek, lusták, megvetik a munkát, csak anyuci apui fizeti nekik az iskolát, hogy lábat lógassanak meg még így tovább... Ne haragudj, de nem csak te vagy a szakmunkások kapják a sarazást, hanem a diplomások és amúgy azt gondolom, hogy minden egyéb réteg szintén. Igen, én is ismerek olyan diplomást, aki buta, műveletlen, bunkó stb., de olyan szakmunkást is, akire mindez igaz és egy idióta paraszt. Nem tudom mi ebben a meglepő. Ahogyan azt sem értem, hogy miért kell mindig fennakadni olyanokon, hogy "jajj mert lenéznek" stb., mindenkinek rosszul esik, ha a negatív tapasztalatok, sztereotípiák, kisebbségi komplexus, irigység stb. miatt szidják vagy egy kalap alá veszik mindenkivel, ezen túl kell lépni.
2019. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a parasztfodrászat??? Fodrász vagyok én is, de soha életemben nem hallottam ezt a kifejezést. 🤔🤔
2019. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!